Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Demontaż podnośnika szyby bocznej w drzwiach kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    3

    Domyślnie Demontaż podnośnika szyby bocznej w drzwiach kierowcy

    Witam wszystkich Forumowiczów! Jestem tu nowy, choć właściwie to Alfa mojej żony

    Mam taki problem: przez tydzień szyba przy opuszczaniu i podnoszeniu piszczała. Nim wziąłem się za nią (w weekend) całkiem stanęła (na szczęście w górnej pozycji). Obecnie jedyny objaw przy próbie otwarcia/zamknięcia szyby to pykanie w silniczku (sterowniku). Rozebrałem cały boczek, odkleiłem piankę i porozkręcałem wszystko co się dało, jednakże nie mogę wypchnąć górnych śruby mocujących obie prowadnice do drzwi (są bezsensownie długie), a szyba blokuje i zapiera się o krawędź drzwi. Boję się dociskać na siłę prowadnice, żeby szyba nie pękła. Nie ma też dostępu do śrub mocujących szybę do wózków prowadnic, bo zasłania konstrukcja drzwi i nie ma żadnych otworów technologicznych.
    Jak opuścić szybę? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to przecięcie linki i zluzowanie całego mechanizmu. Czy w ogóle da się jakoś odkręcić bezinwazyjnie szybę, gdy znajduje się w górnej pozycji?

    Z góry dzięki za każdą podpowiedź

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Za dużo porozkrecałęś. Wystarczy poluzować dwie sruby mocujące szybę ( na dole szyby) do ramki podnosnika i ustawic szybe równolegle do prowadnic i dokręcić , skalibrować . Niczego sie nie tnie - tylko przetnij a narobisz bigosu.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Porozkręcałem, ale skręciłem z powrotem

    Właśnie w tym tkwi problem, że nie ma dostępu do tych śrub na dole szyby... W górnej pozycji nie ma do nich dostępu, bo zasłania konstrukcja drzwi. Dlatego właśnie dopytuje się jak odkręcić szybę gdy jest dosunięta na maxa do góry albo jak ją opuścić przy nie działającym mechanizmie :/

  4. #4
    mario1974
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie jutro czeka mnie wymiana podnośnika szyby w drzwiach kierowcy strasznie piszczało przy podnoszeniu Rozebrałem boczek myślałem że wystarczy przesmarować, ale niestety linka jest poszarpana. Na co trzeba uważać przy wymianie, jak z wyciągnięciem szyby są jakieś problemy czy idzie gładko z góry dzięki za info

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Szyba wychodzi bez problemu, przykręcona jest dwoma Torx'ami - musisz sobie tak ustawić położenie szyby, żeby mieć do nich swobodny dostęp.
    Samego mechanizmu nie wykręcałem, u mnie (a w zasadzie u żony) pomogło porządne przesmarowanie dolnych kółek, które przycierały się na ośkach.

  6. #6
    mario1974
    Gość

    Domyślnie

    Ok dzięki za info niestety u mnie smarowanie nic nie dało linka się rozwarstwila tylko wymiana

  7. #7
    mario1974
    Gość

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Szyba wychodzi bez problemu, przykręcona jest dwoma Torx'ami - musisz sobie tak ustawić położenie szyby, żeby mieć do nich swobodny dostęp.
    U mnie właśnie był problem z dostępem do tych torx'ów, bo szyba stanęła w górnej pozycji i nie można było jej opuścić ani na milimetr.

    ROZWIĄZANIE: trzeba odkręcić silnik, linki się luzują, a szyba się opuszcza. Warto robić we dwóch, żeby ktoś przytrzymał szybę.
    Druga sprawa, jeśli ktoś potrzebuje wyciągnąć całą szybę - to wychodzi od środka drzwi dopiero po wyjęciu całego mechanizmu podnośnika.
    Ostatnio edytowane przez octa ; 20-06-2019 o 10:40

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    MiTo 1.6 JTDm 120KM distinctive
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1974 Zobacz post
    Ok dzięki za info niestety u mnie smarowanie nic nie dało linka się rozwarstwila tylko wymiana
    czy udało Ci się kupić samą linkę ?
    u mnie się zerwała po stronie kierowcy

Podobne wątki

  1. [159] Stukanie w drzwiach/kolumnie bocznej
    Utworzone przez mpiotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 14:13
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 15:21
  3. [155] Smarowanie podnośnika szyby
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 15:13
  4. Stuki i trzaski z bocznej szyby kierowcy
    Utworzone przez Maateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory