Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Zamiana Uconnecta na stację multimedialną

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karelin Zobacz post
    keyeper.pekidi.com
    Po wpisaniu nr vin naciśnij przycisk "info" i poszukaj informacji o zainstalowanym radiu.


    Czy oba porty USB są w pełni aktywne (można do dowolnego z nich podłączyć np. pendrive z mp3) czy jeden z nich służy wyłącznie do ładowania?
    Domyślam się, że zamiast gniazda zapalniczki na środkowym tunelu masz złącze USB/HDMI.

    Czy próbowałeś w swoim radiu uaktualniać firmware? Ostatnie jest 18.01.2019 r.
    Nie wyszukuje mojego auta. Gdzie tam masz przycisk info?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Karelin Zobacz post
    Tak myślałem. To radio obsługuje tylko jedno złącze USB i niestety kiedy podłączymy smartfon aby skorzystać z nawigacji, nie posłuchamy już muzyki z pendrive...
    Chciałbym przy okazji zapytać czy masz w swoim aucie czujniki cofania czy tylko tylną kamerę? Ciekawi mnie, czy jeśli są czujniki, to czy są w jakiś sposób zwizualizowane na ekranie radia?
    Ale co niestety? Jak korzystam z nawi to muza po tym samym kablu idzie z telefonu, bo AA to umożliwia. Masz mapę na ekranie i muzę z karty na telefonie. Tą samą, kt masz na pendrive. Już to przerobione i wszystko gra. Można też mieć pena i z niego korzystać gdy się nie potrzebuje nawi. Można też mieć muzę z kom przez blutufa.
    W tym samym czasie można też dzwonić. Nic nie koliduje.
    Ja mam ori czujniki i są wyświetlane między zegarami, a widok z kamery zajmuje cały ekran.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 20-02-2019 o 15:38

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    keyeper.pekidi.com to kopia z aktualnoscia konczaca sie gdzies w 2017r, moze sie nie lapiesz? aktualne maja dealerzy, mozna tez wykupic dostep np na 1 godzine na syronach fca (nie podam linka, kiedys to gdzies wygooglowalem) cos ok 8eur

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    keyeper.pekidi.com to kopia z aktualnoscia konczaca sie gdzies w 2017r, moze sie nie lapiesz? aktualne maja dealerzy, mozna tez wykupic dostep np na 1 godzine na syronach fca (nie podam linka, kiedys to gdzies wygooglowalem) cos ok 8eur
    Dzięki. Nie łapie się. Mój z listopada-grudnia 2017. Za nowy.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    oczywiście że się udało. Navi kupiłem używkę z wersji 2.0 MJ. Jedyna rzecz jaką widać to nr VIN poprzedniego samochodu przy logowaniu telefonu do Radia. Navi mysli że to 2.0 poprzednia i tyle w temacie. parametry na aplikacji czyli moc i moment obrotowy przyspieszenia i inne wartości telemetryczne samochodu, silnika pokazuje jak TB 120.
    Usługi Live działają normalnie mimo że poprzedni właściciel tez je uruchomił. Ja uruchomiłem je także po prostu zakładając nowe konto na Uconnetct - warunek jeden nie może być ten sam mail którego dotychczas używałeś w uconnect.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy gdzieś w aplikacji pokazuje ci datę ważności usług Uconnect Live? Przekopałem się wczoraj przez kilka wątków na włoskich forach odnośnie montażu w MY2014 i dodatkowo odkryłem, że jest to usługa czasowa, najprawdopodobniej związana z długością wykupionej gwarancji na auto.


    A co do montażu Uconnect 6,5" Live w innym samochodzie, to doszedłem do następujących wniosków:

    - aby usługi Live działały, taka usługa musiała być zakupiona razem z samochodem. Okazuje się, że mimo, że radio ma przycisk APPS może być tak, że usługi Live nigdy na nim nie działały i nie będą działać. Dotyczy to często np. aut flotowych czy z wypożyczalni.

    - usługi Live są przypisane do nr VIN samochodu.

    - nie ma możliwości przypisania usług Live do innego nr VIN. Dlatego będą działały, tak jak u ciebie, jedynie z wpisanym numerem VIN samochodu, z którym zostały zakupione. Jeśli podczas np. aktualizacji lub resetu ustawień VIN się wyzeruje trzeba ponownie wpisać tam VIN auta, z którym radio zostało zakupione. Podejrzewam, że jedynym wyjątkiem, gdzie radio będzie poprawnie działać z nowym numerem VIN jest jego montaż w aucie, który wcześniej miał już Uconnect Live. Czyli np. psuje nam się nasze radio i kupujemy nowe. W przypadku zakupu używanego egzemplarza, nie jestem pewien czy nie będzie potrzebna dodatkowo operacja przeniesienia lub usunięcia konta poprzedniego użytkownika.

    - w MY2014 nie wszystkie funkcje samochodu będą wyświetlane poprawnie w aplikacji Alfa Performance.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    keyeper.pekidi.com to kopia z aktualnoscia konczaca sie gdzies w 2017r, moze sie nie lapiesz? aktualne maja dealerzy, mozna tez wykupic dostep np na 1 godzine na syronach fca (nie podam linka, kiedys to gdzies wygooglowalem) cos ok 8eur
    Mówisz o tej stronie?
    https://www.technicalinformation.fia...to/catalog.do#

    Chętnie bym skorzystał z aktualnego katalogu i dokumentacji technicznej za 4 EUR/1 godz. ale chyba nie ma możliwości uzyskania dostępu jako prywatny użytkownik. Z tego co widzę mogą się rejestrować tylko firmy z branży motoryzacyjnej...

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDm
    Postów
    24

    Domyślnie

    Znalazłem taką stację multimedialną ACS-8901, kupował to ktoś?

    https://audiocarshop.pl/pl/p/Radio-d...BT-Kam-DVD/240

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Pewnie nikt. Po co kombinujesz, jak możesz nawet taniej kupić stację Alpiny montowaną do Giulietty i po sprawie? Mam taką kupioną już z autem. Można do niej zamontowac kamerę cofania, DAB, ma Carplaya i Androida i sporo innych audio ustawień i bajerów, jeśłi Ci to potrzebne. Sprawdza się idealnie. Wiadomo, że pasuje do Giulietty.

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    powoli- -nie pasuje tak p&p- musisz mieć dodatkowy interfejs. Alpina z fabryką AR nie ma nic wspólnego - zwykła stacja multimedialna. Wyjmij radio to zobaczysz jeśli takowe masz.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    do przedliftowych giuliet taka alpina tez pasi? rozumiem ze dekoder przycisków i panel nowy sie dokupuje i gitarka (i anteny dab gps) jak ktos chce? kamera cofania jest na kablu czy jakas wireless? jakies przerobki kabli czy adaptery potrzebne? jaka mniej wiecej cena jest calosci?

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Pewnei nie, ale do przedliftowych to żadna stacja multi chya nie pasi P&P.
    Anteny od DABA sa chyba w szybie i w stopce anteny na dachu. Tam też jest kostka od anteny GPS, którą wpina się do stacji i korzysta z niej przy używaniu Androida czy Carplaya. Koszty nie wiem, bo miałem to razem z autem. Stacja wykorzystuje też wbbudowany w siebie mikrofon lub mozna przełączyć na ten z auta w podsufitce. Kamera na pewno jest po kablu. Ogólnie działa to dobrze.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    powoli- -nie pasuje tak p&p- musisz mieć dodatkowy interfejs. Alpina z fabryką AR nie ma nic wspólnego - zwykła stacja multimedialna. Wyjmij radio to zobaczysz jeśli takowe masz.
    Dareek gdzie napisałem, że pasuje p&p? Koleś chche kupić jakąs stację nie wiadomo jaką, to mu proponuję, żeby może kupił to co już do Giulietty wsadzali.
    Na polskiej stornie Alpiny była całość do złożenia i montażu samodzilenego, nawet z tymi ramkami wokół. Pewnie trzeba troche pokominować, ale się da.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 12-06-2019 o 11:44

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    adapter ok 300-400 - ja polecam stacje joying- nie trzeba kombinować z ramką - radio ma 1 din z panel jest mocowany na takich zatrzaskach - wygląda jak tablet do tego można jego połoózenie sobue regulować góra dół lewo prawo. Do tego masz spory dobór paneli o różnych przekątnych i będzie to zgrabnie wyglądać.
    polecam bo montowałem- co prawda nie do Giulietty ale dzięki interfejsom powinno działać wszystko jak fabryka.
    https://www.joyingauto.com/joying-ge...o-upgrade.html
    co do reszty jeśli fabrycznie auto nie miało radia z GPS i DAB to żadnych kostek i kabli nie masz.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 12-06-2019 o 12:02

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana Uconnecta 5 live na Uconnect z Navi 6,5 w najnowszej Julce ?
    Utworzone przez Bartek39 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 22:41
  2. [159] Problemy ze stacją multimedialną
    Utworzone przez Mumino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 11:43
  3. Zamiana kierownicy ze zwykłej na multimedialną
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 06:26
  4. Blaupunkt SQM 48 - jak zapamiętać stację
    Utworzone przez radosuaf w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory