Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Zamiana Uconnecta na stację multimedialną

  1. #1
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie Zamiana Uconnecta na stację multimedialną

    Witam wszystkich zainteresowanych. Próbuję zgłębić temat czy istnieje możliwość wymiany radia Uconnect 5" live na jakieś inne radio multimedialne. Włosi na infolinii odsyłają do ASO a oni nie mają pojęcia. I tak po kolei. Sterowanie czujnikami: zmierzchu i deszczu, ustawienia języka, daty i godziny, sposobu mierzenia temperatury i zużycia paliwa a także sterownie głosowe itd. wszystko robi się z poziomu radia a nie z poziomu wyświetlacza body komputera. Ponieważ mam tzw. wyświetlacz konfigurowalny z wyświetlaniem grafik i ikonek w/g instrukcji powinienem mieć możliwość sterowania czujnikami w/w itd w menu wciskając przyciski z lewej strony kierownicy. Ale tak nie jest funkcje są ograniczone o przede wszystkim brak sterowania czujnikami zmierzchu i deszczu, ustawienia języka itd. Jest natomiast podstawa: jak autoclose, close menu, podświetlenie zegarów i to wszystko. Kupując nowe radio pozbawiony byłbym niestety ważnych funkcji. Co na to poradzić?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    giullietta
    Postów
    20

    Domyślnie zamiana radia.

    Cytat Napisał Bartek39 Zobacz post
    Witam wszystkich zainteresowanych. Próbuję zgłębić temat czy istnieje możliwość wymiany radia Uconnect 5" live na jakieś inne radio multimedialne. Włosi na infolinii odsyłają do ASO a oni nie mają pojęcia. I tak po kolei. Sterowanie czujnikami: zmierzchu i deszczu, ustawienia języka, daty i godziny, sposobu mierzenia temperatury i zużycia paliwa a także sterownie głosowe itd. wszystko robi się z poziomu radia a nie z poziomu wyświetlacza body komputera. Ponieważ mam tzw. wyświetlacz konfigurowalny z wyświetlaniem grafik i ikonek w/g instrukcji powinienem mieć możliwość sterowania czujnikami w/w itd w menu wciskając przyciski z lewej strony kierownicy. Ale tak nie jest funkcje są ograniczone o przede wszystkim brak sterowania czujnikami zmierzchu i deszczu, ustawienia języka itd. Jest natomiast podstawa: jak autoclose, close menu, podświetlenie zegarów i to wszystko. Kupując nowe radio pozbawiony byłbym niestety ważnych funkcji. Co na to poradzić?
    Czesc.
    Dopiero dzisiaj przeczytalem Twoj post.Mnie rowniez ten temat bardzo intryguje,gdyz sam mysle powaznie o wymianie radia.I wlasnie tylko powstrzymuje mnie utrata tych mozliwosci regulacji.
    Czy moze udalo Ci sie cos na ten temat ustalic?
    Czy raczej nie ma takiej mozliwosci?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam.
    I ja myślę o zmianie Uconnect 5" na coś innego. Zastanawiam się nad Alpine ILX702d. Zdaje się, że ten właśnie model jest montowany obecnie jako fabryczna opcja. Pytałem o to radio w ASO ale niezbyt wiele na ten temat mogą powiedzieć. Kierownik serwisu twierdził, że montują je w fabryce, natomiast sprzedawca w salonie był przekonany, że montuje je samodzielnie dealer i odesłał mnie po szczegóły do serwisu... Na włoskim forum widziałem to radio zamontowane w kilku modelach i chyba miało wszystkie funkcje sterowania - wymaga to dodatkowego modułu za ponad 200 EUR ale chyba jest do zrobienia. Jestem ciekaw, czy ktoś z użytkowników naszego forum ma taki model w swoim aucie...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    giullietta
    Postów
    20

    Domyślnie

    No wlasnie,czy jest ktos to sobie zamontowal i potwierdzi,ze wszystko dziala.A ja mam jeszcze dodatkowo Bose a to jeszcze utrudnia sprawe bo oryginalne radio wysterowywuje wzmaczniacz.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    od siebie mogę powiedzieć, że pytałem o możliwość wymiany na stację alpine (tą oferowaną w pakiecie) w dwóch aso:
    - w gdańsku powiedzieli, że to niemożliwe
    - w gdyni po konsultacjech między sobą uznali, ze możliwe, ale koszt będzie ok. 10k, bo trzeba wymienić body computer, czy jak to się nazywa- w skrócie nieopłacalne, bo mój nie obsługuje tej stacji (veloce z końca 2016- przed wejściem pakietu)

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Zainteresowałem się bardziej tematem wymiany radia uConnect na Alpine i doszedłem do ciekawych wniosków. Takie radio można jak najbardziej zainstalować. W tym celu należy kupić jednostkę ILX-702d oraz skompletować wszystkie niezbędne akcesoria na własną rękę lub nabyć w ASO fabryczny zestaw. Fabryczny zestaw składa się z trzech elementów:
    50554713 - radio Alpine ILX-702d-AR - cena ok. 2900 zł
    50554714 - kit - cena ok. 900 zł
    50554715 - kit - cena ok. 900 zł

    W jednym z kitów jest ramka, akcesoria montażowe, gniazdo usb i HDMI. W drugim jest opcjonalny zestaw do zamontowania kamery cofania. Nie jestem tylko pewien, czy w tych zestawach znajdują się anteny GPS i DAB. W autach, które miały fabrycznie montowane radio z DAB lub DAB i NAVI można wykorzystać istniejące anteny. Wydaje się, że montaż powinien przebiegać na zasadzie Plug&Play. Po podłączeniu nowego radia trzeba będzie wykonać jedynie osiowanie proxy i powinno działać. Niestety fabryczny zestaw - co pewnie potwierdzą użytkownicy, którzy kupili go z nowym autem - nie umożliwi wyświetlania i ustawiania na ekranie radia parametrów samochodu i informacji o trybach DNA. Działa tylko sterowanie z kierownicy...


    Jeśli natomiast chcielibyśmy skompletować taki zestaw na własną rękę, będziemy potrzebować następujące elementy:

    - radio Alpine ILX-702d - najtaniej znalazłem za 2649 zł
    - APF-F10011 - maskownica i elementy montażowe z katalogu Alpine - cena ok. 30 EUR. Można kupić też zestaw firmowany przez Connect2 oznaczony CT23AR13 (cena ok. 35 GBP)
    - APF-V100AR - interfejs umożliwiający sterowanie radiem z kierownicy i wyświetlanie funkcji samochodu na ekranie radia. W katalogu Alpine wyceniony jest na 220 EUR. Ten sam produkt oznaczony jako CTUAR01 produkcji Connects2 kosztuje ok. 150 GBP. Co ciekawe, jest to ten sam interfejs co CTUFT01 do Fiata 500, który kosztuje 110 GBP, po co zatem przepłacać...
    - KWE-1002-FI lub KWE-1003-FI - interfejs umożliwiający wykorzystanie istniejącego gniazda USB/AUX (przy dźwigni DNA) z radiem Alpine - cena ok. 29 EUR
    - opcjonalna kamera cofania (cena uzależniona od modelu i klasy kamery).
    - APF-A100AR - opcjonalny interfejs umożliwiający połączenie z zestawem BOSE - ok. 30 EUR

    Koszty dla obu wariantów wydają się zbliżone, nie jestem jednak pewien, czy radio firmowane przez AR - ILX-702d-AR ma taki sam firmware jak dostępny na rynku standardowy Alpine ILX-702d. Może to być istotne z punktu widzenia np. przyszłych aktualizacji firmware. Ponadto w fabrycznym zestawie brakuje interfejsu, który umożliwia wyświetlanie i ustawianie parametrów auta i DNA.

    Niestety w żadnym z obu wariantów nie uzyskamy funkcji aplikacji Alfa Performance znanych z uConnect live.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrus33 Zobacz post
    No wlasnie,czy jest ktos to sobie zamontowal i potwierdzi,ze wszystko dziala.A ja mam jeszcze dodatkowo Bose a to jeszcze utrudnia sprawe bo oryginalne radio wysterowywuje wzmaczniacz.
    Ja mam montowane od nowości. Kupiłem auto z takim wyposażeniem. Ustawień i możliwości ma od metra i ciut, ciut... Mam też kamerę, ale o jakie ustawienia chodzi? Na pewno nie ma aplikacji Alfa Performance, która jest w Uconnecie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Karelin Zobacz post
    Zainteresowałem się bardziej tematem wymiany radia uConnect na Alpine i doszedłem do ciekawych wniosków. Takie radio można jak najbardziej zainstalować. W tym celu należy kupić jednostkę ILX-702d oraz skompletować wszystkie niezbędne akcesoria na własną rękę lub nabyć w ASO fabryczny zestaw. Fabryczny zestaw składa się z trzech elementów:
    50554713 - radio Alpine ILX-702d-AR - cena ok. 2900 zł
    50554714 - kit - cena ok. 900 zł
    50554715 - kit - cena ok. 900 zł

    W jednym z kitów jest ramka, akcesoria montażowe, gniazdo usb i HDMI. W drugim jest opcjonalny zestaw do zamontowania kamery cofania. Nie jestem tylko pewien, czy w tych zestawach znajdują się anteny GPS i DAB. W autach, które miały fabrycznie montowane radio z DAB lub DAB i NAVI można wykorzystać istniejące anteny. Wydaje się, że montaż powinien przebiegać na zasadzie Plug&Play. Po podłączeniu nowego radia trzeba będzie wykonać jedynie osiowanie proxy i powinno działać. Niestety fabryczny zestaw - co pewnie potwierdzą użytkownicy, którzy kupili go z nowym autem - nie umożliwi wyświetlania i ustawiania na ekranie radia parametrów samochodu i informacji o trybach DNA. Działa tylko sterowanie z kierownicy...


    Jeśli natomiast chcielibyśmy skompletować taki zestaw na własną rękę, będziemy potrzebować następujące elementy:

    - radio Alpine ILX-702d - najtaniej znalazłem za 2649 zł
    - APF-F10011 - maskownica i elementy montażowe z katalogu Alpine - cena ok. 30 EUR. Można kupić też zestaw firmowany przez Connect2 oznaczony CT23AR13 (cena ok. 35 GBP)
    - APF-V100AR - interfejs umożliwiający sterowanie radiem z kierownicy i wyświetlanie funkcji samochodu na ekranie radia. W katalogu Alpine wyceniony jest na 220 EUR. Ten sam produkt oznaczony jako CTUAR01 produkcji Connects2 kosztuje ok. 150 GBP. Co ciekawe, jest to ten sam interfejs co CTUFT01 do Fiata 500, który kosztuje 110 GBP, po co zatem przepłacać...
    - KWE-1002-FI lub KWE-1003-FI - interfejs umożliwiający wykorzystanie istniejącego gniazda USB/AUX (przy dźwigni DNA) z radiem Alpine - cena ok. 29 EUR
    - opcjonalna kamera cofania (cena uzależniona od modelu i klasy kamery).
    - APF-A100AR - opcjonalny interfejs umożliwiający połączenie z zestawem BOSE - ok. 30 EUR

    Koszty dla obu wariantów wydają się zbliżone, nie jestem jednak pewien, czy radio firmowane przez AR - ILX-702d-AR ma taki sam firmware jak dostępny na rynku standardowy Alpine ILX-702d. Może to być istotne z punktu widzenia np. przyszłych aktualizacji firmware. Ponadto w fabrycznym zestawie brakuje interfejsu, który umożliwia wyświetlanie i ustawianie parametrów auta i DNA.

    Niestety w żadnym z obu wariantów nie uzyskamy funkcji aplikacji Alfa Performance znanych z uConnect live.
    Antena Dab musi być bo radio odbiera audycje nadawane w Dab i Dab+. Antena GPS zdaje się, że też jest, bo jak tu mi ktoś powiedział, chyba Dareek, auta ze stacją Alpine mają inna antenę dachową. Inny jest kształt podstawy montażu anteny, taki wydłużony do przodu auta, co niby ma kryć antenę GPS. Auta bez ALpine mają taką bardziej okrąglą niedużą podstawę. Przyznam, że po podłączeniu AA i położeniu telefonu między fotelami, nawet w mieście, wśród wysokich budynków GPS się nie gubi, co oznacza, że jest wspomagany przez tę właśnie antenę ze stacji. Tak mi się przynajmniej wydaje.

    Jeśli chodzi o to, aby parametry auta w stylu regulacja czujników, daty, godziny i inne ustawiało się na Alpinie to jest to bez sensu, bo przynajmniej u mnie to się ustawia na wyświetlaczu między zegarami. Jeśli zaś chodzi o DNA i Alfa Preformance, to tylko, żeby to mieć dopłacać 220 E to też jest bez sensu. Moim zdaniem bardzo drogi gadżet, ale kto bogatemu zabroni...?
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 15-02-2019 o 22:04

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Może ktoś doradzi radio/maskownicę dla Giulietty z 2013 która nie miała ani navi, ani slotów USB, sterowanie z kierownicy jest, ale bez przycisku telefonu (w razie czego mogę zmienić) - najchętniej coś na androidzie, ustawienia niech zostaną jak były, funkcja kamery cofania i rejestratora pożądane.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Ja mam montowane od nowości. Kupiłem auto z takim wyposażeniem. Ustawień i możliwości ma od metra i ciut, ciut... Mam też kamerę, ale o jakie ustawienia chodzi? Na pewno nie ma aplikacji Alfa Performance, która jest w Uconnecie.

    - - - Updated - - -


    Antena Dab musi być bo radio odbiera audycje nadawane w Dab i Dab+. Antena GPS zdaje się, że też jest, bo jak tu mi ktoś powiedział, chyba Dareek, auta ze stacją Alpine mają inna antenę dachową. Inny jest kształt podstawy montażu anteny, taki wydłużony do przodu auta, co niby ma kryć antenę GPS. Auta bez ALpine mają taką bardziej okrąglą niedużą podstawę. Przyznam, że po podłączeniu AA i położeniu telefonu między fotelami, nawet w mieście, wśród wysokich budynków GPS się nie gubi, co oznacza, że jest wspomagany przez tę właśnie antenę ze stacji. Tak mi się przynajmniej wydaje.

    Jeśli chodzi o to, aby parametry auta w stylu regulacja czujników, daty, godziny i inne ustawiało się na Alpinie to jest to bez sensu, bo przynajmniej u mnie to się ustawia na wyświetlaczu między zegarami. Jeśli zaś chodzi o DNA i Alfa Preformance, to tylko, żeby to mieć dopłacać 220 E to też jest bez sensu. Moim zdaniem bardzo drogi gadżet, ale kto bogatemu zabroni...?
    Najprawdopodobniej masz auto fabrycznie przystosowane do uConnecta 6.5, który został wymieniony na Alpine u dealera. Wówczas, tak jak piszesz, antena GPS jest zintegrowana z tą na dachu a antena DAB jest napylona na tylną szybę. Modele bez fabrycznego DAB mają inny model szyby. Czy sprawdzałeś np. jaka konfiguracja dla twojego nr vin wyświetla się w eperze? Czy na liście wyposażenia auta eper pokazuje Alpine?

    A jak wyglądu u ciebie sprawa portu usb? Masz jeden port obok przełącznika DNA i drugi w miejscu zapalniczki (razem z portem HDMI)?

    Czy korzystałeś z funkcji Carplay lub Android Auto?

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Antena DAB jest również w zwykłej antenie dachowej (wtedy masz wychodzące z podstawy 3 gniazda)- część modeli z Uconnect 6.5 i nie tylko ma dodatkową antenę radiową w szybie tylnej klapy

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana Uconnecta 5 live na Uconnect z Navi 6,5 w najnowszej Julce ?
    Utworzone przez Bartek39 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 22:41
  2. [159] Problemy ze stacją multimedialną
    Utworzone przez Mumino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 11:43
  3. Zamiana kierownicy ze zwykłej na multimedialną
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 06:26
  4. Blaupunkt SQM 48 - jak zapamiętać stację
    Utworzone przez radosuaf w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory