Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 112

Temat: Wibracje silnika

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giulietta 1,4 multiair
    Postów
    161

    Domyślnie

    Poduszka od strony rozrządu 10 min roboty

    - - - Updated - - -

    https://ricambi.pl/oryginalna-prawa-...651-p-352.html

    https://ricambi.pl/oryginalna-sruba-...027-p-360.html

    Dwie śruby potrzebne

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter.a Zobacz post
    Panowie, potrzebuje porady. Mam problem z wibracjami w kabinie, wibracje przenoszą się na luterko, wyraźniejsze po prawej stronie. Domyślam się że to poduszka pod silnikiem. Chciałem zamówić i znalazłem na necie:
    https://allegro.pl/oferta/poduszka-s...ryg-8695829819

    Ja mam Giuliette z silnikiem 1.4 TB 120KM + fabryczny gaz. Wydaje by się, że powinno pasować, napisałem do sprzedawcy i po nr VIN sprawdzili, że jednak potrzebuje model 50521307 (629zł) + 4 śruby 51934713 po 18zł sztuka. Nie będę się kłócił z ASO tylko zastanawiam się czy nie ma jakiejś tańszej opcji? Ten model na dwie śruby na pewno nie wejdzie? Widziałem na allegro różne zamienniki - taka opcja wchodzi w grę czy tylko oryginał?

    Pozdrawiam
    Piotr

    Edit:

    A w końcu się umówiłem do ASO, poduszka 630, koszt robocizny 160zł to nie ma tragedii. W jednym aso mi powiedzieli ze wystarczy mi wersja na 2 śruby, a w drugim że na 4 to dochodzę do wniosku, że wolę to oddać gdzie mi to zmienią tak jak trzeba i nie będę kombinował.
    Dziś wymieniałem u siebie.
    Za wymianę mechanik wziął 50zł (dodatkowo wyważył mi jedno koło z którego spadły ciężarki przym myciu felg).
    Poduszka 360zł.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Coś Będzie
    Postów
    71

    Domyślnie

    Hej,

    Właśnie patrzyłem na tą poduszkę tj. nr. części 50547669. Znalazłem ją też na allegro sprzedaje ją ASO Jata za 390zł, aby się dodatkowo upewnić to przesłałem im nr. VIN i mi napisali, że ta poduszka nie będzie pasowała do mojego auta i muszę mieć poduszkę o nr. 50521307 + 4 śruby montażowe, którą trzeba sprowadzić z Włoch. Za poduszkę o tym nr. zawołali 620zł + każda śruba 18 zł. Zrobiłem to samo w Automobile Torino i też mi powiedzieli za poduszkę 620zł, nie wiem dokładnie jaki nr. części ale domyślam się, że to to samo co Jata. Co ciekawe oni znowu powiedzieli, że wystarczą dwie śruby. Miałem umówionego mechanika lokalnego i myślałem, że sprawę zamknę w 450zł, a wychodzi na to, że całość będzie mnie kosztowała 800zł. Ktoś wie z czego to wynika? Ja mam silnik 1.4 z fabrycznym gazem, może tutaj rozchodzi się o ten gaz, że coś inaczej jest jednak w tym silniku i trzeba inną poduszkę?

    Czy Alfa ma gdzieś na necie jakiś katalog części, który można sprawdzić po nr VIN? Miałem kiedyś BMW i pamiętam, że BMW miało to fajnie ogarnięte, że można było sobie samemu sprawdzić po VIN jaka część jest potrzebna oraz jej oryginalny nr seryjny.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter.a Zobacz post
    Hej,

    Właśnie patrzyłem na tą poduszkę tj. nr. części 50547669. Znalazłem ją też na allegro sprzedaje ją ASO Jata za 390zł, aby się dodatkowo upewnić to przesłałem im nr. VIN i mi napisali, że ta poduszka nie będzie pasowała do mojego auta i muszę mieć poduszkę o nr. 50521307 + 4 śruby montażowe, którą trzeba sprowadzić z Włoch. Za poduszkę o tym nr. zawołali 620zł + każda śruba 18 zł. Zrobiłem to samo w Automobile Torino i też mi powiedzieli za poduszkę 620zł, nie wiem dokładnie jaki nr. części ale domyślam się, że to to samo co Jata. Co ciekawe oni znowu powiedzieli, że wystarczą dwie śruby. Miałem umówionego mechanika lokalnego i myślałem, że sprawę zamknę w 450zł, a wychodzi na to, że całość będzie mnie kosztowała 800zł. Ktoś wie z czego to wynika? Ja mam silnik 1.4 z fabrycznym gazem, może tutaj rozchodzi się o ten gaz, że coś inaczej jest jednak w tym silniku i trzeba inną poduszkę?

    Czy Alfa ma gdzieś na necie jakiś katalog części, który można sprawdzić po nr VIN? Miałem kiedyś BMW i pamiętam, że BMW miało to fajnie ogarnięte, że można było sobie samemu sprawdzić po VIN jaka część jest potrzebna oraz jej oryginalny nr seryjny.
    Spróbuj tu https://www.pekidi.com/navi?FORCED=T...&SBMK=R&MAKE=R

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Coś Będzie
    Postów
    71

    Domyślnie

    Dzięki za link. Co ciekawe po moim nr Vin pokazało całkiem inny nr części inny od tych dwóch. Ale sprawdziłem jeszcze po nr części 50521307 i pokazało mi, że to jest poduszka do silnika z paliwem benzyna/lpg. Wnioskuje, że muszę mieć inną poduszkę ze względu na to, że mam auto z fabrycznym gazem. Trochę nie chce mi się w to wierzyć, że konstrukcja tej poduszki może być inna, ale chyba nie będę ryzykował i zrobię to w Automobile Torino. Mam tylko nadzieje, że z innymi komponentami od tego silnika nie będzie takich jaj, bo myślałem że wszystko co w standardowym 1.4 jest kompatybilne. :/

  6. #86
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter.a Zobacz post
    Trochę nie chce mi się w to wierzyć, że konstrukcja tej poduszki może być inna, ale chyba nie będę ryzykował i zrobię to w Automobile Torino
    To bez znaczenia czy z lpg czy bez.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Coś Będzie
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    To bez znaczenia czy z lpg czy bez.
    Ok, dzięki. Czy orientujesz się w takim razie z czego wynika różnica w modelach poduszek i dlaczego sprawdzając po nr. VIN wychodzi na to, że potrzebuje taką za 630zł, a nie tą za 390zł?

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Coś Będzie
    Postów
    71

    Domyślnie

    Napisałem jeszcze do Ricambi i przesłałem im nr VIN. Napisali mi, że taka poduszka to koszt 550zł. Dodatkowo powiedzieli, że to jest dokładnie ta sama, którą mam zamontowaną teraz i nie trzeba nowych śrub bo te, które mam teraz będą pasowały. To już sam nie wiem co myśleć, w każdym miejscu piszą co innego.

    Chyba jednak zamówię tą bo 550zł i dam do zrobienia lokalnemu mechanikowi. Będzie 200zł taniej. Zastanawiam się tylko czy to nie jest przypadkiem tak, że oni mi podają taką poduszkę jaka powinna być, a tak na prawdę ta za 390zł spasuje tylko z tego względu, że to nie jest dokładnie ten sam model który trzeba daje się właśnie te dwie dłuższe śruby bo oryginalne nie pasują?

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Możesz zamówić obydwie i zobaczyć. Jak nie bedzie pasowac to odeslesz. Tyle.
    Może to było by jakieś rozwiązanie (?)

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Coś Będzie
    Postów
    71

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Biorę tą z Ricambi i jak coś to najwyżej ją zwrócę. W mailu mam potwierdzenie, że ma pasować więc jak coś to jest jakaś podkładka pod ew. zwrot.

    Edit:

    A dobra jednak w ASO już zamówili część to nie będę siary robił. Przynajmniej będzie pewność, że dobrze temat ogarnięty.
    Ostatnio edytowane przez peter.a ; 06-04-2021 o 14:34

Podobne wątki

  1. Wibracje silnika-problem.
    Utworzone przez Piotrek_eM w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 23:08
  2. [146] 1.4 TS wibracje silnika, drgania
    Utworzone przez Jarek_Jarecki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 09:06
  3. wibracje silnika
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 18:34
  4. wibracje silnika
    Utworzone przez Parzi w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 10:29
  5. wibracje silnika
    Utworzone przez tom974 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 15:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory