Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Jak zamontować cyfrową zmienairkę DENSION

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 170KM DISTINTIVE 2011
    Postów
    8

    Domyślnie Jak zamontować cyfrową zmienairkę DENSION

    Cześć, jestem świeżym posiadaczem Giulietty i co za tym idzie nowym użytkownikiem tego zacnego forum. Mam pytanie:
    Mam w samochodzie fabryczne radio CD/MP3 bez NAVI i Blue&Me czy jest opcja zamontowania takiego cuda i czy będzie działać? -----> Cyfrowe zmieniarki Dension GW Lite BT Bluetooth (A2DP) (Muszę mieć 10 postów aby wrzucić link, wybaczcie)
    Jeśli jest taka opcja jak mam to zrobić jestem zielony w tych tematach dlatego proszę o instrukcję jak dla idioty. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Bosch ALFA 940 LOW PLUS + Dension GW Lite BT

    Cytat Napisał daking698 Zobacz post
    Cześć, jestem świeżym posiadaczem Giulietty i co za tym idzie nowym użytkownikiem tego zacnego forum. Mam pytanie:
    Mam w samochodzie fabryczne radio CD/MP3 bez NAVI i Blue&Me czy jest opcja zamontowania takiego cuda i czy będzie działać? -----> Cyfrowe zmieniarki Dension GW Lite BT Bluetooth (A2DP) (Muszę mieć 10 postów aby wrzucić link, wybaczcie)
    Jeśli jest taka opcja jak mam to zrobić jestem zielony w tych tematach dlatego proszę o instrukcję jak dla idioty. Pozdrawiam
    FYI
    Mogę potwierdzić, że Guiletta 2011 z radiem Bosch ALFA 940 LOW Plus i Dension GW Lite BT Bluetooth (A2DP) działa bez problemu, dodatkowo bardzo łatwo można przeprowadzić kable do zmieniarki do schowka i tam umieścić moduł.
    Do podłączenia, wystarczy wyjąć niebieską zaślepkę portu z radia i wpiąć moduł Dension. Przy kablach dension jest także MUTE, ale w konfiguracji B&M + Dension nie trzeba go podłączać.

    Miałem tylko jeden mały problem podczas montażu, za pierwszym podejściem nie odłączyłem Blue & Me przy podłączeniu modułu i auto nie widziało zmieniarki. (zła kolejność podłączenia, nie wiem z czego to wynika)
    Po wykonaniu czynności w tej kolejności: odłączenie B&M, podłączenie zmieniarki, podłączenie B&M, odpalenie radia; auto wykryło zminiarkę bez problemu.
    Moduł B&M także działa prawidłowo, i przy właściwym skonfigurowaniu po stronie telefonu (wyłączenie połączeń BT przez Dension), moduły działają równolegle bez problemu.

    Jakość mogę porównać do płytowej, w wypadku Spotify Premium z włączoną wysoką jakością audio.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Giulietta QV, 2012
    Postów
    54

    Domyślnie

    Mam za sobą montaż właśnie takiej zmieniarki w właśnie takim samochodzie, więc służę uprzejmie:

    Mi działa z wersją

    1. Otwierasz schowek, ten duży, przed pasażerem.
    2. Wkładasz doń łepetynę i patrzysz do góry - znajdziesz tam taką sporą, okrągłą, gumową uszczelkę.
    3. Zdejmujesz ją.
    4. Zaglądasz do środka. Znajdziesz tam śrubę, którą przykręcona jest listwa ozdobna, biegnąca przez całą deskę rozdzielczą. Odkręcasz torxem.
    5. To była jedyna śrubka, która trzyma listwę. Teraz bierzesz coś płaskiego, co nie porysuje Ci tej listwy i podważasz ją, najwygodniej od prawego nawiewu przy oknie. Listwa jest na klipsy, trochę siły trzeba użyć - nie martw się, listwa jest dość solidna.
    6. Teraz odsłaniają Ci się śrubki przy radiu - 4szt. Również torx. Wykręcasz.
    7. Kostkę podłączasz z lewej strony, nie da się jej podłączyć nigdzie indziej. Z drugiej strony masz kostkę do zmieniarki. Proponuję montaż w schowku.
    8. Odłączasz kostkę i przeciągasz kabel między radiem, a schowkiem. Łatwa sprawa, nic nie trzeba nawet wiercić (otworem, z którego ściągnąłeś zaślepkę przeciągasz)
    9. Z drugiej strony podłączasz do radia. Zmieniarka podłączona.

    Montaż mikrofonu do zestawu głośnomówiącego:

    10. Ja mam zamontowany na słupku A przy kierowcy. Bardzo ładnie zbiera, bardzo dobra jakość rozmów. Polecam.
    11. Montujesz na krawędzi słupka, za pomocą klipsa.
    12. Przewód przeciągasz pod uszczelką. Znów nic nie trzeba wiercić, ani kombinować.
    13. Przeciągasz przewód dołem, przy tej klapce od skrzynki bezpieczników, lub wyżej (tam trzeba zdaje się odkręcić jakiś element, później sprawdzę u siebie)
    14. Przechodzisz w drugą stronę i wyjmujesz całkiem radio, by mieć wgląd, co się dzieje w środku
    15. Bierzesz jakiś dłuższy drut i przyklejasz do niego przewód. Wkładasz go przez otwór przy skrzynce bezpieczników, obserwując co się dzieje przez otwór na radio.
    16. Przeciągasz kabel pod deską, do schowka.
    17. Skręcasz wszystko w odwrotnej kolejności.

    Upewnij się, co do wersji radia, którą posiadasz. Chyba chodzi z wszystkimi, ale na pewno z Bosch Low PLUS
    W razie wątpliwości, pisz!

Podobne wątki

  1. [159] Zmieniarka cyfrowa dension AR 159
    Utworzone przez Sebix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2018, 23:09
  2. [Giulietta] Dension Bt Lite nie działa/nie widzi zewnętrznego żródła
    Utworzone przez mrlaku w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2017, 19:53
  3. [159] Zmieniarka BLUETOOTH Dension czy Yatour może ma ktoś zniżkę ?
    Utworzone przez albert51 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 15:45
  4. [159] Dension - miał ktoś do czynienia z tą zmieniarką cyfrową ?
    Utworzone przez emisieq81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-09-2014, 16:49
  5. Jak zamontować blow off ?
    Utworzone przez pollo89 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory