Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84

Temat: Błąd P-1064

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał redhot Zobacz post
    Przepraszam , że piszę post pod postem ale nie chcę żeby ten wpis był łączony z powyższym.
    Błąd P0697 usunięty , powód ? mechanikowi musiała drżeć ręka przy wkładaniu wtyczki i były wygięte 4 piny.
    Ale nie to jest najważniejsze.
    Najważniejsze jest to że auto żyje i teraz po wielu miesiącach walki mogę powiedzieć jedno : podstawą jest właściwa diagnostyka.
    Tej u mnie niestety zabrakło , zresztą nie tylko u mnie , auto odwiedziło wielu mechaników , ASO itd i wszyscy obwiniali multiair.
    U mnie przy okazji wymiany multiair zostało wymienione "pół" silnika a wystarczyło zamienić sterownik ....
    Zdaje sobie sprawę , że multiair bywa zawodny ale jeżeli po wyjęciu nie widać uszkodzeń mechanicznych oraz cewki elektrozaworów mają poprawne parametry nie dajcie się namówić na wymianę (przynajmniej nie za szybko).
    Początkiem moich problemów była wymiana oleju i chęć komunikacji o tym fakcie ECU , okazało się że sterownik bardzo szybko zapominał o tym co miał wgrywane , flagi , kalibracje itp. leciały w kosmos po kilku minutach od wykonania i prześladujący mnie błąd P 1064 powracał.
    Jak ECU się wygrzało żyło , na zimno sypało bredniami.
    Mam tylko nadzieję , że teraz na dłużej "zapomnę" o tym Mito.
    Nie do końca tak jest my jak wyjęliśmy z MiTo u nas w rodzinie moduł też wyglądał jak nówka...ale dopiero jak co rozkręciliśmy, wykrecilismy te tuleje gdzie są te popychacze w 1 było wprasowane sitko...

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    MKV 2.0-180KM,Mito 1.4-105KM,EcoSport 1,0-125KM,Focus 2,5-305KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Te "sitka" we wcześniejszych modułach były luźne tzn. dało się je wyciągnąć ale teraz są tak spasowane że wyglądają na wprasowane.
    Załapałem się na to rozkręcając nowy moduł , który dawał objawy zepsutego i przez chwilę obwiniałem to właśnie sitko.
    Ono pełni funkcję filtra , ważne jest czy system jest drożny co można sprawdzić mając wyciągnięty moduł.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    159 1,9jtdm 150KM
    Postów
    117

    Domyślnie

    I mnie dopadło. Tydzień po zakupie....
    przebieg 105kkm pewny, jeździł na Selenia, wg poprzedniego właściciela zmieniany co 10kkm lub rok.
    Poza check, błąd ss i brak dna, jeździ normalnie, odpala normalnie, obroty nie falują, brak kopcenie i hałasu.
    Błąd to p1062, skasowany, po tygodniu i ok 350km wyskoczył ponownie. Skasowałem, czekam aż znów się pojawi.
    Jutro w planie zmiana oleju wraz z płukanka.

    Miałem nadzieje ze mnie nie trafi...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #84
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Fiat Bravo 1.4MA
    Postów
    3

    Domyślnie

    przeczytałem PAna post na forum dot. długiej naprawy systemu Multiair - mam ten sam problem - Bravo 1.4.MA - pojawia się checkengine i komunikat "skontorluj silnik system start-stop niedostępny" - potem po którymś uruchomieniu silnika znika - poza tym żadnych objawów szarpania silnikiem - odczyt błędu z ECU to "cyl. 4 sygnał elektrozaworu nastawnika UniAir" - kontaktowałem się z firmą ze śląska "lanciakonsolidero" i mówią, że to uszkodzony elektrozawór multiair na 4 cylindrze i chcą to wymienić stosunkowo tanio bo za 800zł - twierdzą, że opatentowali ostatnio sposób na wymianę tego elektrozaworu, którego uszkodzenie do tej pory skutkowało wymianą całego modułu multiair za 4000zł. - tylko pytanie, czy ten komunikat ECU oznacza na bank uszkodzenie elektrozaworu, czy też modułu ECU, bo wystąpiło to u mnie po wymianie oleju i mie ma objawów wypadania zapłonu - jeśli miałby PAn chwilę na odpowiedź, to będę bardzo zobowiązany - z poważaniem - wojciech osiński

Podobne wątki

  1. Błąd P-1064
    Utworzone przez Cegla_11_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-07-2018, 14:16
  2. [159] błąd B1005 nie działa Radio CD, błąd U1601
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 11:17
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 15:56
  5. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory