Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Zmiana kierownicy - jest sens czy nie warta gry zachcianka?

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Dareek .. myślę że kolega już by poległ z samym zdjęciem poduchy / jak paru na tym forum /

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,474

    Domyślnie

    podejrzewam ze tak - ja doszedłem do takiej wprawy że nie zostaje niemal żaden ślad i zajmuje do minutę

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Jakie to przykre ,motoryzacją zajmuję się ponad 20 lat ,poduszki i kierownice robiłem naście razy,więc wiem o czym piszę.
    Z drugiej strony trudno tu pisać referat z tej czynności ,bo jeżeli ktoś wie na czym to polega to nawet nie musi pytać tutaj.
    A jak mój opis stwarza komuś problem to lepiej żeby się za to nie zabierał.

    Logiczne jest że kierownicę oryginalna trzeba zaznaczyć mając na uwadze późniejszy jej montaż, ale z nową a tym bardzie z innego auta to j uz może być potrzebna korekcja tak elektryki jak i mechaniki zawieszenia.
    Choć na kierownicy jak i na wieloklinie są znaki i czasami pasuje to do siebie.

    Biorąc powyższe jak i zdania kolegów to może jednak czurylo nie bierz się do tego sam jak w ogóle masz zamiar.

    A co do pasowania ,to zdejmujesz kierownice ,poduszkę ,przyciski z giulietty i zakładasz do mito i zamiennie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie pisz głupot - jak nigdy tego nie robiłeś to się przyznaję do tego, a nie pisze na zasadzie że mi się wydaje - jak tak zrobi i wymieni kiere na polifta to nie będą działać przyciski na kierze jak powinny. Inna sprawa że skręt kiery nie ma znaczenia -pasuje tylko w jednej pozycji.
    Dareczku wpadnij do mnie to sobie poprzekładamy na miejscu pod domem ,pokażę Ci jak to się robi bo widzę że nie wiesz o czym piszesz ,więc nie pisz głupot.
    Jedynym problmem tak jak napisałem jest ilośc klawiszy 6 lub 8 ale to w multi sie zrobi.

    A jak zamiast znaczka windows chcesz mieć mordke to zamienimy górę klawisza
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 24-07-2018 o 21:18

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    kolego DmX ..trochę pokory , to że zajmujesz się motoryzacją od 20 lat nie znaczy że masz rację.Problemem nie jest ilość klawiszy ale inna drabinka rezystancji i konieczność przełożenia pinów we wtyczce.Tu opisy tematu znanego na forum / nawet znalazłem swój z 2012 jeszcze z alfy 147 /
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...lka_pytan.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...poliftowa.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...nkcyjna-5.html

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,474

    Domyślnie

    [MENTION=12980]andrzejm36[/MENTION]- szkoda klawiatury- kolega 20 lat kierownice przekłada - my się nie znamy.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    kolego DmX ..trochę pokory , to że zajmujesz się motoryzacją od 20 lat nie znaczy że masz rację.Problemem nie jest ilość klawiszy ale inna drabinka rezystancji i konieczność przełożenia pinów we wtyczce.Tu opisy tematu znanego na forum / nawet znalazłem swój z 2012 jeszcze z alfy 147 /
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...lka_pytan.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...poliftowa.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...nkcyjna-5.html

    Ale to tylko kosmetyka.
    Pytanie było dość ogólne i sama kierownica to "5 minut" roboty.

    A wy tu od razu wyjeżdżacie z fizyka kwantową.
    Nie pytał o dziury w niej ,nie pytał o klawiszach ,nie pytał o..........długość członka darka itp. a uniósł się bo napisał 1200 postów, a tu ktoś z 15 się wymądrza.

    Więcej luzu w majtach chłopaki i dziewczyny.


    A jak już kupi tę kierownicę to go poprowadzimy za rączkę zgodnie ze sztuką jak sobie dareek życzy.

    czurylo najmocniej Cię przepraszam że tak napisałem w Twoim wątku i nie na temat.
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 25-07-2018 o 09:56

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm 120 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Ale to tylko kosmetyka.
    Pytanie było dość ogólne i sama kierownica to "5 minut" roboty.

    A wy tu od razu wyjeżdżacie z fizyka kwantową.
    Nie pytał o dziury w niej ,nie pytał o klawiszach ,nie pytał o..........długość członka darka itp. a uniósł się bo napisał 1200 postów, a tu ktoś z 15 się wymądrza.

    Więcej luzu w majtach chłopaki i dziewczyny.


    A jak już kupi tę kierownicę to go poprowadzimy za rączkę zgodnie ze sztuką jak sobie dareek życzy.

    czurylo najmocniej Cię przepraszam że tak napisałem w Twoim wątku i nie na temat.
    [MENTION=79492]DmX[/MENTION] spoko, dzieki za merytoryczną dyskuje, przejrzałem też linki do innych postów. Każdy z Was ma rację, generalnie to nieco moja zachcianka, bo wszystko gra pięknie, kierownica jest w bardzo dobrym stanie wizualnym, poduszka nietknięta, auto kupiłem od 1 właściciela z PL i fakt, szkoda mi nieco jakikolwiek nacięć czy śladów, zeby potem auto niebite i dbane bardziej niż o narzeczoną , potencjalny kupiec mi to podważał, bo milimetr na poduszce zauważył...szkoda mi po prostu na to nerwów.

    Niemniej, jeśli znalazłbym osobę, która to ogarnie na tip top, to zdecydowałbym się na kupno kierownicy po lifcie od Mito i zleceniu wykonania montażu za PLNy...

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Wiesz jest sposób ,z odpowiednim narzędziem na zdjęcie poduszki bez dziurawienia kierownicy, ale pewnie nasze kącikowe orły mechaniki samochodowej znają tę metodę.

    Po drugie jak piszesz ,przy sprzedaży po cholerę się tłumaczyć jakiemuś klientowi z historii wymiany kierownicy,po drugie wielu może nawet z tej przyczyny nie zadzwonić jak zobaczą zdjęcia.

    Też myślałem o zamianie bo ta ścięta od dołu jest ładniejsza i grubsza ,ale te co są mają dziury, a te co nie mają dziur są drogie.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm 120 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. Czy znacie osobę, mechanika, warsztat, z doświadczeniem , która wykona taką usługę

    Poniżej: moja kierownica vs nowa kierownica

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-07-25 o 11.45.41.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	57.0 KB
ID:	248519Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-07-25 o 11.45.04.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	248520
    Ostatnio edytowane przez czurylo ; 25-07-2018 o 10:47

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,474

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Ale to tylko kosmetyka.
    Pytanie było dość ogólne i sama kierownica to "5 minut" roboty.

    A wy tu od razu wyjeżdżacie z fizyka kwantową.
    Nie pytał o dziury w niej ,nie pytał o klawiszach ,nie pytał o..........długość członka darka itp. a uniósł się bo napisał 1200 postów, a tu ktoś z 15 się wymądrza.

    Więcej luzu w majtach chłopaki i dziewczyny.


    A jak już kupi tę kierownicę to go poprowadzimy za rączkę zgodnie ze sztuką jak sobie dareek życzy.

    czurylo najmocniej Cię przepraszam że tak napisałem w Twoim wątku i nie na temat.
    To nie foum onetu- jakiś poziom obejmuje wszystkich dzieciaku. odpowiednie achowanie obejmuje wszystkich- wpadasz wymądrzasz się i za przeproszeniem g. wiesz.
    Daruj sobie osobie wycieczki widzę że zaczynasz wycofywać się rakiem jak przyszło do konkretów- robisz z pytającego idiotę. Pytał o wymianę kierownicy czyli KOMPLETU razem z przyciskami a nie same wykręcenia koła kierownicy i wkręcenie innego i to dałbyś ciała pisząc o ustawiania kół na wprost jak pasuje ona tylko w jednym położeniu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał czurylo Zobacz post
    Dzięki za informacje. Czy znacie osobę, mechanika, warsztat, z doświadczeniem , która wykona taką usługę

    Poniżej: moja kierownica vs nowa kierownica

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-07-25 o 11.45.41.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	57.0 KB
ID:	248519Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-07-25 o 11.45.04.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	248520
    z miłą chęcią ale mam do Ciebie 700 km

Podobne wątki

  1. ile warta jest 156
    Utworzone przez dominik0016 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 13:08
  2. Ile warta jest moja AR 156
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 11:28
  3. Ile jest warta używana sekwencja
    Utworzone przez Aster156 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 01:56
  4. Ile warta jest wasza 3.0v6?
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 01:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory