Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

pomijajac instrukcje, 1.4tb 120hp@150hp 5.5roku przebieg 31tys km, jezdzi zona spokojnie. wypadałoby niby wymienic, ale moze jednak tylko looknac jak wyglada i dac mu w razie czego kolejny rok?

› Więcej...: Co ile tys. km wymiana rozrządu

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulietta QV

Domyślnie

Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pomijajac instrukcje, 1.4tb 120hp@150hp 5.5roku przebieg 31tys km, jezdzi zona spokojnie. wypadałoby niby wymienic, ale moze jednak tylko looknac jak wyglada i dac mu w razie czego kolejny rok?
    Ło matko 5.5 roku i tylko 30 tys:d.Jak coś zdejmij obudowe zrób foto paska i zobaczymy jak to wygląda.Mówi się że po wyglądzie nie idzie rozpoznać ale według mnie jeżeli nie widać jakichś tam pęknieć czy skaz to czemu nie jeżdzić dalej?.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade

Domyślnie

Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    I ta informacja podbudowała twoje ego i stłumiła kompleksy.
    Nie kompleksy. Po prostu samochód to dla mnie taka sama rzecz jak kosiarka, czajnik czy majtki.
    Wszystkie powyższe kupuję nowe w sklepie. Dlaczego z samochodem miałoby być inaczej?
    Czekam na uzasadnienie (tylko nie: "bo się traci 25% po wyjeździe z salonu", bo czajnik traci więcej).

Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ja bym wymienił.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair

Domyślnie

Koszt wymiany rozrządu w 1.4 TB/MA jest tak niski, że nie ma się co zastanawiać. Miałem najechane od nowości trochę ponad 70 tys. przez 5 lat eksploatacji (rocznikowo ponad 6 lat) i wymieniłem dla świętego spokoju. Ja zamknąłem się w kwocie 600 pln z oryginalnym rozrządem, pompą, płynem, paskiem alternatora i robotą...a pewnie można i taniej. Koszty ewentualnego pęknięcia paska idą w tysiące, szkoda ryzykować.

Użytkownik Świeżak Avatar jarbi
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Była GT 1.9JTD, jest Giulietta QV 1.75TBi

Domyślnie

Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Koszt wymiany rozrządu w 1.4 TB/MA jest tak niski, że nie ma się co zastanawiać. Miałem najechane od nowości trochę ponad 70 tys. przez 5 lat eksploatacji (rocznikowo ponad 6 lat) i wymieniłem dla świętego spokoju. Ja zamknąłem się w kwocie 600 pln z oryginalnym rozrządem, pompą, płynem, paskiem alternatora i robotą...a pewnie można i taniej. Koszty ewentualnego pęknięcia paska idą w tysiące, szkoda ryzykować.
    Nawet się nie zastanawiaj - przebieg to jedno, a czas robi swoje. To, że samochód mało jeździ nie oznacza, że pewne elementy się nie zużywają. Cena faktycznie śmieszna za wymianę kompletu. Możesz oczywiście kupić kolejny nowy samochód z nowym rozrządem (i nawet mniej na tym stracisz niż przy zakupie nowego czajnika!) ale... po co przepłacać

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulietta QV

Domyślnie

Cytat Napisał jarbi Zobacz post
    Nawet się nie zastanawiaj - przebieg to jedno, a czas robi swoje. To, że samochód mało jeździ nie oznacza, że pewne elementy się nie zużywają. Cena faktycznie śmieszna za wymianę kompletu. Możesz oczywiście kupić kolejny nowy samochód z nowym rozrządem (i nawet mniej na tym stracisz niż przy zakupie nowego czajnika!) ale... po co przepłacać
    A wymieniales kiedys rozrzad?

Użytkownik Świeżak Avatar jarbi
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Była GT 1.9JTD, jest Giulietta QV 1.75TBi

Domyślnie

Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    A wymieniales kiedys rozrzad?
    Ale pytasz czy osobiście, bo nie wiem do czego zmierzasz?
    A tak poważnie, to w każdym samochodzie jaki miałem przyjemność użytkować - regularnie wg wskazań, a przy zakupie używanego bezwzględnie natychmiast.
    Podobnie jak z innymi czynnościami serwisowymi i nie widzę w tym niczego dziwnego - chcesz bezproblemowo jeździć, to pewne rzeczy musisz robić w odpowiednim czasie.
    Ostatnio edytowane przez jarbi ; 10-05-2019 o 22:53

Użytkownik Świeżak
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint

Domyślnie

Tak przyglądam się tej dyskusji i mam takie przemyślenia na podstawie serwisowania moich samochodów.
    Wymiana rozrządu fabryka zaleca co 120 tys lub 5 lat w trudnych warunkach jazda miejska wysokie zapylenie 4lata .
    Mechanicy zalecają skrócenie przebiegu do 60tys z zachowaniem czasu max 5 lat.
    Ja osobiście wymieniałem rozrząd z zachowaniem 5 lat okres nigdy nie przejeżdżałem 120tys , gdy przejeżdżałem np 60tys po 5 latach to wymieniałem
    tylko pasek i napinacz bez pompy wody.
    Co roku powinno się sprawdzać napinacz pasek oraz pompę czy nie cieknie ma otwór kontrolny,ściągając osłon rozrządu.
    Tak powinien postępować ASO, i raczej nie powinno dojść do zerwania pasku.
    Oczywiście biorąc pod uwagę niską cenę oryginału stosuje tylko rozrząd z ASO.
    Ponadto należy co jakiś czas posłuchać pracującego silnika i jeśli dochodzą jakieś niepokojące głosy z rozrządu to należy go wymienić nie zależnie od
    przebiegu.
    Zdarzają się wadliwe pompy oraz napinacze.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl

Domyślnie

Koledzy, rozsądek a nie skąpstwo to efektywna eksploatacja auta. Jak planuję pojechać jutro to wsiadam i jadę. Po 5 latach wymiana opon standard, warto ogarnąć środek z wymianą popękanych i wytartych elementów. Zrobi się komfortowo i bezpiecznie. Czekanie do ostatniej chwili z wymianą rozrządu czy akumulatora to duże ryzyko.