Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 62
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Przeczytałem ten artykuł
    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Badań i testów było na ten temat dużo robionych, wystarczy poszukać.

Ja badań nie robiłem, ale miałem wątpliwą przyjemność przejeździć jeden sezon na 8-letnich zimówkach Dunlop SP Winter Sport 3D - kupiłem z nimi samochód (6 mm bieżnika) i stwierdziłem, że zbliżającą się zimę jeszcze przejeżdżę... Nigdy więcej.
    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Chociażby dlatego, że mieszanka w 8-letniej używanej oponie jest już stara i znacznie odbiega prowadzeniem czy przyczepnością od świeżej opony?
    I nic w tym artykule nie zaprzecza stwierdzeniom ,które zacytowałem.
    Z jednej strony piszesz ,że kupujesz tylko nowe i rozumiem ,że kiedyś to nowe staje się już stare tylko pytanie kiedy u ciebie nowe staje się stare?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Znawca Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm SW/ Alfa Romeo MiTo 1.4 16V

Domyślnie

Jeździłeś takim samym samochodem, z takimi samymi oponami, z takim samym bieżnikiem, ale nowymi?
    Jakoś nie wierzę.
    Tak, na próbę wrzuciłem koła z Brery, na których był ten sam model opon po niecałej jednej zimie.
    Nie wierzysz? Nie musisz, to nie mój problem.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Gulietta 2017 SUPER

Domyślnie

Jeździłeś takim samym samochodem, z takimi samymi oponami, z takim samym bieżnikiem, ale nowymi?
    Jakoś nie wierzę.
    a słyszałeś o czymś takim jak starzenie się gumy?
    Każda opona z wiekiem - niezależnie od wysokości bieżnika robi się plastikowa - im niższa klasa opony tym szybciej- takie dębice, savy, uniroylae, nexeny po 3 sezonach nadają się najwyżej na kwietniki nie z powodu wysokości bieżnika tylko twardej nieprzyczepnej na mokrym gumy.
    obejrzyj sobie filmiki z kamerek jak na tylko lekko mokrej nawierzchni samochody wykonują piruety jak na lodzie - właśnie to w kowieskość przypadków efekt januszowania na oponach.
    jak myślisz dlaczego jesteśmy zasypani używkami z zachodu - myślisz że jakby było inaczej to głupie niemcy wywalaliby dobre opony - nie po prostu są stare a biedota łyka jak pelikan tkwiąca w micie D-124 jeżdżonej do niemal całkowitego rozkładu.
    ja np nie używam zimowych więcej niż 3-max 4 sezony - po prostu robią sie plastikowe i niezdatne do użytku.
    podobnie z letnimi bieżnik 4mm i następnie - tak zrobiłem w tym roku - chcesz 4mm Michały Piloty z ub roku? wg Ciebie igła!

Użytkownik Świeżak Avatar Marcin20vt
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR Giuletta QV

Domyślnie

Panowie, nie dajcie się prowokować głupim zaczepkom... Ktoś ma ewidentnie jakiś problem, komentując bezsensownie nie ważne czy mądrze czy głupio ale chce swoje racje przedstawić, w sposób jak by lekko wywyższający się co obraca się na ośmieszający się

Takie opony używane można ogłosić zawsze, 150zł jakiś młody knypek przyjdzie kupi tylko czy warto ? Potem będzie chciał kogoś wozić w tym aucie, do tego dojdzie nieprawidłowe ciśnienie w kołach bo jedyne kiedy to widziało pistolet do pompowania to wulkanizacja i w/w piruet na zakręcie gotowy.
    " Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem " - Mark Twain

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

wiele razy spotkalem sie z taka ogolna zasada ze letnie opony stosuje sie do max 10 lat od daty produkcji a zimowe do 7-8lat. jakis to sens ma, ale wiadomo, proces starzenia jest ciagly i z kazdym rokiem, niezaleznie od ilosci bieznika opona bedzie twardsza i slabsza. wielu bedzie zatem wolalo wymienic znacznie wczesniej. pewnie tez duzo zalezy od jakosci czy rodzaju gumy (pewnie czesciej premim beda lepsze pod tym wzgledem)

czy kupowac opony 10 letnie? ja kupuje tylko nowe premium (opona to moim zdaniem jedna z najwazniejszych spraw decydujacych o bezpieczenstwie) wiec nie mam tego problemu, ale z drugiej strony nie raz widzialem mlokosow jezdzacych jakims autem w ktorym opony byly poscinane i wystawaly juz zbrojenia. zwracalem pare razy takim uwage, ale slyszalem ze albo nie ma kasy, albo to auto firmowe (typu dostawca pizzy) i on tylko jezdzi. totalna masakra, no ale moim zdaniem jak juz by taki wlozyl chociaz 10 letnie opony ale z jakims bieznikiem/nieuszkodzone to bylo by i tak duzo lepiej. ekstremalny przyklad, ale niestety z zycia wziety.

no dobra, dosc bo zrobil sie OT, temat o rozrzadzie.

Użytkownik Świeżak Avatar Harvaster
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, jest Giulietta 1,4 MA 170

Domyślnie

Czy ktoś z Was orientuje się jakiej firmy rozrząd (pasek, rolka-napinacz, pompa) jest założony fabrycznie w MA 170 Km (2014 rok)? Szykuje się do wymiany i wolałbym założyć coś co było na wkładane pierwszy montaż.

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Gulietta 2017 SUPER

Domyślnie

napisz np do ricambi.pl i kup OE kpl rozrząd- cenowo raczej nie będzie odbiegał od zamiennika

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar jarcys
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 diesel 2011

Domyślnie

tylko ciekawe czy teraz jakośc jest taka sama jaka była przy tym samym rozrządzie w chwili jego pierwszego montażu

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Gulietta 2017 SUPER

Domyślnie

nauczony po swoich doświadczeniach z tarczami i klockami hamulcowymi nie kupię więcej żadnej części zamiennej innej niż OE - jakość zamienników w pogoni za cięciem kostów zeszła totalnie na psy.

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Abarth Grande Punto 190KM / 285Nm, Alfa Romeo Giulietta Veloce

Domyślnie

Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    Co 80k km?? Grubo... Ja bym się tyle nie odważył jeździć... Dla mnie maks to 50k km plus wymiana osprzętu - pompa, rolka, napinacz ale każdy robi jak chce...
    Moje doświadczenia są zgoła odmienne. Napewno na wstępie należy być świadomym, ze wymiana rozrządu na częściach tak zwanych oryginalnych w ASO nie zawsze ma odzwierciedlenie w jakości komponentów. Wg. moich obserwacji najlepiej działają elementy fabryczne, nie wiem czym jest potraktowany ten fakt ale wymiany elementów na nowe oryginalne z ASO na 90 odbije się negatywnie na jakości względem części fabrycznych. Być może jest to spowodowane nieumiejętnym naciągiem paska, nie wiem fakt jest taki, ze jak nie trzeba to lepiej nie wymieniać i pod tym względem częstsze wymiany napewno nie są pozytywne. Te oryginały z ASO wcale nie są takie dobre mi np. W AGP zamontowali pompę no mame, wyglądała zupełnie inaczej niż to co włożyła fabryka nie miała praktycznie oznaczeń, przepuszczała płyn chłodniczy. Wcale nie musiałem jechać do ASO ale chciałem mieć pieczątkę i większa pewność.Po perturbacjach z ASO zrobiłem to prywatnie na częściach continentala. Obecnie mam przejechane na zestawie 70 tys. km i jest ok. Ogólnie dziwnie wyglądały te części które włożyło ASO. Druga sprawa to jest wiedza mechaników, czesto to powoduje, ze zmiany idą ku gorszemu. Jakieś naprężenia pasków etc. I wyjeżdzasz z dziwnymi dźwiękami, których wcześniej nie było.

Zbyt częste korzystanie z takich usług nie jest dobre a to jest plaga w ASO.

80 tys. km dla rozrządu to jest rozsądny przebieg. Tak wymieniałem w Fiacie Bravo i AGP a w Giuliettcie mam przejechane 40 tys. km i ani myśle żeby ktoś dotykał mojego motoru. Po 50 tys. powinno się dla pewności sprawdzić naciąg paska co najwyżej jeśli coś widzimy ze jest nok to reagujemy bo trzeba, w przeciwnym razie ruszanie czegoś co dobrze działa może odbić się czkawka.

Nie jestem zwolennikiem korzystania z ASO i przedłużania gwarancji na kolejne lata. Im szybciej oderwiemy się od ASO na rzecz sprawdzonego warsztatu tym lepiej dla auta i portfela.

Potwierdzam to nie tylko ja ale znajomi którzy kupili nowe auta różnych Marek, po wyjazdach ASO większość z nich miała więcej problemów z autem niż przed wizyta. ARGiulietta 1,4 MA, która jest używana w rodzinie tez rozrząd po 80 tys. km. został wymieniony- taki przebieg to nie jest rocket science dla rozrządu.

Polecam stosowanie komponentów poprostu nie najtańszych od renomowanych producentów takich jak Continental, Bugatti, Bosch, Magneti Marelli, KYB etc.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 21-05-2019 o 13:14