Strona 10 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 240

Temat: Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem

  1. #91
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] Jeśli działą Tobie teraz klima to jakie masz wrażenie chłodu wewnątrz?
    U mnie póki co niby działa, chłód leci z kratek, ale nawet po dłuższej trasie nie ma wrażenia, że w aucie jest chłodno. Chłodno jest jeśli wieje na mnie, wystarczy, że skieruję nawiew gdzieś obok i czuć ciepło.

    Inna sprawa. Czy wam również na AUTO nawiewy buchają zimnem głównie przez kratki po bokach i nad radiem? Właściwie nic nie leci na stopy i z górnych nawiewów.

  2. #92
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    po pierwsze ja giulietta bardzo zadko jezdze. druga sprawa to bardzo indywidualnie kazdy moze cos odbierac. jak jest skwar no to chlodziwem jest ten nadmuch zimnego powietrza z klimy, ale trzeba pamietac tez o tym ze znow sa bezposrednie promienie ktore grzeja, czy nagrzane elementy ktore emituja cieplo zarowno przez radiacje jak i konwekcje.Jak do tego dodasz np inny kolor nadwozia (w bialym/srebrnym nie bedzie chlodniej niz w czarnym/granatowym), to ciezko nawet probowac porownywac.

    generalnie w Giulii czy wczesniej w 159 w upalne dni tez trzeba bylo pokrecic klima - ja akurat zawsze w upaly ustawiam ok 23st C i co najwyzej zwiekszam manualnie nadmuch (nie korzystam z automatyki nadmuchu, tylko obw wew/zewn na auto). w giulii mam wrazenie ze jest bardziej komfortowo bo mam szybe z filtrem przeciwslonecznym i jasnobrazowe skory, wiec tez nigdy nie ma az tak mocnego nagrzania auta jak mam/mialem w giulietcie/159.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #93
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    po pierwsze ja giulietta bardzo zadko jezdze. druga sprawa to bardzo indywidualnie kazdy moze cos odbierac. jak jest skwar no to chlodziwem jest ten nadmuch zimnego powietrza z klimy, ale trzeba pamietac tez o tym ze znow sa bezposrednie promienie ktore grzeja, czy nagrzane elementy ktore emituja cieplo zarowno przez radiacje jak i konwekcje.Jak do tego dodasz np inny kolor nadwozia (w bialym/srebrnym nie bedzie chlodniej niz w czarnym/granatowym), to ciezko nawet probowac porownywac.

    generalnie w Giulii czy wczesniej w 159 w upalne dni tez trzeba bylo pokrecic klima - ja akurat zawsze w upaly ustawiam ok 23st C i co najwyzej zwiekszam manualnie nadmuch (nie korzystam z automatyki nadmuchu, tylko obw wew/zewn na auto). w giulii mam wrazenie ze jest bardziej komfortowo bo mam szybe z filtrem przeciwslonecznym i jasnobrazowe skory, wiec tez nigdy nie ma az tak mocnego nagrzania auta jak mam/mialem w giulietcie/159.
    No to wiadomo, jest wiele czynników. Jednak osobiście odbieram klimatyzację w Giuliettcie jako słabą. Mało kiedy jest tak, że w aucie jest do końca komfortowo, jeśli nie skieruje nawiewu na siebie - mam tu na myśli temperatury w okolicach niecałych 30 st. a nie dzisiejszy armagedon

    Wiem, że to inna klasa auta, ale teściowie mają VW Tiguana i tam jak się ustawi daną temperaturę, to wpierw wieje dość mocno, aby po czasię się uspokoić. Nawiewy działą delikatnie, a w samym pojeździe jest przyjemnie chłodno, bez potrzeby ustawiania ich w swoim kierunku.

    W giuliettcie natomiast albo skieruje nawiewy na siebie, a to po czasie jest nieprzyjemne i można się przeziębić, albo słąbo czuję tę klimatyzacje.

  4. #94
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    musialbys w tych samych warunkach porownac sam z inna giulietta czy marka. moja kolezanka ma nowego seata ibize i twierdzi ze sie gotuje w nim, byla w aso, powiedzieli ze tttm, bez porownania z innymi egzemplarzami ciezko stwierdzic kto ma racje

  5. #95
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Ja ustawiam podczas jazdy tylko na szybę.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #96
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    musialbys w tych samych warunkach porownac sam z inna giulietta czy marka. moja kolezanka ma nowego seata ibize i twierdzi ze sie gotuje w nim, byla w aso, powiedzieli ze tttm, bez porownania z innymi egzemplarzami ciezko stwierdzic kto ma racje
    Wczoraj porównywałem z Julką moich rodziców. Mają ten sam model, ten sam silnik. Ba kolor ten sam Oba stały obok siebie w cieniu. Temperatura ustawiona na 23*C. Osiągnęły ją w miare równocześnie i obie zmniejszyły obroty wentylatorów na 3 kreski . Kwestia taka, że mimo wszystko wydawało mi się, że u mnie jest dosłownie minimalnie cieplej. Ale coś czego nie dało się nie zauważyć to to, że z tylnego nawiewu pomiędzy fotelami, u moich rodziców wiało zdecydowanie mocniej. Nie tyle co zimniej, a mocniej. Od razu mówie, że wszystkie kratki ustawione tak samo.

    W takżdym razie. Obie Julki mimo że osiagnęły k ciagle wiały z nawiewów na wysokości kierownicy, nie używając praktycznie tych na dole i na szybę.
    W obu też był podobny efekt po wyłaczeniu klimy, mimo, że oba były odpalone z przeszło 30 min i juz się teoretycznie wychłodziły. Po zgaszeniu kluczyka właściwie momentalnie odczuwało się gorąco.

    Cały czas jestem w przekonaniu, że jakość klimatyzacji w Giuliettcie jest słaba, bo mimo działania automatyki, zimno jest praktycznie tylko w momencie jak nawiew ustawimy prost na siebie. Nie ma tego efektu, że całe auto jest wypełnione chłodem.


    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Ja ustawiam podczas jazdy tylko na szybę.
    No, właśnie. Trzeba to robić ręcznie. Więc cały sens automatyki znika.

  7. #97
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    No, właśnie. Trzeba to robić ręcznie. Więc cały sens automatyki znika.
    Pewnie masz rację ,ja tak ustawiam od 155 i zawsze ręcznie bo te auto mnie wnerwia bo robi co chce a raczej robi to czego ja nie chcę
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #98
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    w giulietcie i 159 manualnie ustawialem ba szybe + nogi co najwyzej w mega upały rowniez na klate i sobie regulowalem sile nadmuchu. w giulii jezdze z wszystkimi strefami wlaczonymi i tak samo reguluje nadmuch manualnie. tak wole.

    cp do slabszego nadmuchu w twoim aucie, cos byli na forum o awariach tych "rozdzielek" moze poszukaj

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Odpowiem sam sobie, chodzi o silniczek 77365574 (Valeo 30.93813)
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  10. #100
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Mam pytanie ile powinno byc czynnika w układzie? Muszę podjechać na sprawdzenie klimatyzacji bo coś słabo chłodzi. Czytałem gdzieś tutaj, że za dużo czynnika to też nie dobrze bo wtedy również słabo chłodzi. Nie chciałbym żeby nabili mi na maksa jak to zapewne zawsze robią...

Podobne wątki

  1. Klima-nie działa strona pasażera+błedy kompa
    Utworzone przez michalo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 05:34
  2. Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory