Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Zakup nowej Giulietty Veloce

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    brak
    Postów
    17

    Domyślnie Zakup nowej Giulietty Veloce

    Witam Was.
    Planuję zakup nowej Giulietty Veloce z 1.75 TBI TCT. Mam do Was pytanie, odnośnie jakości wnętrza tego auta, z którym będę pewnie związany kilkanaście lat. Auto piękne, świetny silnik, świetne brzmienie, ale dość archaiczne wnętrze, które wizualnie od 2010 roku nie miało istotnych zmian. Czytałem sporo wątków, że w starszych rocznikach plastiki lubiły trzeszczeć i były podatne na ścieranie (np. mieszek zmiany biegów lub tunel wokół lewarka) nawet po kilku lub kilkunastu tysiącach. Stąd do Was pytanie czy coś się zmieniło w jakości Alfy??? BTW czy ten model posiada koło dwumasowe???

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Radzę się pospieszyć coraz mniej stockowych. Mam Julkę Veloce od 17 m-cy ok 19000 km nic mi nie stuka, prycha, kicha i jeździ jak trzeba tylko pali jak smok jak się ją ciśnie. Jakie archaiczne wnętrze? Jak chcesz świecidełek kup sobie "Hondę ufo". A co to ma za znaczenie czy ma dwumasę czy nie? Każde nowe auto praktycznie ją ma. Po tylu latach od wprowadzenia pewnie jest już tak dopracowane że nie ma się czego bać.
    Ostatnio edytowane przez wiessio ; 07-10-2018 o 12:03

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    brak
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dzięki za info. Ile średnio pali i co z tą dwumasą? W salonie nie wiedzieli..

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    93

    Domyślnie

    Mam od 2tyg odkupiona dwuletnia 25 tyś. przebiegu.
    Plastiki nie trzeszczą, mieszek od zmiany biegów bez śladów zużycia - zreszta nie wiem jak by miał się wytrzeć - przecie automat jest, wiec mniej machania.
    Mnie osobiście zrażał „plastikowy carbon” ale przestałem na niego zwracać uwagę.
    W porównaniu z 147, w której spędziłem 120 tysięcy moim zdaniem wnętrze jest na plus.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał irmin Zobacz post
    Witam Was.
    Planuję zakup nowej Giulietty Veloce z 1.75 TBI TCT. Mam do Was pytanie, odnośnie jakości wnętrza tego auta, z którym będę pewnie związany kilkanaście lat. Auto piękne, świetny silnik, świetne brzmienie, ale dość archaiczne wnętrze, które wizualnie od 2010 roku nie miało istotnych zmian. Czytałem sporo wątków, że w starszych rocznikach plastiki lubiły trzeszczeć i były podatne na ścieranie (np. mieszek zmiany biegów lub tunel wokół lewarka) nawet po kilku lub kilkunastu tysiącach. Stąd do Was pytanie czy coś się zmieniło w jakości Alfy??? BTW czy ten model posiada koło dwumasowe???
    Dlaczego "kilkanaście lat"?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    brak
    Postów
    17

    Domyślnie

    No może przesadziłem, ale z 6,7 na pewno, bo skoro nowe to szkoda oddawać pa trzech latach... Pytam jak ona się starzeje. Opcjonalnie do wzięcia jest BMW 120i, słabsze, może trochę nudne no ale jakości nie można im odmówić i utrata wartości mniejsza.

  7. #7
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Niemcy mordowali Polaków, Włosi nie.
    Dlatego dylemat jest chyba nie na miejscu.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał irmin Zobacz post
    No może przesadziłem, ale z 6,7 na pewno, bo skoro nowe to szkoda oddawać pa trzech latach... Pytam jak ona się starzeje. Opcjonalnie do wzięcia jest BMW 120i, słabsze, może trochę nudne no ale jakości nie można im odmówić i utrata wartości mniejsza.
    Z jednym i drugim stwierdzeniem mogę mocnoo polemizować. Powiem tak- gdyby Julka Veloce tak sie psuła jak robią to BMW serii 1 to nie jeden z nas zepchnąłby to auto do Wisły.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Jeździłeś obiema już? Przejedź się i podejmij decyzję

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Witam posiadam QV-ke z 2011r mam nalatane 200tyś i nic nie trzeszczy w środku praktycznie brak śladów zużycia kiera jak nowa jedyne do czego mogę się doczepić to trzeszcząca zawiecha czasem z rana jak zimno a tak to jest bajka wnętrze mi się bardzo podoba nie widzę w nim nic archaicznego.Co do dwumasy do siedzi jeszcze oryginał sprzęgło bierze od połowy żadnych problemów Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. zakup nowej Alfy 159
    Utworzone przez robeem w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2021, 10:50
  2. [Giulietta] Zakup Giulietty
    Utworzone przez basti5674 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2017, 22:05
  3. [Giulietta] Zakup nowej Giulietty- polecane salony i rabaty
    Utworzone przez Zelandia w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2017, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory