Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Temat: światła mijania

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    A jak świecą zatem ksenony? Dają radę na tyle halogenowych?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Powtarzam jeszcze raz. Gdyby w nocy jeździło się bez świateł, to byłoby 0 (zero) wypadków śmiertelnych, bo wszyscy jechaliby 5km/h.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Masz fotkę moja wyżej. Jest CIUT lepiej niż osram Night breaker (niestety nie mam zdjęcia) i są w porównywalnej cenie. Generalnie jeśli np na promo trafisz Osram to bralbym je. Jeśli w normalnych cenach pewnie ja bym wybrał Ring, poza tym mają ładniejsza barwę światła ale to już estetyka, a nie plusy użytkowe.
    [MENTION=73326]Don Pedro[/MENTION], nadal głęboko wierzyłem pisząc ostatnia wiadomość, że uznasz iż wypada napisać, 'nie potrzebnie się do Ciebie przyczepilem'. Dla mnie możesz nawet nocą nie jeździć będziesz najbardziej bezpieczny, ale nie odbieraj innym szansy widzieć więcej na drodze nocą. JUZ NA PEWNO NIE TYM KTÓRZY UŻYWAJĄ ŻARÓWEK Z HOMOLOGACJA.
    Zakończmy tym nasza bezsensowna i nic nie wnosząca dyskusję ok?
    Ostatnio edytowane przez domin ; 20-10-2018 o 19:29

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał superzajac Zobacz post
    A co sądzicie o HID-ach może ktoś ma już zamontowane tak jak pisał kolega, że od razu montował po zakupie i czy to prawda że świecą o wiele lepiej i czy nie wypalają odbłyśnika ?
    usystematyzujmy- HID świeci jaśniejszym światłem i przede wszystkim nie wypala odbłyśnika! nie wytwarza tak ogromnego ciepła jak żarówka halogenowa (w xenonie świeci łuk elektryczny a nie wolframowy drucik) (żarówka halogenowa z racji budowy 80% energii to ciepło)-lampa jest zimna!! to jest i czasem wadą np w zimie no ale nie można mieć wszystkiego lecz nie jest to jakimś problemem. Generalnie mam w domu lampę z Julki do testów po przebiegu 10 tkm i odbłyśnik już miał wypalenie o średnicy ok 2 cm.
    Jak pisałem wcześniej dla mnie HID poprawił znacząco bezpieczeństwo- światła ustawione jak halogenowe na SKP - nikt nie miga nikogo nie oślepia. jedna przejechała 95 tkm druga już 34 tkm.
    powstały jakieś mity o oślepianiu- no oczywiście jak się właduje w jakieś tandetne zamienniki gdzie nawet na zwykłej żarówce nie można ustawić granicy świało-cień, albo pakuje się palnik do zwykłej lampy odbłyśnikowej bez soczewki lub po montażu nie podjedzie sie tych lamp wyregulować.
    za chwile ktoś wrzuci tekst o spryskiwaczach i samopoziomowaniu- tylko najpierw niech ktoś poczyta jak to w praktyce działa.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    A jak świecą zatem ksenony? Dają radę na tyle halogenowych?
    Nie mam porównania z Julko halogenową. Ale mam porównanie z Fiatem Bravo, w którym konstrukcja reflektora jest podobna.
    Xenony w Julce świecą wyraźnie lepiej. Moim zdaniem jest w granicach akceptacji. Ja nie narzekam. W każdym razie po przesiadce było "wow".

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Krosno/Tarnów
    Auto
    Giulietta 2012 1.4 MA 170 KM BRC SQ32
    Postów
    41

    Domyślnie

    Dareek a takie pytanko. Bo ja właśnie nie dawno założyłem Osram Night Breaker Laser i co prawda świeci to fajnie ale no jest minus jeśli chodzi o zużycie odbłyśnika. Poprzedni właściciel stosował słabsze żarówki więc myślę że odbłyśnik nie jest bardzo zużyty. Jaki zestaw HID polecasz do Giulietty?

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar superzajac
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2012 r.
    Postów
    123

    Domyślnie

    No właśnie jeślo HID to jaki zestaw od praktyka ?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał RCMax Zobacz post
    Nie mam porównania z Julko halogenową. Ale mam porównanie z Fiatem Bravo, w którym konstrukcja reflektora jest podobna.
    Xenony w Julce świecą wyraźnie lepiej. Moim zdaniem jest w granicach akceptacji. Ja nie narzekam. W każdym razie po przesiadce było "wow".
    Mam w domu i Julkę i bravo z soczewka bez ksenona... W bravo świeca wyraźnie lepiej (bo to że mocowanie jest H1 zdaje mi się że nic nie zmienia)

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja używam zestwów Vertex-a 35W 4300K - przetwornice Can-Bus slim z filtrami.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Mam w domu i Julkę i bravo z soczewka bez ksenona... W bravo świeca wyraźnie lepiej (bo to że mocowanie jest H1 zdaje mi się że nic nie zmienia)
    w Bravo tez były wstawione Vertexy- w nocy na H1 była katastrofa. Auto miałem od nowości.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ja wam tylko przypomnę o jednej rzeczy, reflektor który macie ma homologację tylko na żarówkę halogenową. Co z tego, że założycie HID-a, ustawicie go itd. jak w momencie kolizji ktoś powie, że ich oślepiliście? Policja w takim przypadku bada reflektor i już jesteście z góry na straconej pozycji.

Podobne wątki

  1. [159] Światła mijania.
    Utworzone przez Mer0winG w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-01-2018, 12:32
  2. [Giulietta] Światła mijania
    Utworzone przez fala w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 20:30
  3. Światła mijania 166
    Utworzone przez Kamil10 w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 07:45
  4. [145] Światła mijania 100 W
    Utworzone przez Marek Cz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 01:26
  5. [33] Światła mijania
    Utworzone przez AR_33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory