Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pojedynczy dźwięk (piknięcie) po wyłączeniu zapłonu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    MiTo TB 120
    Postów
    42

    Domyślnie Pojedynczy dźwięk (piknięcie) po wyłączeniu zapłonu

    Czy ktoś z Was miał taki przypadek że podczas gaszenia silnika wydobył się pojedynczy,krótki sygnał dźwiękowy (jakby ostrzegawczy z komputera pokładowego) ? Zdarzyło mi się to dopiero drugi raz,nie podejrzewam że jest to coś złego ale z ciekawości pytam czy ktoś z Was już się z tym spotkał ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz31 Zobacz post
    Czy ktoś z Was miał taki przypadek że podczas gaszenia silnika wydobył się pojedynczy,krótki sygnał dźwiękowy (jakby ostrzegawczy z komputera pokładowego) ? Zdarzyło mi się to dopiero drugi raz,nie podejrzewam że jest to coś złego ale z ciekawości pytam czy ktoś z Was już się z tym spotkał ?
    Miałem! Dwa czy trzy razy. Za tym trzecim razem zauważyłem na dosłownie ułamek, ułamek sekundy kontrolkę "akumulatora" na wyświetlaczu między zegarami. Podejrzewam, że przy wyłączaniu zapłonu jakimś cudem tak jakby "napięcie spadło" szybciej niż zwykle? Postaraj się zauważyć następnym razem, może masz to samo co u mnie. Podejrzewam, że... "It is not a bug, it is a feature!"

    Przekładajac na Polski - olej sprawę!

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ja też tak kiedyś miałem z parę razy i też nie wiem o co biega. U mnie żadnej kontrolki nie było. Raz się zastanawiałem czy nie jest to czasem ostrzeżenie, że turbo się nie wystudziło (ale to tylko moje gdybanie).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    MiTo TB 120
    Postów
    42

    Domyślnie

    No jest to jakas zagdaka...Hmmm turbo,jakas teoria to jest,choc ja zawsze po dojechaniu do celu,przed zgaszeniem silnika chwile czekam. Oczywiscie nie jest to dlugi czas ale chwile zawsze odczekuje. A mysle ze do schodzenia turbiny byl by potrzebny spory czas i raczej nikt nie stoi przez dlugi czas przed zgaszeniem silnika ale jakas teoria to jest. Dzisiaj znow to mialem,moze uda nam sie wspolnie rozwiklac zagadke...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol_mito Zobacz post
    Ja też tak kiedyś miałem z parę razy i też nie wiem o co biega. U mnie żadnej kontrolki nie było. Raz się zastanawiałem czy nie jest to czasem ostrzeżenie, że turbo się nie wystudziło (ale to tylko moje gdybanie).

    Cytat Napisał lukasz31 Zobacz post
    No jest to jakas zagdaka...Hmmm turbo,jakas teoria to jest,choc ja zawsze po dojechaniu do celu,przed zgaszeniem silnika chwile czekam. Oczywiscie nie jest to dlugi czas ale chwile zawsze odczekuje. A mysle ze do schodzenia turbiny byl by potrzebny spory czas i raczej nikt nie stoi przez dlugi czas przed zgaszeniem silnika ale jakas teoria to jest. Dzisiaj znow to mialem,moze uda nam sie wspolnie rozwiklac zagadke...
    Raczej nie Panowie. A to z tego względu, że ja mam wolnossący 1.4!

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    MiTo TB 120
    Postów
    42

    Domyślnie

    Lone Wolf rozwiał wątpliwości z turbiną,czyli jesteśmy panowie coraz bliżej Kto ma sugestię pisać...

Podobne wątki

  1. Silnik pracuje po wyłączeniu zapłonu 2.4 JTD
    Utworzone przez janek27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 00:27
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 21:47
  3. Piszczy (pika) po wyłączeniu zapłonu ?
    Utworzone przez Wili w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 18:43
  4. [156] Dziwny dźwięk zza kokpitu po włączeniu zapłonu
    Utworzone przez Arturr w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 23:08
  5. dziwny dźwięk po wyłączeniu silnika
    Utworzone przez nfear w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory