Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 61

Temat: Dedykowane radio 2 din, stacja multimedialna, nawigacja do Mito

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Mito 155Km
    Postów
    4

    Domyślnie

    [MENTION=31169]ignacy[/MENTION] a czy przy zmianie radia miałeś miganie stanu licznik kilometrów ? Bo ja po wymianie rada i dołożenia kamery cofania mam ten problem ze miga mi licznik kilometrów

  2. #42
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Zrób osiowanie proxi
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 1,4 MA 170km
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Wyświetlacz: 7” 1024*600 dotykowy pojemnościowy:
    Teoretycznie nalezy sie spodziewać rozdzielczości 170 ppi czyli ciut poniżej wartości 180 ppi uznanej za rozsądną dla tabletów. Ponieważ jednak na ekran spogladamy tu z odległości rzędu 50-60 cm mozna ją uznać teoretycznie za zadowalajacą. Z drugiej strony zwiększona rozdzielczość ekranu obciąża procesor graficzny i może spowolnić pracę grafiki ekranowej.
    System: Android 7.1.1 Nougat wprowadzony na rynek w sierpniu 2016 - umożliwia pracę na dwóch aplikacjach jednocześnie i przełączanie miedzy różnymi aplikacjami. Obecnie jest już Android 9 PIE ze sztuczna inteligencją. Pamięć wewnetrzna: RAM: 2GB ROM: 16GB
    Procesor: 4 rdzeniowy - Cztery rdzenie Cortex A7 procesor ALLWINNER T3 1.6GHZ scalający funkcje stacji. Firma Allwinner jest firma chińską z siedzibą w Zhuhai w Chinach założona w 2007 roku opracowuje procesory do telefonów komórkowych i tabletów wykorzystujące środowisko Android . Procesor T3 z czterema rdzeniami Cortex A7 ma zapewnić obraz wideo o rozdzielczości 1080p x 45 kl na sekundę i współpracuje tu z procesorem graficznym MALI 400 firmy norweskiej firmy ARM NORWAY założonej w 2000 roku jako Falanx Microsystem umożliwiającym grafikę 3D. Moduł radio: NXP6686 firmy NXP Semiconductor z siedziba w Holandii - ma dwa zakłady w Chinach. Wzmacniacz: ST7851 (TDA7851) 4*48W firmy włosko francuskiej ST Microelectronics z siedzibą w Genewie założona w 1987 - ma zakład w Szanghaju. Wbudowany Wi-Fi, Bluetooth. Obsługuje sterowanie z kierownicy (canbus w zestawie). Dodatkowe możliwości: możliwość podłączenia kamery cofania, rejestratora, czujników ciśnienia w oponach, radia DAB, telewizji DVB-T, interfejsu ELM 327 OBD. Nawigacja I Go opracowane jest przez węgierskie NNG Software. iGo to od lat poważny gracz na rynku urządzeń zewnętrznych oraz nawigacji montowanych fabrycznie w samochodach różnych typów: od osobowych, po ciężarówki. iGo ma opinię niezawodnej i dobrze wytyczającej trasy. Zdjęcia:
    Załącznik 258882Załącznik 258883Załącznik 258884

    Zalety: Montaż - łatwy. Wszystkie funkcje działają, obraz jest dobry, moim zdaniem radio jest dobre, dźwięk też. Inna sprawa,że nie mam wymagań audiofilskich. Nawigacja jest dobra. Urządzenie łączy sie z internetem jak tablet przez WiFi. Telefon - paruje androidy i Iphony łącznie z danymi adresowymi itp. Odtwarzacz DVD wideo praktycznie nieużyteczny - bo w czasie jazdy nie wolno oglądać a na postoju przy wyłączonej stacyjce nie działa. Ale obraz i dźwięk są dobre.
    Wady: pracuje jak tablet ( tym też jest w praktyce) i tyle też sie uruchamia ok pół minuty - pierwszy rozruch potem sytuacje ratuje podtrzymanie na czas wyłączenia stacyjki - do 30 minut - trzeba samemu ustawić czas programowo ale tylko raz- traci wtedy CAN z kierownicy po ponownym właczeniu stacyjki i trzeba resetować - mi to nie przeszkadza, bo każdy dostępny sposób sterowania - z kierownicy, dotykowy czy przyciskami działa współzamiennie i na każdym poziomie i co ważne jest ergonomiczny. Główna wada - nie działa na postoju - musi być włączona stacyjka (silnik nie musi pracować). Myślę , że jest to do ogarnięcia, nie mam ciśnienia by to zmienić dodatkowym zasilaniem - podobno zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora. Wadą jest też słaba widoczność ekranu jeśli słońce operuje do wnętrza czy jest bardzo jasno na zewnątrz, nie ma jak zrobić osłony - bo się nie da. Nie ma wewnetrznej anteny GPS - trzeba znaleźć miejsce na zewnętrzną - dałem po prostu na deskę przy panelu instrumentów na „gekonie”. Chyba,ze zmieni sie zwykłą antene radiową na dachu na z dołożona antena GPS od wersji z wbudowaną nawi ale to zabawa ze zdejmowaniem podsufitki - więc nie. Kamerę cofania, wideorejestrator - to zrobię w przyszłości, czekam na dostawę kamerki. Sprzedawca Marsdev jest ze wsparciem - osobiście byłem u niego w firmie i nie jest to niezidentyfikowany „krzak”.
    Słabsza strona - kłopoty początkowe z oprogramowaniem - Chińczycy nie popisali się, dali nie ten soft do tego modelu - ten problem mamy za sobą po interwencji i korespondencji Marsdeva z producentem, obecnie nie powinno byc problemów z oprogramowaniem w następnych egzemplarzach - jest oprogramowanie dostępne w razie W. Można też dodać różne aplikacje tak jak w tablecie - są sloty na karty pamięci jeden na kartę nawigacji, drugi na dowolną kartę pamięci dodatkową. Teraz po rozwiązaniu problemów softwarowych uważam, że za te pieniądze co dałem - 1250 zł jest całkiem dobrze. Nie wiem jaka jest aktualna cena , ale jesli blisko to mozna brać , z uwzględnieniem wad o których napisałem.
    Kupilem na Ali wersja z Androidem 9.0 na procesorze Rockchip.
    Moje obserwacje.
    Po zabawie z instalacja wielu aplikacji. Stacja sie zblokowala zamulila i stracila responsywnosc. Pomogl reset do ustawien fabrycznych.
    Mam do niej DAB+ ale zasieg praktycznie tylko w duzych miastach i to tez nie wszedzie...
    Slabo wspolpracuje z OBD ktore rowniez kupilem z tego samego sklepu... Nie wszystkie aplikacje dzialaja poprawnie z OBD np DACAR.
    Moja stacja startuje blyskawicznie. Praktycznie od razu po przekreceniu kluczyka....
    Wyswietlacz malo kontrastowy. Slabe kolory...
    Reszta jest OK

    Wysłane z mojego LG-H961N przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drokz Zobacz post
    [MENTION=31169]ignacy[/MENTION] a czy przy zmianie radia miałeś miganie stanu licznik kilometrów ? Bo ja po wymianie rada i dołożenia kamery cofania mam ten problem ze miga mi licznik kilometrów
    Z tym akurat żadnych problemów , osiowanie zbyteczne system nie widzi urządzenia tak jak oryginalnego radia - sprawdzałem multiecuscanem.

  5. #45
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    mito
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam, niedawno zakupiłem to radio z androidem 10. Mam z nim problem, bo radio nie zawsze się chce uruchomić po przekręceniu stacyjki. Napięcie na pewno dostaje, bo słychać mechanizm CD po wciśnięci eject, ale akran pozostaje czarny, podświetlenie klawiszy nie działa. Radio sprawdziłem na dwóch egzemplarzach MiTo, jeden z 2009 roku bez sterowania w kierownicy, tu sytuacja wygląda tak, że radio uruchamia się dosłownie 3 razy po przekręceniu kluczyka, za 4 razem efekt jak opisałem powyżej. Pomaga jedynie zdjęcie klem z aku, lub wypięciu i ponowne wpięcie kostki w radio. I tak w kółko, 3 razy działa, za 4 razem trzeba wszystko powtórzyć od nowa. W drugiej MiTo z tym że z 2010 roku i sterowanie w kierownicy jest podobnie, z tym że nie jest to powtarzalne, raz radio uruchomi się 20 razy i jest ok, a za 21 jak wyżej, trzeba odpiąć napięcie aby znów zaczęło działać, a raz 5 razy i od początku trzeba wszystko powtórzyć. Skoro dzieje się tak na dwóch autach, wykluczam problem z instalacją. Wygląda to tak jakby radio nie mogło się wybudzić. Ma ktoś jakąś radę jak to rozwiązać?

  6. #46
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Czyli masz moduł obd do sterowania z kierownicy?
    A może wypnij go i posprawdzaj.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał koli84 Zobacz post
    Witam, niedawno zakupiłem to radio z androidem 10. Mam z nim problem, bo radio nie zawsze się chce uruchomić po przekręceniu stacyjki. Napięcie na pewno dostaje, bo słychać mechanizm CD po wciśnięci eject, ale akran pozostaje czarny, podświetlenie klawiszy nie działa. Radio sprawdziłem na dwóch egzemplarzach MiTo, jeden z 2009 roku bez sterowania w kierownicy, tu sytuacja wygląda tak, że radio uruchamia się dosłownie 3 razy po przekręceniu kluczyka, za 4 razem efekt jak opisałem powyżej. Pomaga jedynie zdjęcie klem z aku, lub wypięciu i ponowne wpięcie kostki w radio. I tak w kółko, 3 razy działa, za 4 razem trzeba wszystko powtórzyć od nowa. W drugiej MiTo z tym że z 2010 roku i sterowanie w kierownicy jest podobnie, z tym że nie jest to powtarzalne, raz radio uruchomi się 20 razy i jest ok, a za 21 jak wyżej, trzeba odpiąć napięcie aby znów zaczęło działać, a raz 5 razy i od początku trzeba wszystko powtórzyć. Skoro dzieje się tak na dwóch autach, wykluczam problem z instalacją. Wygląda to tak jakby radio nie mogło się wybudzić. Ma ktoś jakąś radę jak to rozwiązać?
    Prawdopodobnie - nie wiem jaki masz model - musisz wejść w ustawienia car setting chronione hasłem i wybrać ustawienie które obsługuje soft np Fiat, lub AR z uwzglednieniem rocznika, albo VW czy inne ustawienie. Każdy producent ma troche inaczej w can-busie. U mnie chodzi wersja Fiat do 2015 roku.


    P.S. Uzupełniłem zestaw o kamere cofania - świetnie i kamer wideorejestratora - działa!

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    mito
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Prawdopodobnie - nie wiem jaki masz model - musisz wejść w ustawienia car setting chronione hasłem i wybrać ustawienie które obsługuje soft np Fiat, lub AR z uwzglednieniem rocznika, albo VW czy inne ustawienie. Każdy producent ma troche inaczej w can-busie. U mnie chodzi wersja Fiat do 2015 roku.
    Model to PX5C_C54 zakupione dokładnie na tej aukcji allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-alfa-romeo-mito-android-10-64gb-9092752090 . Znalazłem to ustawienie o którym mówisz, jednak w przypadku Fiata i Alfy mam do wyboru jedynie markę, nie mam ani rocznika, ani modelu. Domyslnie miałem 0x117 Fiat_CFG_ALL_HC i zmieniłem na 0x118 Alfa_Romeo_HC. Nie wiem na razie czy to coś dało, bo radio zostało w autku żony, czyli tym w którym problem wystepował rzadziej, jednak co zauważyłem od razu, to to że przestało się wyświetlać sygnalizacja otwartych drzwi na ekranie radia oraz temperatura.
    Może warto spróbować jeszcze z inna marką? Tylko w jakim aucie ten Canbus może byc podobny do tego z Mito?
    Jeszcze taka mysl, poprowadzenie +12V po zapłonie bezpośrednio do radia coś pomoże? Może to będzie rozwiązaniem? Myślałem nad tym wcześniej, zanim podpowiedziałeś z tymi ustawieniami, jednak muszę skontaktować się ze sprzedawcą, czy jeśli rozetnę kabelki w kostce iso to przyjmie ewentualny zwrot jeśli to nie pomoże. Już przed wczoraj się z nim kontaktowałem, jednak nie znał sposobu na rozwiązanie problemu.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar topgear68
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    MiTo 1.4TB, Giulietta 1.4MA TCT, DUCATI M1100
    Postów
    72

    Domyślnie

    Jak wrażenia użytkowników? Ma ktoś fotki czy kolor szary faktycznie jest taki sam szary jak reszta deski czy to jednak inny odcień?

    Używa ktoś tej wersji?
    https://pl.aliexpress.com/item/40000...archweb201603_

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Coca76
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.3 jtdm 2009
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam serdecznie mam takie radyjko od ponad roku i nie ma co się zastanawiać tylko zmienić fabryczne bo to przepaść w każdym temacie. Do radia dołożony internet 4G plus kamerka cofania. Pozdrawiam Piotr, kilka zdjęć postaram się wkleić ponizej.


    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Stacja multimedialna Pioneer Avic F900BT
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2016, 18:46
  2. Chińska stacja multimedialna do GT/147
    Utworzone przez pafka w dziale GT
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 23:13
  3. Kierownica multimedialna a radio
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory