Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Jakie sprzęgło wybrać?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    AR Giulietta 1.4TB MA 170 KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź. Dwumas padł czy sprzęgło się pierwsze skończyło? U mnie przebieg to 196.000km, nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał dwumas ale żadnych objawów jego zużycia nie odczuwam. U mnie sprzęgło bierze wysoko ale jeszcze się nie ślizga. Chcę je wymienić bo i tak niedługo będzie trzeba, a może dzięki temu pozbędę się haczenia na pierwszym i drugim biegu. Czytałem na forum, że powody tego haczenia są różne, olej w skrzyni, komplet pierwszego i drugiego biegu lub cięgna. Jeśli sprzęgło nie pomoże będę wymieniał dalej ale już na starcie koszta rosną

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał kielczan Zobacz post
    Dzięki za szybką odpowiedź. Dwumas padł czy sprzęgło się pierwsze skończyło? U mnie przebieg to 196.000km, nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał dwumas ale żadnych objawów jego zużycia nie odczuwam. U mnie sprzęgło bierze wysoko ale jeszcze się nie ślizga. Chcę je wymienić bo i tak niedługo będzie trzeba, a może dzięki temu pozbędę się haczenia na pierwszym i drugim biegu. Czytałem na forum, że powody tego haczenia są różne, olej w skrzyni, komplet pierwszego i drugiego biegu lub cięgna. Jeśli sprzęgło nie pomoże będę wymieniał dalej ale już na starcie koszta rosną
    U mnie dwumasa wyszła podczas naprawy skrzyni biegów , luzy były straszne i mechanik powiedział że może być jak dam nowe sprzęgło przy rozwalonej dwumasie to sprzęgło też może się skończyć. Całość wyniosła mnie jakieś 2400 PLN z robocizną ( raz a dobrze ) i można zająć się innymi naprawami julki ;-)

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    U mnie dwumasa wyszła podczas naprawy skrzyni biegów
    A co naprawiałeś w skrzyni??
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    A co naprawiałeś w skrzyni??
    8 szt łożysk + sprawdzenie luzu międzyzębnego na różnicówce + uszczelniacze półosi i uszczelnieni skrzyni bo sączyło się na połączeniu dwóch połówek ...

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Jakie miałeś objawy uszkodzenia przekładni? Gdzie robiłeś skrzynię? Jaki koszt?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Jakie miałeś objawy uszkodzenia przekładni? Gdzie robiłeś skrzynię? Jaki koszt?
    Skrzynia powyżej 80 km/h "piłowała" lub inaczej wydawała dzwięk jakby silnik elektryczny przyspieszał :-). Skrzynię robilem w Webcar w Skórzewie i polecam. Koszt naprawy skrzyni + olej i wyjeciem skrzyni około 2300 pln.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 25-03-2020 o 21:26

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Muszę się ostatecznie rozprawić ze swoją skrzynką, bo zaczęła lekko terkotać przy zimnym rozruchu i podczas jazdy powyżej 60km/h słyszalne jest jakieś lekkie, metaliczne tarcie.
    Dużo przejechałeś kilometrów po naprawie? Czy ten warsztat dobrze ogarnia temat? Boję się, że oddam auto do naprawy skrzyni, a okaże się że będzie gorzej niż jest

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego w benzynach wymieniacie dwumase po takich małych przebiegach,ja w poprzednim aucie seat 1.8t ponad 200KM wymieniłem tylko sprzęgło i wysprzeglik po 270tys a dwumasa była jak nowa,bo w benzynowych silnikach wytrzymują bardzo dużo więc nie warto wymieniać jej prewencyjnie,tym bardziej że można wpaść na minę z nową dwumasa która będzie miała większe luzy niż stara https://youtu.be/fdNq1YR_x8c więc jak już wymieniliście stara to jej nie wyrzucacie.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Dwumasę wymieniałem przy 145tyś.km - uwierz, że nie wyglądała dobrze i nie było to moje "widzi mi się". Kupiłem nową LUK... rozsypała się po jakichś 5tyś.km, w dodatku uszkodziła sprzęgło. Całą zabawę musiałem powtarzać na oryginalnych częściach

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Dwumasę wymieniałem przy 145tyś.km - uwierz, że nie wyglądała dobrze i nie było to moje "widzi mi się". Kupiłem nową LUK... rozsypała się po jakichś 5tyś.km, w dodatku uszkodziła sprzęgło. Całą zabawę musiałem powtarzać na oryginalnych częściach
    Po 5 tys, to musiała być chyba wadliwa?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-12-2020, 01:50
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  3. [145] Jakie Wybrać żarówki do AR 145 1.6 TS
    Utworzone przez poziomallo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 22:30
  4. Świece AR 156 JTS. Jakie wybrać?
    Utworzone przez hatom02 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 17:48
  5. Jakie kołpaki do 156 wybrać?
    Utworzone przez dzony43 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory