Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Felgi 19 z Giuli QV do Giulietty

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie Felgi 19 z Giuli QV do Giulietty

    Chcialbym kupic kola kompletne 19 cali z Giuli do swojej Giulietty. Ostatnio widzialem w internecie kompletne felgi z oponami z Giuli QV, ktorych oczywiscie nie kupilem (a byly w dobrej cenie 4500 zl komplet - ciekawe czy kradzione ?). 2 kola mialy 235mm szerokosci zastanawia mnie czy taki rozmiar opon mozna zastosowac do Giulietty, czy nie bedzie za szeroko ?

    Orientujecie sie moze jaki jest limit w tym wzgledzie jesli chodzi o Giuliette ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Giulia na tylnej osi ma felgi o szerokości 9'. Nie wiem czy to nie za dużo dla Giulietty.
    W sumie sam jestem ciekaw opinii, bo mam w dobrej cenie do kupienia 18-calowe felgi po większej siostrze

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Dwie byly 245mm a nie 235mm jak napisalem. Te co ida na tyl w Giuli to chyba ida 285mm i to bedzie za duzo zdaje mi sie tak samo. Ale felga jest chyba taka sama ciekawi mnie czy jakby zastosiwac kapec 245mm na wszystkie kola to by bylo jeszcze dla Giulietty ok. Mysle o nich na lato a te co mam teraz juz xostawic z zimowymi.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    w giulii gv przod jest 19x8.5" 245 a tyl 19x10" 285, do tego mniejsze et. nie przesadzajmy - ktos wrzucal fotki takiej giulietty tu na forum - imho maszkaron z wystajacymi felgai na tyle. do tego wieksza srednica kol. przy tych szerokosciach, jak to bedzie jezdzic - auto straci na lekkosci/przyspieszeniu/spalaniu. do swojej veloce bym yego nie zalozyl.
    znow moja skromna opinia: do giulietty ok jest zalozyc felgi 19x8" 225 ze "zwyklej" giulii, ewentualnie wszystkie 8.5" tez 225
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-01-2019 o 00:41

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    A to nie wiedzialem, ze sa dwa ridzaje dziewietnastek w Giuli.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    A nawet więcej niż dwa
    Jak kolega pisał wcześniej na 10 calach Julka raczej nie będzie wyglądała za dobrze. Wg mnie najlepsze będą 8 ale o szerokości 235. 19" o szerokości 225 będą miały za niską nośność, 88 bodajże.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nie pamietam jaka jest nosnosc opon w giulii (w koncu ciezszej niz giulietta) w giulietcie powinna tym bardziej wystarczyc. ale 235/35r19 bylaby wlasciwsza opona bo bedzie miala srednice kola praktycznie identyczna do ori giulietty.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Panowie, pozwolę sobie zapytać przy okazji - czy felgi że 159 będą pasować do Giulietty? 18x8" podejdą pod opony 225/40, czy będzie już nieładny naciąg?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Panowie, pozwolę sobie zapytać przy okazji - czy felgi że 159 będą pasować do Giulietty? 18x8" podejdą pod opony 225/40, czy będzie już nieładny naciąg?
    tak, ja mam takie na lato, zobacz fotki w sygnaturze
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Chcialbym kupic kola kompletne 19 cali z Giuli do swojej Giulietty. Ostatnio widzialem w internecie kompletne felgi z oponami z Giuli QV, ktorych oczywiscie nie kupilem (a byly w dobrej cenie 4500 zl komplet - ciekawe czy kradzione ?). 2 kola mialy 235mm szerokosci zastanawia mnie czy taki rozmiar opon mozna zastosowac do Giulietty, czy nie bedzie za szeroko ?

    Orientujecie sie moze jaki jest limit w tym wzgledzie jesli chodzi o Giuliette ?
    tak na szybko znalazłem na YT:



    według mnie siedzi mega.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Felgi do Giulietty
    Utworzone przez Marcin_1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1214
    Ostatni post / autor: 16-01-2024, 00:18
  2. [159] Felgi z Giulietty do 159
    Utworzone przez Ayyo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-06-2021, 15:16
  3. 20'' felgi w Giuli Veloce
    Utworzone przez Sporadycznie w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-01-2019, 15:20
  4. [Giulietta] Felgi 16-tki do giulietty
    Utworzone przez wolnemiasto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory