Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Giulietta Veloce 2016 1.8 TBi - 26k wymiana sprzęgieł z 8000 - diagnoza serwisu

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    spoko- będzie dobrze! Dostaniesz tel jak graty będą na miejscu! na 99 % wjedzie nowe TCT.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    spoko- będzie dobrze! Dostaniesz tel jak graty będą na miejscu! na 99 % wjedzie nowe TCT.
    W sensie Darku, twierdzisz, że wymienią mi cąłą skrzynię za friko, a nie tylko sprzęgła, jakoś ciężko mi w to uwierzyć, obyś miał rację

    Narazie stoi pod drzewem czerwone Veloce (das auto ist kaputt) nie dałem rady już jej wypchnąć do tyłu, mam lekko pod górkę, poczekam na tel z serwisu i wtedy wezwę assistance.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    współczuję i kibicuję. jestem też ciekaw jak taka ścieżka przez Infolinię FCA działa - sam bujam się z ciągłymi mniejszymi ale upierdliwymi tematami (kilkanaście spraw) w swojej 8 miesięcznej/12 tyś km Giulii (wiele z nich od pierwszego dnia, część dołożona partactwem ASO przy grzebaniu w aucie) - w serwisie byłem już ze 20 razy, wyeliminowano 3 problemy, 3 inne są od miesięcy już niby zdiagnozowane i w toku, ale oczekiwanie na części to kuriozum (np 5 miesięcy na nowe radio, innej nowej wersji części nie wyślą z magazynu bo stare przedpoprawkowe ciągle mają na stanie), parę innych spraw raczej nie wierzę że kiedykolwiek usuną. ogólnie mam teraz czas kryzysowy posiadania alfy i mimo że wcześniej posiadałem 3 alfy (nie było idealnie i swoje też doświadczyłem) i uwielbiam Giulię (za to jak jeździ), teraz żałuję że jednak nie kupiłem BMW 430xi, bo ASO i niedopracowanie wywołują u mnie zażenowanie. ASO niekompetentne, w ogóle nie znają procedur serwisowych czy samego modelu, nie czytają eLearna (dokumentacji serwisowej), diagnozy z tyłka nietrafne, brak motywacji lub choćby cienia wstydu za swoje partactwo, auto po 2 latach produkcji to wciąż IMHO wersja beta, klienci to beta-testerzy-petenci którzy zapłacili >200tys za niedopracowany samochód bujają się i upominają o swoje - moja Giulia nigdy nie była taka jak powinna wyjść z salonu nowa a lista problemów i problemików się nie skraca, raczej wydłuża (tu jakieś dźwięki dziwne, tu tarcza hamulcowa tylna przeorana -nie tylko u mnie). nie sądzę że następnym autem będzie alfa... a najgorsze jest to że obawiam się przyszłości co w tym aucie jeszcze wyjdzie
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-02-2019 o 01:04
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Jak to Cię pocieszy to w innych markach serwis działa podobnie.Samochód to produkt jak smartfon 3 lata i do wymiany.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Jak to Cię pocieszy to w innych markach serwis działa podobnie.Samochód to produkt jak smartfon 3 lata i do wymiany.
    Oczywiście. Natomiast ciągle zwracam uwagę na fakt skali. AR sprzedaje bardzo mało pojazdów w stosunku do takich producentów jak Toyota, KIA czy nawet rzeczone BMW. Wszędzie zdarzają się problemy i awarię. Każdy wyprodukowany produkt ma prawo się zepsuć. Jednak jeśli jest to 15-20% wszystkich sprzedanych egzemplarzy to coś jest nie tak.

    Swoją drogą Włosi produkują auta piękne, które dają ogromny fun z ich użytkowania. Natomiast składanie tych pojazdów, czy w ogóle kwestie produkcyjne działają na zasadzie, że jakoś to będzie.

    Dlatego też często jest tak, że złapią klienta który jest zakochany w marce, natomiast później już ten klient z rozstrojem żołądka nie wróci do zakupu AR - wybierze inną markę.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    W sensie Darku, twierdzisz, że wymienią mi cąłą skrzynię za friko, a nie tylko sprzęgła, jakoś ciężko mi w to uwierzyć, obyś miał rację

    Narazie stoi pod drzewem czerwone Veloce (das auto ist kaputt) nie dałem rady już jej wypchnąć do tyłu, mam lekko pod górkę, poczekam na tel z serwisu i wtedy wezwę assistance.
    Na bank coś Ci dorzucą, w mojej rodzinie jak padła skrzynia DSG w 3 letnim Audi już po gwarancji, to po lekkim boksowaniu producent partycypował w kosztach. Tyle, że tam była cała skrzynia do wymiany i faktura na około 20K.
    Jeśli w Alfie wymienią całą skrzynię za free to była by faktycznie miła niespodzianka.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Będę walczył o naprawę za friko, bo ja jeżdżę spokojnie, a dziwne dzwięki zgłaszałem dawno, skrzynia się rozpadła albo z winy problemów jakościowych albo ktoś jej pomógł podczas testów drogowych jak była w serwisie, stała tam 3 miesiące, to kupa czasu, można z autem zrobić wszystko.

    - - - Updated - - -

    Mam też DSG przebieg 140kkm moc podobna i skrzynia chodzi super.

    - - - Updated - - -

    A tu jest Game over

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Jak pisałem awaria TCT to po prostu pech i tyle albo ktoś w ASO Twoje zgłoszenie zbagatelizował- nawet inni na forum potwierdzą że mimo jej montowania od lat niemal nie czyta sie o jej usterkach.
    A co do DSG- masz za mały przebieg, choć w golfie VII mojego kuzyna z 2016 r. siedzi już...5 te DSG i..... 2-gi kpl. sprzęgieł 1.6 TDI 9 (ok 300 tkm) i jakoś w necie nie czytam o usterkach TCT mimo jej montowania w kilku modelach w przeciwieństwie do DSG ale to taka mała dygresja.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Jak pisałem awaria TCT to po prostu pech i tyle albo ktoś w ASO Twoje zgłoszenie zbagatelizował- nawet inni na forum potwierdzą że mimo jej montowania od lat niemal nie czyta sie o jej usterkach.
    A co do DSG- masz za mały przebieg, choć w golfie VII mojego kuzyna z 2016 r. siedzi już...5 te DSG i..... 2-gi kpl. sprzęgieł 1.6 TDI 9 (ok 300 tkm) i jakoś w necie nie czytam o usterkach TCT mimo jej montowania w kilku modelach w przeciwieństwie do DSG ale to taka mała dygresja.
    Ale to chyba kwestia skali produkcji.DSG tłuką już 15 lat i wsadzają we wszystko co możliwe. TCT to jednak mniej masowa produkcja.

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    W przeciwieństwie do TCT, 90% aut wyposażonych autek w DSG ma problem ze skrzynią -zaczyna się po ok 150 tkm od szarpania a czasem i wcześniej. Po prostu przy wszystkich jej zaletach ma jedną zasadniczą wadę - nie jest trwała i tyle.
    mi np w CC zaczęła szarpać przy ruszaniu po 3600 km. Ja nie znam osoby która z DSG nie miałaby kłopotów.
    Tu ma kolega z TCT pecha i kompromitujące zachowanie serwisu który przez 2 lata olewał temat.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory