Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: 225/50 r17 zamiast 225/45 r17

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    w 159 zaliczyłem wszystkie rozmiary i mialem porownanie... zrobcie sobie z giulietty suva albo i traktor, co mnie to obchodzi. nie zapomnij o gumowych dywanikach do wnetrza, tez praktyczne na bloto.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korba Zobacz post
    Giulietta to zwykły kompakt do obijania w mieście, a nie obiekt do kultu.
    dlatego nie wiem czemu go przerabiać wbrew temu co producent wymyślił. Rozumiem że w bardzo specyficznych przypadkach moze to mieć uzasadnienie, ale w większości będzie dobrze wg homologowanych rozmiarów. Giulietta jest wysoko postawiona, przy 17" ori rozmiar to nie jest niski profil tylko kawał opony.
    Gdybyś w Niemczech mieszkał czy wielu innych państwach, opony masz wbite w dowód - tak naprawdę to przepisanie wymienionych ze świadectwa homologacji. Wbija się również szerokości felg i ET - takie coś widziałem w dowodzie z Austrii. Przeglądu nie przejdziesz, przy wypadku byłbyś ugotowany. Szczerze mówiąc to nie wiem co by było gdybyś tam zrobił wypadek albo choćby został zatrzymany do kontroli.

    Pierwsze 2 posty dałem swoje opinie, nic nie krytykowałem więc nie pisz prosze bzdur że nie szanuję czy mam jedyne słuszne zdanie i monopol, trzeci to już była reakcja na lekceważące "tak, tak" bo mnie po prostu prowokujesz. jeszcze raz sobie przeczytaj tylko postaraj się być obiektywny, mój post #18 a potem swój #19 jak od razu wyśmiałeś dużą grupę forumowiczów jak i to co producent zaproponował stockowo w aucie. później już tylko mogło być gorzej. bez odbioru
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar damson93
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    78

    Domyślnie

    [MENTION=29853]Korba[/MENTION]

    Patrząc z boku, to obaj macie własne "ja" i "najmojsze" zdanie. Społeczność zgromadzona na forum każdej marki, będzie zawsze w większym lub mniejszym stopniu mieć fioła na punkcie aktualnie posiadanego modelu, to raczej nie są ludzie, którzy traktują auto jako dupowóz do przemieszczania się z punktu A do B... Równie dobrze możesz wejść na forum miłośników VAGa, albo jakiś marek japońskich i napier... się z tego samego typu ludzi
    Giulietta jak na swoje lata nie jest ani najlżejszym, ani najcięższym autem w klasie. Pierwszy lepszy konkurent typu Opel Astra w tych latach ważył 1500kg (z silnikiem benzynowym), także masa Julki na poziomie 1300kg to niestety standard w przypadku kompaktów.
    Podsterowność to raczej domena większości przednionapędówek, tak jest bezpiecznie wg. wszelkich organizacji, auto jest skonstruowane do zderzenia przodem, dlatego przeważnie ich charakterystyka jest neutralna lub lekko podsterowna. Wynika to też samej konstrukcji auta i rozłożenia masy. To nie era małych francuskich hot hachy ochoczo zamiatających tyłkiem. Ale w sumie każdy argument jest dobry, żeby pocisnąć bekę z kogoś
    Co do samych opon, jestem przekonany, że większą różnicę w komforcie i precyzji prowadzenia da się wyczuć w obrębie tego samego profilu opony, ale w wydaniu różnych producentów. Ba, nawet w tym samym rozmiarze opony między producentami często różnią się wysokością i szerokością. Dla mnie osobiście też Giulietta na standardowym rozmiarze kół bez obniżenia wygląda jak koza, ale niestety mimo to, ma niewielki prześwit. Aczkolwiek nigdy nie miałem problemu z krawężnikami, progami itp.
    Ostatnio edytowane przez damson93 ; 28-09-2021 o 11:45

Podobne wątki

  1. [159] Zamiast DPF
    Utworzone przez ferenss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 21-01-2024, 13:26
  2. LED zamiast D1S
    Utworzone przez Garwanko w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 16:40
  3. co zamiast TUTELA GI/2
    Utworzone przez Litrowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 19:33
  4. 2.0ts zamiast 1.8ts
    Utworzone przez SeboW w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 11:04
  5. [145] silnik 2.0 zamiast 1.4 TS?
    Utworzone przez kusus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 00:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory