Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Potrzebna pomoc Giulietta 1,4 120km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ibrahimovic
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Powiat Suski
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,6JTD Alfa Romeo Giulia 2.0 Q4
    Postów
    23

    Domyślnie Potrzebna pomoc Giulietta 1,4 120km

    Witam, mam parę pytań odnośnie silnika 1,4 120km:
    1. jaki przebieg powinien wytrzymać ten silnik?
    2. czy przy przebiegu 180tys jest sens zakładać gaz?
    3. jaka instalacja będzie najlepsza?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Zasadność montazu instalacji nie jest powiązana z przebiegiem tylko ze sposobem użytkownika samochodu (proporcja miasto/trasa, pokonywane przebiegi, długość i częstotliwość pojedynczych tras). Jeśli taka analiza wypada korzystnie to zakładać, lać, jeździć i cieszyć się z oszczędności. Ostatecznie silnik to też część zamienna.
    Samochodami z LPG przejeździłem ok. 310 tys. km i nigdy nic złego mnie z tej strony nie spotkało.
    Do tej pory były:
    -fiat uno 1,0 45KM - zagazowany przy 75 tys. km, na gazie 90 tys.;
    - fiat Grande Punto 1,4 75KM - zagazowany przy 45 tys. km, na gazie 110 km i nadal rośnie;
    Toyota corolla 1,4 97KM - kupiony z gazem przy 200 tys. km, 90 tys. km i nadal rośnie;
    - renault laguna 2,0 170KM - kupiony z gazem przy 165 tys. km, 20 tys. km na gazie i nadal rośnie.
    Giulietta też za parę tygodni zasłuży na instalację.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ibrahimovic
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Powiat Suski
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,6JTD Alfa Romeo Giulia 2.0 Q4
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledzio Zobacz post
    Zasadność montazu instalacji nie jest powiązana z przebiegiem tylko ze sposobem użytkownika samochodu (proporcja miasto/trasa, pokonywane przebiegi, długość i częstotliwość pojedynczych tras). Jeśli taka analiza wypada korzystnie to zakładać, lać, jeździć i cieszyć się z oszczędności. Ostatecznie silnik to też część zamienna.
    Samochodami z LPG przejeździłem ok. 310 tys. km i nigdy nic złego mnie z tej strony nie spotkało.
    Do tej pory były:
    -fiat uno 1,0 45KM - zagazowany przy 75 tys. km, na gazie 90 tys.;
    - fiat Grande Punto 1,4 75KM - zagazowany przy 45 tys. km, na gazie 110 km i nadal rośnie;
    Toyota corolla 1,4 97KM - kupiony z gazem przy 200 tys. km, 90 tys. km i nadal rośnie;
    - renault laguna 2,0 170KM - kupiony z gazem przy 165 tys. km, 20 tys. km na gazie i nadal rośnie.
    Giulietta też za parę tygodni zasłuży na instalację.
    Dzięki za odpowiedz, rocznie robię ponad 20tys km 70%trasa czyli raczej zasadność montażu instalacji jest.
    Montujesz instalacje z jednej firmy czy masz rożne instalacje?

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Wszystko zależy od stanu samochodu jaki kupujesz -
    podstawowy serwis typu rozrządy i przede wszystkim świece zapłonowe bo to podstawa która da gwarancje w miarę bezawaryjnej jazdy.
    ja robię ok 35 tkm rocznie i nie zakładałem LPG mimo że ok 80% to autostrada.spalanie 8,8/100

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Gaz to też kwestia zasobności portfela. Jeśli robisz 35 tyś km. i te jazdy przekąłdaja się na sensowne zarobki, to auto może palic i 12. Jeśłi ktoś ma Giuliette i średnią krajową, a auto jeżdżąc nie zarabia i jeździ chocby 25 tys. km. rocznie, to nie zarobi na bezyne. Wtedy gaz jest wybawieniem.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Wszystko zależy od stanu samochodu jaki kupujesz -
    podstawowy serwis typu rozrządy i przede wszystkim świece zapłonowe bo to podstawa która da gwarancje w miarę bezawaryjnej jazdy.
    W pełni potwierdzam, a serwis samochodu z instalacją ogranicza się do:
    - wymiany filtrów (komplet 2 filtrów od 15 do 50 zł w zależności jaką mamy instalację, montaż samodzielny bo to czynność niewiele trudniejsza od przekręcenia kluczyka w stacyjce);
    - wymiany świec;
    - wymiany elementow eksploatacyjnych, czyli oleje, filtry i rozrząd (w normalnym cyklu);
    - kontroli i ewentualnej korekty ustawień zaworów.

    Ostatnia czynność jest upierdliwa i na szczęście NIE DOTYCZY właścicieli Giuliett, bo w silnikach 1,4 korekta luzów jest automatyczna realizowana elektrohydraulicznie.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja robię ok 35 tkm rocznie i nie zakładałem LPG mimo że ok 80% to autostrada.spalanie 8,8/100
    Ja myślę, że stać mnie na rezygnację z montażu LPG, tym bardziej, że samochod będzie jeździł 70% po mieście, a przebieg roczny pewnie będzie ok. 12 tys. km. Jednak planuję, że samochodem pojeździmy (podobnie jak poprzednim) jakieś 6 lat więc instalacja na pewno się zwróci, a przy jakiś wypadzie weekendowym nie będę się męczył z przekładaniem fotelików tylko po to żeby pojechać samochodem na gaz.
    Poza tym wożąc zawsze pełny zbiornik benzyny wydatnie zwiększam zasięg samochodu
    Ostatnio edytowane przez sledzio ; 28-05-2019 o 22:16

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Możesz robić i 10k rocznie i będzie sie to opłacało. Kwestia ile to auto z Tobą zostanie. Ja robie właśnie takie przebiegi, ale auto zagazowałem niedługo po zakupie, mam je już rok i zamierzam użytkować jeszcze ze spokojem z 3-4 lata pewnie.
    Ostatnio edytowane przez lookash ; 29-05-2019 o 08:40

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ibrahimovic
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Powiat Suski
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,6JTD Alfa Romeo Giulia 2.0 Q4
    Postów
    23

    Domyślnie

    Przyznam się że nie pomyślałem o nowych świecach teraz wiem co dodatkowo zrobić

    A co myślicie o Alfie z 3letnia instalacja lpg LANDI RENZO przebieg 150tys km? Warto się nad tym zastanowić? Czy lepiej jednak samemu założyć?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Swiece to akurat bez wzgledu czy jest LPG wymienia sie co przeglad [30kkm].

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Przy lpg tartarini co 15 tyś . Swoją drogą absurd.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Potrzebna porada
    Utworzone przez Dymo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 11:28
  2. [Giulietta] Giulietta 1.4TB 120KM Distinctive czy da się tym jeździć
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory