Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zaczepy tylnych pasów - kolizja z fotelikami dziecięcymi

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie Zaczepy tylnych pasów - kolizja z fotelikami dziecięcymi

    Cześć wszystkim,

    Od kilku dni próbuje znaleźć sposób na zapinanie w Giuliettcie na tylnej kanapie fotelików dziecięcych (15-36 kg) w taki sposób by nie było problemu z dostaniem się do zapinek pasów. Kupując samochód wsadzałem do środka foteliki, sadzałem na nich dzieci, ale niestety nie wpadłem na to żeby zapiąć je pasami. Pomijam już fakt beznadziejnego dostępu do uchwytów Isofix, ale kanapa jest na tyle wąska, że prawidłowo zapięte foteliki przesłaniają uchwyty pasów. W pierwszym momencie chciałem kupić:

    https://allegro.pl/oferta/przedluzac...arm-7035870602

    lub

    https://allegro.pl/oferta/przedluzac...1mm-7952088038

    Zarówno jedno jak i drugie powinno całkowicie rozwiązać problem, ale niestety te przedłużacze to straszna chińszczyzna, gdzie sami sprzedawcy podają informacje, że korzystając z tego można przewozić tylko bagaże.



    Dlatego dziś wymyśliłem, że spróbuję kupić zapinki przednich pasów, przełożyć je do uchwytów tylnych i zamontować (przednie są dużo dłuższe od tylnych). Jednak po przyjrzeniu się zdjęciom uważam, że nie będzie to łatwe, bo nie ma pewności, że otwór montażowy będzie pasował, a po za tym w uchwytach tylnych zapinek jest jeszcze mechanizm sprężynowy. Oczywiście osobną kwestię stanowi sygnalizacja zapięcia.

    Tutaj zapinki tylne: https://allegro.pl/oferta/zapinka-kl...11r-7845426699

    a tutaj przednie: https://allegro.pl/oferta/alfa-giuli...ewa-7364538583



    Drugi pomysł to montaż zapinek z innego samochodu grupy fiata z podobnego okresu produkcji. Jaka jest waszym zdaniem szansa, że uda się bezkolizyjnie zamontować uchwyty z alfy 159? Zakładam, że klamra pasa jest taka sama, ale jak sobie poradzić z sygnalizacją niezapiętych pasów? A może pomysł na jakiś inny samochód z którego można byłoby wytargać zapinki. Alfa 159 ma zapinki z dosyć długim odcinkiem pasa, Fiat Tipo wygląda, że zapinki ma takie same jak w giuliettcie, Fiat 500 jest chyba czteroosobowy, Fiata 500L, Lanci Delty, Alfy Giulii nie udało mi się znaleźć. Więcej pomysłów nie mam, a grabki z załamania opadają...

    HELP!

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Ja z jednej strony zamieniłem zaczepy miejscami tzn środkowy poszedł w miejsce prawego a prawy w miejsce środkowego.
    Ale ja miałem jeden fotelik.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Ja z jednej strony zamieniłem zaczepy miejscami tzn środkowy poszedł w miejsce prawego a prawy w miejsce środkowego.
    Ale ja miałem jeden fotelik.
    Jest to jakiś pomysł, ale tak jak mówisz nie rozwiązuje całkowicie problemu.
    Jakieś inne pomysły?

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Jedną stronę będziesz miał zrobioną [emoji3]
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Jedną stronę będziesz miał zrobioną [emoji3]
    Jedną stronę zrobioną i nadal będę mial narzekania żony (całkowicie uzasadnione) o połamanych paznokciach i spóźnieniu do pracy.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    No niestety u mnie żona też narzeka na utrudniony dostęp do zaczepu... Wsadzi fotelik i faktycznie nachodzi bokiem na zaczep i trzeba się gimnastykowac. Wąskie siedzisko kanapy... Dla mnie to nie problem bo przesune siła fotelik z dzieckiem i zapne, ale dla żony to już wściek

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Sęk w tym, że mam zajebiste foteliki kupowane za ciężkie pieniądze po to, żeby było bardzo wygodnie, żeby przypinać na sztywno isofixem więc nic się nie przesunie - foteliki są jak wmurowane w kanapę. Nie po to zmieniałem dobry samochód na lepszy żeby teraz mieć udrękę.

    Dzięki Piotriix za rady, tą z zamianą pasów chyba nawet zastosuję, ale czy ktoś mógłby spróbować mi doradzić czy moje pomysły mają jakiś sens i szansę na realizację? Ktoś może ma pojęcie z jakiego samochodu można byłoby wytargać pasy żeby dało się je bezkolizyjnie zamocować w miejscach fabrycznie do tego przystosowanych? Olać sygnalizację zapięcia, z tyłu to jest detal (chyba, że pozostawienie niepodpiętej wtyczki wywoła jakiś błąd??).

Podobne wątki

  1. [159] zaczepy oparcia !!
    Utworzone przez sAweK w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-01-2018, 20:16
  2. [159] Zaczepy do siatki w bagażniku
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 06:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory