Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Niestety :( MultiAIR umiera - co robic??

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie Niestety :( MultiAIR umiera - co robic??

    Witam, 1,4 multiair 140km 2011 r, 69k przebiegu , Potrzebuje porady co robić . Probowac ratować na tym etapie Multiair i bawić się w jakieś regeneracje ( na OLX się oglasza jakiś Pan 1300 do 1900zł + jakaś robocizna mojego mechanika więc dojdzie z 300 zł pewnie za montaż i demontaż ) i tu tylko 3 miesiące gwarancji rozruchowej , czy od razu serwis bo Pani w ASO wyceniła kompleksową usługę na 4200 ( robota, moduł orginał + programowanie itp )i 2 lata gwarancji , Pytanie czy te nowe moduły sa juz bez awaryjne bo gdzieś czytałem że po 2015 już sa ponoć wyeliminowane usterki .


    OBJAWY i jak do tego doszło - regularnie wymieniany olej co rok ( srednio 8k km na oleju ) co 2 lata filterek modułu wymieniany , teraz zaraz po wymianie pojawił się problem , auto kilka dni po wymianie zaczęło mieć problem z odpalaniem więc najpierw w tym kierunku było badane ( rozrusznik , itp ) niestety nic nie pomogło , kilka dni temu byłem w ASO na diagnostyce i Panowie stwierdzili że to wina Mair .

    Żadnych objawow innych nie ma , auto jak odpali to sprawuję się wyśmienicie , nie ma żadnych błędów , spadków , przerywania , dziwnych dźwiękow .

    Czy to na 1000% Mair?? bo nawet w ASO pan był zdziwiony tylko takimi objawami.

    Poprosze o jakies nakierowanie bo troche mnie boli wydac 4k :

    Mechanik w aso na pytanie czy moeg z tym jeszcze jeździć odpowiedzial że można jeździć a jedyny dyskomfort to to że raz na czas nie odpala normalnie .

    Mieszkam Pod Krakowem

    Dziękuje
    Ostatnio edytowane przez tomciopaluch ; 31-05-2019 o 10:38

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Kupić za ok 2800 i wymienić samemu ,robota prosta i dość przyjemna.
    Do tego komplet uszczelek i kolejne 100k na nowym module.

  3. #3
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Jeżeli nie ma żadnych błedów, to jakim cudem stwierdził winę Multiair? Z fusów, czy tak było najprościej?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Kupić za ok 2800 i wymienić samemu ,robota prosta i dość przyjemna.
    Do tego komplet uszczelek i kolejne 100k na nowym module.
    a na taki aktywator kupiony w internecie ( sklep lub allegro ) jest normalnie gwarancja?? czy zwyczajnie nikt nie da gwarancji skoro montowane będzie u jakiegoś mechanika?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Jeżeli nie ma żadnych błedów, to jakim cudem stwierdził winę Multiair? Z fusów, czy tak było najprościej?
    Nie wiem , oglądał auto godzinę czasami z innymi kolegami , Na koniec podszedłem zapytać czy cos poważnego to powiedział że to Moduł pada i wymieniać ewentualnie jeździć z tym bo jedyny dyskomfort to będzie problem z paleniem raz na czas. Mało pogadany był mechanik i ogólnie szybko mnie spławił i poszedł dalej do innej pracy . Dzisiaj jeździłem cały dzień - ( zakupy , dziecko do szkoly itp itd) auto odpalane 8-10 razy i za każdym razem od strzała odpalił , na trasie +-90km średnia spalania 5,8 więc bdb , auto chodzi jak nowe nie licząc tego odpalania raz na czas . Już sam nie wiem co o tym myśleć ;/ boje się że jak to Mair a ja nie wymienie to żeby nei uszkodził czegoś więcej a jeśli wymienie a sie okażę że to nie to to umocze tyle kasy i będzie boleć

  6. #6
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    A co moduł ma wspólnego z odpalaniem? Moduł wpływa na pracę silnika już odpalonego.
    Robią cię w ciula. Dla nich "moduł" to magiczne słowo, a żaden z nich nawet nie rozumie zasady jego działania.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    A co moduł ma wspólnego z odpalaniem? Moduł wpływa na pracę silnika już odpalonego.
    Robią cię w ciula. Dla nich "moduł" to magiczne słowo, a żaden z nich nawet nie rozumie zasady jego działania.
    Mówił coś o jakimś ciśnieniu na zaworach ,o tlokach jakichś , że coś się nie otwiera i dlatego raz pali a raz nie , Wiem tyle co napisałem wyżej a że dla mnie to czarna magia to nie mam pojęcia co o tym myśleć

  8. #8
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    To by były błędy.
    Poza tym trudno sobie wyobrazić, że nagle uszkodził się cały moduł i wszystkie tłoki.
    Na trzech cylindrach też zapali.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    zacznij od czujnika położenia wału.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    zacznij od czujnika położenia wału.
    W tygodniu odstawiam do mechanika i na tapetę leci czujnik położenia wału , sprawdzenie świec , rozrusznika , aku . Cały weekend auto używane i zazwyczaj palił super ale kilka razy byl problem , Poza odpalaniem auto j zachowuje się wzorowo

Podobne wątki

  1. [MiTo] Czyżby problem z MultiAir po wymianie oleju? (1.4 Multiair 105 KM)
    Utworzone przez abuse w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2018, 08:56
  2. Centralny zamek umiera
    Utworzone przez Dragos w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 11:46
  3. Częstochowa...pomocy miasto umiera.
    Utworzone przez PeterSkY w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 22:43
  4. [146] Bella umiera, ratujcie!!!!
    Utworzone przez Ragom w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 09:53
  5. [156] Zawieszenie umiera???
    Utworzone przez dance1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-09-2008, 16:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory