Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Szyba czołowa Giulietta

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 diesel 140KM, podobno Veloce. Taki ładny, prawie czarny NERO ETNA. Skóra, jakieś na
    Postów
    2

    Domyślnie Szyba czołowa Giulietta

    Witajcie. Stanąłem przed koniecznością wymiany przedniej szyby. Dowiedziałem się skądinąd, że posiadając w tej chwili szybę "zieloną" z czujnikami i wymieniając ją na szybę solarną mogą pojawić się problemy z działaniem czujnika świateł. Czy ktoś z Was spotkał się takim problem ? Lub czy ktoś przesiadał się na tą "lepszą" ? i jakie ma doświadczenia w tej kwestii ? Pozdrawiam Łukasz

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    pierwsze słyszę o jakiejś szybie "solarnej"- masz - 4 typy szyb - szyba bez czujnika świateł/deszczu i bez zielonego paska przyciemniającego w górnej części. Szyba z czujnikiem bez paska - szyba z czujnikiem i paskiem i szyba z paskiem bez czujnika.
    Pasek przyciemniający nie obejmuje miejsca w którym jest czujnik.
    Fabrycznie w Julkach były montowane szyby tzw akustyczne -patrz obok napisu z nazwą szyby symbol przekreślonego ucha.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 diesel 140KM, podobno Veloce. Taki ładny, prawie czarny NERO ETNA. Skóra, jakieś na
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    pierwsze słyszę o jakiejś szybie "solarnej"- masz - 4 typy szyb - szyba bez czujnika świateł/deszczu i bez zielonego paska przyciemniającego w górnej części. Szyba z czujnikiem bez paska - szyba z czujnikiem i paskiem i szyba z paskiem bez czujnika.
    Pasek przyciemniający nie obejmuje miejsca w którym jest czujnik.
    Fabrycznie w Julkach były montowane szyby tzw akustyczne -patrz obok napisu z nazwą szyby symbol przekreślonego ucha.
    To niestety Darku, ale muszę Cię rozczarować Szyba solar to standardowa szyba, która wychodziła. Jej producentem jest również SEKURIT, więc to nie żaden chiński zamiennik. Jeśli chodzi o paski i czujniki to oczywiście tak jest. Moja posiada zarówno pasek jak i czujniki. I ta szyba występuje właśnie w wersji solarnej lub zwykłej. Pozostałe takie jak akustyka występują w obu. Niestety u mnie jest też dodatkowy problem a w zasadzie dwa. Pierwszym jest to że nie idzie dogadać się z żadnym serwisem, bo jak u nich to oni sprawdzają VIN, coś im wyskakuje i taką zamawiają... parodia ( dzwoniłem do trzech ) , natomiast kiedy podrążyłem temat to drugim problemem jest to że w mojej Julce ktoś już szybę wcześniej wymieniał więc nie mogę do końca na niej bazować. Co prawda jest mały plus. Jest to szyba ze znaczkiem Alfy więc zakładam że serwis wymienił na taką na jaką powinien.

    Moje pytanie jest niestety nadal aktualne. Czy zamiana szyby "zielonej" na solarną będzie miała wpływ na czujniki. I tylko albo aż tyle potrzebuję ustalić

    NIemniej jednak dzięki za odp

    - - - Updated - - -

    PS. pasek jest niebieski

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    przykro mi ale pierwsze słyszę o jakiejkolwiek solarnej szyby w Julce. Eper też niczego nie pokazuje!
    edit- po analizie oznaczeń w eper "solarność szyby" jak to określasz to właśnie ten górny pasek przeciwsłoneczny
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 06-06-2019 o 13:05

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Szyba czołowa - Giulietta
    Utworzone przez Grek73 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2019, 17:51
  2. [159] Szyba czołowa
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2018, 10:55
  3. [159] Szyba czołowa AR159 SW
    Utworzone przez Sead w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 18:46
  4. [155] Szyba czołowa niebieska
    Utworzone przez Endriu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 07:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory