Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: kodowanie pompy ABS w 1.8TBi Wawa i okolice

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie kodowanie pompy ABS w 1.8TBi Wawa i okolice

    Witam muszę wymienić pompę ABS, a zostałem poinformowany, że w przypadku używanej pompy musi ona być skonfigurowana do mojej wersji samochodu, szukam warsztatu/elektronika, który czymś takim się zajmuje najchętniej w Wawie albo nieodległej okolicy, z obdzwonionych warsztatów w mazowieckim nikt takiej usługi w zakresie tej pompy nie świadczy, nie chce mi się wierzyć i mam nadzieję, że jestem w błędzie, może ktoś już wymieniał i ma własne doświadczenia, szukałem wątku w zakresie Giulietty (bo w innych modelach wymieniano bez rekonfiguracji) i nie znalazłem - Pozdrawiam
    PS dla osób chcących zapytać o rodzaj awarii wskazywałem to w innym wątku dot. ABS - w czasie hamowania i uruchomienia się ABS wyskakuje błąd ABS/Hill holder etc - mam błąd c1205 przekaźnik zaworów nieciągły, po restarcie błąd znika, więc czujniki ABS ok

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukhel Zobacz post
    a zostałem poinformowany, że w przypadku używanej pompy musi ona być skonfigurowana do mojej wersji samochodu,
    Kto ci taką informację podał?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Chodzi pewnie konfigurację zmienioną, którą robi się w pompie abs. Spotkałem się z tym w brerze.

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    informacja raczej potwierdzona bo po pierwsze wskazał mi to sprzedawca części, kilka serwisów też mi to potwierdziło. Chodzi o to, że pompa ma zapisaną konfigurację w zakresie rodzaju napędu, skrzyni biegów, ustawień ręcznego, przebiegu itd, która musi odpowiadać egzemplarzowi w którym jest zainstalowana. Jeżeli jest zakładana nowa to jest bez konfiguracji, a używana wymaga przepisania danych. Szukam serwisu, który mógłby przynajmniej odczytać te dane, żeby przepisać je do nowej pompy. Wiem, że pompy ATE koduje warsztat w Bielsku Białej i w Redzie, hipotetycznie też w okolicach łodzi. Szukam kogoś kto mógłby tą operację wykonać w Wawie. Nie chce mi się wierzyć, że tej operacji nie da się tu przeprowadzić. Na dzień dzisiejszy nie znalazłem, bo większość firm zajmuje się boshem, a ta pompa to ATE. Jeżeli ktoś jest w stanie wskazać kodera to będę wdzięczny.

    - - - Updated - - -

    informacja raczej potwierdzona bo po pierwsze wskazał mi to sprzedawca części, kilka serwisów też mi to potwierdziło. Chodzi o to, że pompa ma zapisaną konfigurację w zakresie rodzaju napędu, skrzyni biegów, ustawień ręcznego, przebiegu itd, która musi odpowiadać egzemplarzowi w którym jest zainstalowana. Jeżeli jest zakładana nowa to jest bez konfiguracji, a używana wymaga przepisania danych. Szukam serwisu, który mógłby przynajmniej odczytać te dane, żeby przepisać je do nowej pompy. Wiem, że pompy ATE koduje warsztat w Bielsku Białej i w Redzie, hipotetycznie też w okolicach łodzi. Szukam kogoś kto mógłby tą operację wykonać w Wawie. Nie chce mi się wierzyć, że tej operacji nie da się tu przeprowadzić. Na dzień dzisiejszy nie znalazłem, bo większość firm zajmuje się boshem, a ta pompa to ATE. Jeżeli ktoś jest w stanie wskazać kodera to będę wdzięczny.

Podobne wątki

  1. Turbina mokra od oleju i okolice vacum pompy
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 06:58
  2. Adaprtery do zacisków wawa/ okolice
    Utworzone przez Jaso w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 20:51
  3. Dziwne piszczenie, gwizd. Okolice pompy vacum
    Utworzone przez Alfredo w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 20:42
  4. ALfa 159 1.8Tbi lub Brera 1.8Tbi w Poznaniu
    Utworzone przez MoonRay w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 16:59
  5. gdzie dostane uzywane czesci WAWA i okolice?
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory