Visualizza risultati da 1 A 4 con 4
    L'utente Io sono nuovo -non piangere!
    Si unì la
    06 2017
    Automatico
    giulietta

Domyślnie kodowanie pompy ABS w 1.8TBi Wawa i okolice

Witam muszę wymienić pompę ABS, a zostałem poinformowany, że w przypadku używanej pompy musi ona być skonfigurowana do mojej wersji samochodu, szukam warsztatu/elektronika, który czymś takim się zajmuje najchętniej w Wawie albo nieodległej okolicy, z obdzwonionych warsztatów w mazowieckim nikt takiej usługi w zakresie tej pompy nie świadczy, nie chce mi się wierzyć i mam nadzieję, że jestem w błędzie, może ktoś już wymieniał i ma własne doświadczenia, szukałem wątku w zakresie Giulietty (bo w innych modelach wymieniano bez rekonfiguracji) i nie znalazłem - Pozdrawiam
    PS dla osób chcących zapytać o rodzaj awarii wskazywałem to w innym wątku dot. ABS - w czasie hamowania i uruchomienia się ABS wyskakuje błąd ABS/Hill holder etc - mam błąd c1205 przekaźnik zaworów nieciągły, po restarcie błąd znika, więc czujniki ABS ok

› Więcej...: kodowanie pompy ABS w 1.8TBi Wawa i okolice

Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Si unì la
    10 2005
    Vive in
    IT
    Automatico
    Alpha rovina la data di acquisto, e questo stato dura fino alla data di cessione.

Domyślnie

Citazione Ha scritto Lukhel Zobacz post
    a zostałem poinformowany, że w przypadku używanej pompy musi ona być skonfigurowana do mojej wersji samochodu,
    Kto ci taką informację podał?
    Chi vuole alla ricerca di un modo
    chi non vuole alla ricerca di un motivo.
    V6 GPL-155 KM-163 è stato
    V6 GPL-156 KM-190 è stato
    2.0TS 147 150 KM-GPL. Era Selespeed
    166 2.0 V6 TB -215 KM-GPL è stato
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

L'utente Resoraków maniaco
    Si unì la
    07 2011
    Vive in
    Busko-Zdroj
    Automatico
    Alfa145 1.4 & Alfa 16V TS 159 1.9 16V JTDM

Domyślnie

Chodzi pewnie konfigurację zmienioną, którą robi się w pompie abs. spotkałem się z tym w brerze.

Inviato dal mio F3311 usando Tapatalk

L'utente Io sono nuovo -non piangere!
    Si unì la
    06 2017
    Automatico
    giulietta

Domyślnie

informacja raczej potwierdzona bo po pierwsze wskazał mi to sprzedawca parte della, kilka serwisów też mi to potwierdziło. Chodzi o to, że pompa ma zapisaną konfigurację w zakresie rodzaju napędu, skrzyni biegów, ustawień ręcznego, przebiegu itd, która musi odpowiadać egzemplarzowi w którym jest zainstalowana. Jeżeli jest zakładana nowa to jest bez konfiguracji, a używana wymaga przepisania danych. Szukam serwisu, który mógłby przynajmniej odczytać te dane, żeby przepisać je do nowej pompy. Wiem, że pompy ATE koduje warsztat w Bielsku Białej i w Redzie, hipotetycznie też w okolicach łodzi. Szukam kogoś kto mógłby tą operację wykonać w Wawie. Nie chce mi się wierzyć, że tej operacji nie da się tu przeprowadzić. Na dzień dzisiejszy nie znalazłem, bo większość firm zajmuje się boshem, a ta pompa to ATE. Jeżeli ktoś jest w stanie wskazać kodera to będę wdzięczny.

---Aggiornamento--

informacja raczej potwierdzona bo po pierwsze wskazał mi to sprzedawca części, kilka serwisów też mi to potwierdziło. Chodzi o to, że pompa ma zapisaną konfigurację w zakresie rodzaju napędu, skrzyni biegów, ustawień ręcznego, przebiegu itd, która musi odpowiadać egzemplarzowi w którym jest zainstalowana. Jeżeli jest zakładana nowa to jest bez konfiguracji, a używana wymaga przepisania danych. Szukam serwisu, który mógłby przynajmniej odczytać te dane, żeby przepisać je do nowej pompy. Wiem, że pompy ATE koduje warsztat w Bielsku Białej i w Redzie, hipotetycznie też w okolicach łodzi. Szukam kogoś kto mógłby tą operację wykonać w Wawie. Nie chce mi się wierzyć, że tej operacji nie da się tu przeprowadzić. Na dzień dzisiejszy nie znalazłem, bo większość firm zajmuje się boshem, a ta pompa to ATE. Jeżeli ktoś jest w stanie wskazać kodera to będę wdzięczny.