Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Obcierka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rafallo77
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Giulietta 1.4
    Postów
    5

    Domyślnie Obcierka

    Witam, niestety, pierwsza obcierka parkingowa z mojej winy na Julce, chyba przez te upały, rozkojarzenie itp , wyłoniła się mała czarna plamka wielkości niecałe 0.5 cm na tym zgięciu wystającym na nadkolu , na białym aucie troche to widać, ale tragedii nie ma ogólnie, kwestia tylko czy to czarne to podklad czy poszło całkiem, na lakiernictwie się nie znam jakby co, da się to jakoś poratować czy lepiej do fachowca?
    Ostatnio edytowane przez Rafallo77 ; 13-06-2019 o 09:56

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    fota?
    a jak czarne to plastik zderzaka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    fota?
    a jak czarne to plastik zderzaka
    Tak jak kolega wyżej. Czarne to obstawiam plastik zderzaka.

    "Jeździć obserwować" a ja kprzeszkadza wizualnie to podjedź do jakiejś firmy zajmującej się mieszaniem lakierów i niech zrobią Tobie troche farby wg kodu koloru spod maski (tabliczka znamionowa) i sobie małym pędzelkiem czy tam wykałaczką nałożysz.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    na allegro wpisz zaprawka motip i nazwe koloru np. nero- kilkanaście złociszy i kleksowac można do woli

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rafallo77
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Giulietta 1.4
    Postów
    5

    Domyślnie

    dzięki śliczne za odp , a jeszcze mam pytanie czy to smart repair przy auto detailingu, sprawdza się przy takich odpryskach?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Smart to właśnie naprawy odprysków i obcierek z użyciem lakieru-zaprawki. Większość ogarniętych detailerów robi to mega dobrze i nie pozostaje żaden ślad po naprawie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cześć Panowie.
    I mnie dopadła podobna historia. Na biegu neutralnym (zapomniałem o ręcznym) auto potoczyło się i oparło o bramę. Powstała obcierka i zarysowania. Mam co prawda casco, ale z udziałem własnym 500 jednak naprawa w ASO i części bez amortyzacji. Jak myślicie jaki może być koszt oszacowany i jaką kwotę warto ew zaakceptować czy może zrobić to na własną rękę.
    Do szkód zaliczone są delikatne pęknięcia zderzaka na wysokości Scudetto, pęknięcie chromowanej ramki Scudetto, uszkodzone logo i wymienione ryski i obcierki.
    Jak ew z nimi negocjować, bo gdy robić to przez ASO, to oni często decydują się na wymianę całego zderzaka plus grill, plus chyba przysługuje samochód zastępczy na czas naprawy z tego samego segmentu. Ubezpieczyciel to Link 4.
    Załączam foto to ew oceny i pozdrawiam wszystkich.

    Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar T-93
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta QV
    Postów
    46

    Domyślnie

    W ASO na sto procent będą wymieniać zderzak na nowy. Miałem podobną sytuację i choć nie miałem takich uszkodzeń jak u Ciebie, ale i tak w ASO zapowiedzieli, że będą wymieniać zderzak. Ostatecznie nie skorzystałem z AC i zrobiłem na własną rękę. Kupiłem używany zderzak (150 zł), dałem do malowania (450 zł) i po sprawie.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał T-93 Zobacz post
    W ASO na sto procent będą wymieniać zderzak na nowy. Miałem podobną sytuację i choć nie miałem takich uszkodzeń jak u Ciebie, ale i tak w ASO zapowiedzieli, że będą wymieniać zderzak. Ostatecznie nie skorzystałem z AC i zrobiłem na własną rękę. Kupiłem używany zderzak (150 zł), dałem do malowania (450 zł) i po sprawie.
    A miałeś może wycenę szkody przez towarzystwo i ew w jakiej kwocie?
    Tu jest jednak do wymiany też Scudetto które nie jest tanie nawet na rynku wtórnym. Zderzaki w dobrym stanie jednak kosztują ok 300-500, czasami trzeba logo dokupić, demontaż, montaż i lakier Rosso copmezione 4C. Dobry lakiernik samo lakierowanie minimum 500.
    Jak nie będą mieli dobrej oferty to skorzystam z ASO. Wie ktoś może jak to jest z autem zastępczym? Jest obligatoryjne czy w zależności od wariantu ubezpieczenia. I na jaki okres maksymalnie przysługuje?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    79

    Domyślnie

    Miałem podobne uszkodzenie. Facet robiąc kopertę zaparkował w moim przednim zderzaku. Poszło z jego OC. Nowy zderzak z malowaniem + scudetto w ASO. 5000 zł.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. obcierka - prośba o rady
    Utworzone przez Natolin w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 10:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory