Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Giulietta QV zamiast 270KM ma 170KM

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar T-93
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta QV
    Postów
    46

    Domyślnie Giulietta QV zamiast 270KM ma 170KM

    Będąc w ASO na przeglądzie okresowym okazało się, że są przedmuchy na kolektorze - pęknięte dwie szpilki. Ze względu na wysokie koszty usunięcia pękniętych szpilek w ASO, skusiłem się na poleconego przez znajomego mechanika. Po odbiorze auta i przejechaniu kilku metrów stwierdziłem, że coś jest nie tak - całkowity brak mocy. Jeszcze tego samego dnia udałem się na hamownię, aby sprawdzić, co się dzieje. W drodze na hamownię przy próbie wyprzedzania zapaliła się kontrolka check engine. Po dotarciu na miejsce i dokonaniu pomiarów okazało się, że zamiast 270KM (auto po chipe) jest 140KM. Błąd, który pojawił się w czasie drogi był związany z doładowaniem turbiny. Wartość doładowania była na poziomie 0,6 bara a powinna być około 1,1-1,2 bara.

    Na drugi dzień udałem się do mechanika, który usuwał szpilki i przekazałem mu informację z hamowni. Po oględzinach uzyskałem od mechanika informację, że problem jest po stronie zaworu podciśnienia turbiny. Niestety nie był w stanie wymienić, bo - jak oznajmił, hurtownie, z którymi współpracuje, nie posiadają tego zaworu. Pokasował błędy i tyle. Aby nie tracić czasu wziąłem więc auto i udałem się do ASO. Po drodze pojawił się ponownie błąd check engine i auto straciło moc.

    W ASO posprawdzano, co trzeba i nie stwierdzono żadnego błędu związanego z zaworem podciśnienia. Był natomiast błąd związany z gruszką turbo. Po pięciu godzinach otrzymałem auto naprawione - zdemontowane turbo i przeczyszczona gruszka. Wyjeżdżając z ASO znowu poczułem tą moc. Jednak po przejechaniu mniej więcej 2 kilometrów i próbie przyspieszenia ponownie pojawił się błąd check engine i auto, po raz kolejny, straciło moc. Z ciekawości udałem się ponownie na hamownię i tym razem jest postęp - po wizycie w ASO auto ma aż 170KM W najbliższą środę czeka mnie kolejna wizyta w ASO. Dodam, że przy każdorazowym pojawieniu się błędu check engine, nie jest aktywne DNA.

    Panowie, macie jakieś pomysły, co może być nie tak? Przed wymianą szpilek wszystko było ok, auto miało moc, normalnie przyspieszało.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał T-93 Zobacz post
    Będąc w ASO na przeglądzie okresowym okazało się, że są przedmuchy na kolektorze - pęknięte dwie szpilki. Ze względu na wysokie koszty usunięcia pękniętych szpilek w ASO, skusiłem się na poleconego przez znajomego mechanika. Po odbiorze auta i przejechaniu kilku metrów stwierdziłem, że coś jest nie tak - całkowity brak mocy. Jeszcze tego samego dnia udałem się na hamownię, aby sprawdzić, co się dzieje. W drodze na hamownię przy próbie wyprzedzania zapaliła się kontrolka check engine. Po dotarciu na miejsce i dokonaniu pomiarów okazało się, że zamiast 270KM (auto po chipe) jest 140KM. Błąd, który pojawił się w czasie drogi był związany z doładowaniem turbiny. Wartość doładowania była na poziomie 0,6 bara a powinna być około 1,1-1,2 bara.

    Na drugi dzień udałem się do mechanika, który usuwał szpilki i przekazałem mu informację z hamowni. Po oględzinach uzyskałem od mechanika informację, że problem jest po stronie zaworu podciśnienia turbiny. Niestety nie był w stanie wymienić, bo - jak oznajmił, hurtownie, z którymi współpracuje, nie posiadają tego zaworu. Pokasował błędy i tyle. Aby nie tracić czasu wziąłem więc auto i udałem się do ASO. Po drodze pojawił się ponownie błąd check engine i auto straciło moc.

    W ASO posprawdzano, co trzeba i nie stwierdzono żadnego błędu związanego z zaworem podciśnienia. Był natomiast błąd związany z gruszką turbo. Po pięciu godzinach otrzymałem auto naprawione - zdemontowane turbo i przeczyszczona gruszka. Wyjeżdżając z ASO znowu poczułem tą moc. Jednak po przejechaniu mniej więcej 2 kilometrów i próbie przyspieszenia ponownie pojawił się błąd check engine i auto, po raz kolejny, straciło moc. Z ciekawości udałem się ponownie na hamownię i tym razem jest postęp - po wizycie w ASO auto ma aż 170KM W najbliższą środę czeka mnie kolejna wizyta w ASO. Dodam, że przy każdorazowym pojawieniu się błędu check engine, nie jest aktywne DNA.

    Panowie, macie jakieś pomysły, co może być nie tak? Przed wymianą szpilek wszystko było ok, auto miało moc, normalnie przyspieszało.
    Poziomu rozwarcia Ci mechaniker na westgate nie przestawił? Są takie nakrętki 2 przy sztandze skoro ją czyścił musiał ją odkręcić?

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    [MENTION=79786]T-93[/MENTION]
    Żle podpięte wężyki na zaworze N75 lub dziurawe.
    Ewidentnie zawór N 75 nie podbija ciśnienia na turbinie.
    Zrób fotki jak są powpinane te wężyki.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 18-06-2019 o 06:47
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar T-93
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta QV
    Postów
    46

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia. Zapytam jutro w ASO.

    - - - Updated - - -

    To jest ten zawór po lewej stronie, do którego dochodzą trzy wężyki?

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Tak.
    Ale skoro ASO tego niesprawdziło to lepiej zrób to sam.
    Schemat podpięcia gdzieś jest na forum.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar T-93
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta QV
    Postów
    46

    Domyślnie

    Sęk w tym, iż otrzymałem informację, że sprawdzili ten zawór i jest ok. Ale zwrócę im jeszcze raz uwagę na ten zawór.

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Zawór może być dobry ale wężyki źle pospinane.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 18-06-2019 o 21:48
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Zawór może być dobry ale wężyku źle pospinane
    Też właśnie u mnie żle poskładali wężyki i do 4 tyś przyspieszało się ładnie a potem odcinało.Podejrzewałem też regulacje sztangi ale było ok.Niech kolega sprawdzi węże i sztange.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar T-93
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta QV
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    Też właśnie u mnie żle poskładali wężyki i do 4 tyś przyspieszało się ładnie a potem odcinało.Podejrzewałem też regulacje sztangi ale było ok.Niech kolega sprawdzi węże i sztange.
    Jutro wizyta w ASO i tym razem postaram się aktywnie uczestniczyć w naprawie Odpalę im forum na tablecie i dam do poczytania powyższe sugestie

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    I jak naprawili w serwisie?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [Giulietta] [ giulietta ] sprzedam giulietta 1.4 170km tct salon polska
    Utworzone przez lukas w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 16:27
  2. Giulietta QV 270KM 400Nm szarpie i prycha.
    Utworzone przez lechtak w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 08:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory