Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Tylna lampka oświetlenia kabiny nie załącza się przy otwarciu drzwi

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie Tylna lampka oświetlenia kabiny nie załącza się przy otwarciu drzwi

    Drodzy Forumowicze,
    Zwracam się do Was z małym problemem który ostatnio zauważyłem w swojej Julce. Zmieniałem sobie oświetlenie wnętrza kabiny na ledy i zauważyłem że tylna lampka nie zapala się przy otwarciu drzwi, czy też otwarciu samochodu z pilota. Kiedy włączę ją ręcznie, świeci normalnie. Dodam że przednia lampka zapala się przy otwarciu drzwi i gaśnie normalnie po określonym czasie lub przekręceniu kluczyka. Problem z tylną lampką występuje zarówno na ledach jak i zwykłych żarówkach.

    Macie jakiś pomysł, co może być źródłem problemu ? Nie mam kompletnie pojęcia czy świeciła ona wcześniej, mimo że auto mam już ponad dwa lata, to wstyd się przyznać ale nie zwróciłem na tą lampkę kompletnie uwagi.

    Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi !

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    A moze ktos podpowie czy lampki przednia i tylna operuja na tym samym przekazniku i gdzie ewentualnie szukac tych przekaznikow ? Instrukcja nie mowi nic na ten temat niestety.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Udało się naprawić? Mam ten sam problem, podejrzewam, że to wina samej lampki - led jest odrobinę krótszy od normalnej żarówki i przed to mechanizm może inaczej działa?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Czekam na odp
    Mam ten sam problem

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    U mnie coś przestało łączyć w lampce, stwierdziłem, że i tak tylko używam środkowego ustawienia więc jedną stronę styków zaizolowałem a drugą zwarłem na stałe - działa przy otwartych drzwiach i to mi wystarczy

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    Rozebrałem w sobotę lampkę, ale nic kompletnie nie mogę znaleźć. Na pozycji włączonej świeci normalnie. Przy żarówce zwykłem dokładnie tak samo, tj nie załącza się przy otwarciu drzwi, ale po przełączniu na pozycje włączoną świeci. Chyba że ten model nie ma załączania tylej lampki przy otwieraniu drzwi

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar rafal2188
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV 272HP
    Postów
    34

    Domyślnie

    Temat przerabiałem wczoraj wkładając ledy w tylną lampkę
    Po 7-8 rozebraniach w końcu zaświeciła ... nie dam sobie nic uciąć ale na 90% wygląda to tak, że wkładając żarówkę delikatnie wygiąłem styk po prawej stronie ...
    O ile się nie mylę to było jakoś tak, że po przełączeniu lampki na świecenie stałe ma się stykać górny styk a po ustawieniu na pozycję środkową na się stykać styk dolny.
    Metodą prób i błędów na spokojnie do tego w końcu dojdziecie ... rozebrałbym to i zrobił jakieś zdjęcie ale dopóki świeci to wolę tego nie rozbierać

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    A jeśli padło oświetlenie bagażnika, drzwi i podsufitki ? Zapewne bezpiecznik, ale jak będzie dobry to przekaźnik tylko gdzie go znajdę ?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Korzystając z chwili wolnego, zacząłem się bawić tą lampką. Problemem u mnie okazała się blaszka wewnątrz lampki,a dokładnie jej tylne skrzydełko (patrząc przodem w kierunku bagażnika, prawe jeśli ktoś patrzy od strony kierowcy. W pozycji zero powinna stykać, ale nie stykała. W pozycji włączonego światła stykają obydwie blaszki, w pozycji całkowicie wyłączonej żadna. Delikatne gięcie na włączonym świetle rozwiązało problem i teraz wszystko działa
    Ostatnio edytowane przez BartekDrobniak ; 14-08-2019 o 08:31

Podobne wątki

  1. [159] Lampka oświetlenia wnętrza
    Utworzone przez Lisek1983 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 19:57
  2. brak oświetlenia kabiny przy otwartych drzwiach
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 23:37
  3. [GTV] opuszczenie szyby przy otwarciu drzwi
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 21:10
  4. Jak wygląda lampka oświetlenia bagażnika?
    Utworzone przez tomoole w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory