Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Po modach biały dym z wydechu . POMOCY

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    26

    Domyślnie Po modach biały dym z wydechu . POMOCY

    Hej. Witajcie drodzy alfoholicy

    Pacjent to Giulietta rok 2012 silnik 1.4 t-jet 105 km przebieg 67 tys km Zrobiłem lekkie mody mianowicie:
    Turbo garrett gt1446, ic fmic dedykowany do giulietty, downpipe + strojenie.
    Dodam że przed modami samochód jeździł poprawnie bez żadnych dziwnych rzeczy.

    Po zamontowaniu gratów pod maską czuć było lekko w spalinach zapach benzi ewidentna wina braku kata i sonda szalała . I czasami lekki dymek szedł z wydechu dodam że jeździłem takim surowym autem bez strojenia jakieś 400 km . Dymek głównie szedł gdy po jakiś 10 km stał samochód na wolnych obrotach i po jakiś kilkunastu metrach poleciał dymek .
    W chwili gdy dałem samochód do strojenia , zadzwonił do mnie tuner z niepokojąca informacja że samochód dymi na biało. Owe dymienie pojawiło się chwili po tym jak auto dostało parę razy w palnik na hamowni i chodziło kilkanaście minut na luzie i w momencie dodania gazu po takim postoju puścił dużą chmurę dymu ;( .
    Ogólnie byłem bardzo zdziwiony i zaniepokojony tym stanem miałem plany żeby wrócić ze wszystkim do serii . Dodam że turbo jest nowe nie po regeneracji . Po zakończeniu strojenia i wgrania finalnej mapy ( wyszło 192 konie i 275 nm ) samochód przestał dymić jezdziłem dosyć mocno do 6 tyś obrotów poźniej kilkanaście km łagodnie do 2 tyś i nic ani dymka. Jedynie po odpaleniu po postoju całonocnej leciutki dymek przez chwile ale to raczej przez brak kata. Na bieżąco monitoruje stan oliwy na szabelce zalana Valvoline 5W50 VR1 . Po odkręceniu korka wlewu oleju i szabelki zasysa elegancko do środa więc to nie wina motorowni raczej . Czy może być to wina odmy ? lub może wyciek z turbo od strony gorącej przez piston ringa ? Tylko dlaczego przestało dymić ?
    Dodatkowo dodam że rozmawiałem z kolegą z Czech który posiada MiTo na tej samej turbinie zmodzone na 212 koni i tez miał mocny problem z dymieniem na tyle duży że na krzyżówkach ludzie w samochodach zamykali okna rozwiązaniem tego problemu okazało się że miał za duży przekrój rur wydechu i brak kata. Po włożeniu kata problem został rozwiązany. Czy to prawda że t-jety lubią mieć kata ? . I tak na marginesie zrobił tak zmodzonym MiTo 50 tyś km i wszystko działa jak należy więc motorownia zniesie dużo.

    Dziękuje za porady i pomoc . Do zobaczenia na drodze . Dodatkowo dodaje zdjęcie wykresu z hamowni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HAMOWNIA.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	79.1 KB
ID:	259981
    Ostatnio edytowane przez Cycu1 ; 07-07-2019 o 16:29

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    [MENTION=82620]Cycu1[/MENTION]
    Jak na tyle modzenia to wynik tylko ciut lepszy niż abarth SS w serii .Jest jeszcze potencjał czy to max?
    1.odmę można umyć nie zaszkodzi.
    2.Dlaczego taki olej? Ja bym zalał coś innego.
    3.Możesz założyć kata sportowego w miejsce puchy seryjnego kata.
    4.Połączenie turbo DP szczelne?
    5.Podasz jaką temperaturę powietrza masz teraz przy pełnym bucie i spokojnej jeżdzie z infem ile jest na zewnątrz oraz jaki FMIC ?
    Sam myślałem o DP ale wizja tego smrodu mocno studzi.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 07-07-2019 o 19:16
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    26

    Domyślnie

    Potencjał jest kwestia wtrysków tuner mówił że garrett do 220 koni wystarczy Ad. 1. Planuje to zrobić na tygodniu
    Ad. 2. Polecil mi znajomy stosuje w BMW E60 po modach jeździ z butem w podłodze. Na następną wymianę wleje milersa 5w40
    Ad. 3. Myślałem żeby uciąć dp i przyspawać do wejścia oryginalnego kata , można ładnie wystroić na seryjnym kacie.
    Ad. 4. Połączenie szczelne zastosowałem oryginalna opaskę
    Ad. 5. Sprawdzę jutro napiszę, temperatura wody przy dynamicznej jeździe 80 parę stopni dochodzi do 9 , DP jest w podwójnym bandażu
    Ad. 6. Fmic z fmic.pl polecam.

    Dziś dalej przy spokojnej jeździe po mieście poszła lekka chmurką przez chwilę jadąc na dwójce przy minimalnym gazie, kat. Będzie wracał na miejsce czekam do sierpnia na urlop Moja teoria to że przez brak katalizatora jest popierana przez kolegę z Czech "Dokladnie to samo miałem załozyłem spowrotem też na biało kopcił a mi to wogole jezdzi lepiej s katem jak bez bo mam wielki przekrój rury í niema konkretnego cisnienia w ukladzie wydechowym ale kopczil tylko na postoju"

    PS mimo bólu głowy o ten dymek auto ma buta nieziemskiego tak na marginesie na 2 i 3 biegu trzeba mocno trzymać kierownice

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    [MENTION=82620]Cycu1[/MENTION]
    Bardziej interesują mnie wymiary Fmic.
    Ja myślę,że tu olej rozrabia ,sam jeżdżę aktualnie na totalu 5W40 .Może pomyśl nad jakimś dodatkiem do oleju Archoil ,militec albo coś podobnego .
    To z jakiej wersji masz wtryski?
    Myślałem ,że załozyłeś te z MA czy abartha choć to jeden pies.
    Możesz też w oryginalny kat wstawić wkład sportowy.
    Ps.Możesz wstawić lepszą fotkę tego wykresu?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    26

    Domyślnie

    Wymiary fimic takie jak na stronie producenta : Wymiar Całkowity Intercoolera 700x180x65mm po zakupie pasuje kupić 3 sztuki opasek bo te co są w zestawie to za małe kupić najlepiej uniwersalne do 70 mm.
    Wtryski mam seria , sprawdzałem po numerach seryjnych i według wszystkich znaków na niebie i ziemi są te same chociaż mogę się mylić.
    Dziś dolewam dodatek AR9200v2 zobaczymy i jutro czyszczę odmę .
    Tutaj daje zdjęcie wykresu : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190708_152028.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	29.8 KB
ID:	260036

    - - - Updated - - -

    Wymiary fimic takie jak na stronie producenta : Wymiar Całkowity Intercoolera 700x180x65mm po zakupie pasuje kupić 3 sztuki opasek bo te co są w zestawie to za małe kupić najlepiej uniwersalne do 70 mm.
    Wtryski mam seria , sprawdzałem po numerach seryjnych i według wszystkich znaków na niebie i ziemi są te same chociaż mogę się mylić.
    Dziś dolewam dodatek AR9200v2 zobaczymy i jutro czyszczę odmę .
    Tutaj daje zdjęcie wykresu : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190708_152028.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	29.8 KB
ID:	260036

Podobne wątki

  1. [159] Biały dymspod maski i z wydechu 159jtdm
    Utworzone przez cimon102 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 03:34
  2. [159] Biały dym czy para wodna z wydechu?
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 13:35
  3. Biały dym z wydechu
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 23:20
  4. Ar 156 2,4jtd biały dym - pomocy
    Utworzone przez Mario2332 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 10:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory