Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: AlfaOBD android

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    co znaczy to samo? od razu masz problem z połączeniem, o to chodzi? używasz odpowiedniego adaptera jeśli prosi AlfaOBD (np żółty)? mój ELM BT (od PMFactory taki standardowy duży z pomarańczowo-granatową naklejką), czasem pod AlfaOBD się rozłączy podczas pracy, ale ogólnie działa zarówno w 159/Giulietcie jak i Giulii, robiłem tym proxi i inne sprawy nie raz, choć na codzień wolę laptopa i MESa.

    nie mam wiedzy o Mito, może ktoś kto wie podpowie koledze czy i kiedy robi sią kalibrację uniair, coś kiedyś czytałem tu na forum że w nowszych konstrukcjach (MA) tego nawet nie wolno robić
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    sprawdzone OBD na alfaOBD to ICAR II polecam.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    MiTo 135KM 13r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co znaczy to samo? od razu masz problem z połączeniem, o to chodzi? używasz odpowiedniego adaptera jeśli prosi AlfaOBD (np żółty)? mój ELM BT (od PMFactory taki standardowy duży z pomarańczowo-granatową naklejką), czasem pod AlfaOBD się rozłączy podczas pracy, ale ogólnie działa zarówno w 159/Giulietcie jak i Giulii, robiłem tym proxi i inne sprawy nie raz, choć na codzień wolę laptopa i MESa.

    nie mam wiedzy o Mito, może ktoś kto wie podpowie koledze czy i kiedy robi sią kalibrację uniair, coś kiedyś czytałem tu na forum że w nowszych konstrukcjach (MA) tego nawet nie wolno robić
    W tym pierwszym oknie jest że połączono,wybieram silnik, i żółtą przejściówkę, wchodzę ale wszystkie klawisze są szare i nie da się zrobić żadnej czynności diagnostycznej. Po chwili wyskakują błędy połączenia itd.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    MiTo 135KM 13r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał spoker Zobacz post
    sprawdzone OBD na alfaOBD to ICAR II polecam.
    rozumiem że żadnych przejściówek itp do tego nie potrzeba?

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    U mnie zolta przejsciowka ktora swietnie pracuje z przewodowym interfejsem[dla MESa] rownoczesnie nie dziala[podobnie jak u Ciebie] z bezprzewodowym ELMem dla Alfa OBD.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaacper Zobacz post
    W tym pierwszym oknie jest że połączono,wybieram silnik, i żółtą przejściówkę, wchodzę ale wszystkie klawisze są szare i nie da się zrobić żadnej czynności diagnostycznej. Po chwili wyskakują błędy połączenia itd.
    może jakieś ustawienia w alfaobd. pamietam że miałem jakiegoś niby elma, pod MES wlasnie dzialaj jako elm, ale pod alfaobd nie, tylko jako obdlink i to z wyzsza predkoscia 115200.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kaacper Zobacz post
    rozumiem że żadnych przejściówek itp do tego nie potrzeba?
    zalezy do jakiego kompa, w alfaobd czy zwyklym mesie nie ma obslugi multiplexowania jak i te tanie interfejsy tez nie maja tego - tylko podlaczenie na piny 6/14 OBD dlatego trzeba adapterow takich jakich zada program dla danego modulu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    MiTo 135KM 13r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Kupiłem polecane obd i to samo, coś muszę robić źle, może mi ktoś tak łopatologicznie wytłumaczyć jak się to powinno zrobić i punkt po punkcie?
    Tu moje nagranie:
    https://drive.google.com/open?id=11r...BAFJ0IXrjdoJYm
    edit. Na nagraniu nie kliknąłem na ikonkę bluetooth na pierwszym ekranie, ale klikając i uzyskując info ze jest połączone jest dokładnie to samo.
    Ostatnio edytowane przez Kaacper ; 29-07-2019 o 10:39

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaacper Zobacz post
    Kupiłem polecane obd i to samo, coś muszę robić źle, może mi ktoś tak łopatologicznie wytłumaczyć jak się to powinno zrobić i punkt po punkcie?
    Tu moje nagranie:
    https://drive.google.com/open?id=11r...BAFJ0IXrjdoJYm
    edit. Na nagraniu nie kliknąłem na ikonkę bluetooth na pierwszym ekranie, ale klikając i uzyskując info ze jest połączone jest dokładnie to samo.
    Na nagraniu nie widać, że uzyskałeś połączenie. Z tego co widać była tam próba 1, a ty przesunąłeś ekran w prawo i chciałeś uzyskać dostęp.
    Poczekaj na tym pierwszym ekranie czy uzyskasz połączenie.
    Dodatkowo czy twój interfejs połączy się bez przejściówki żółtej z silnikiem?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Guilietta 1.4 2014
    Postów
    90

    Domyślnie

    jaki interfejs pod bluetooth, Androida najlepiej kupić te icar2 lub icar3 działaja?

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    [MENTION=81092]kaarolek1[/MENTION]
    ja mam ELMa od PMFactory kupionego lata temu (taki duży pomarańczowo-granatowa naklejka), sam usuwalem rezystor bo nawet nie wiedzialem ze sie usuwa więc i nie zamawiałem odpowiedniego. Dziala na róznych komórkach z AlfaOBD czy z laptopa z MESem w Giuliach, 159, GIuii, Stilo, 500, Bravo. Raz też korzystałem z jakiegoś iCar (3 bodajże) ktoś miał pod ręką a ja mu coś tam grzebnąłem w proxi w Giulietcie na szybko.

    [MENTION=83057]Kaacper[/MENTION]
    filmik nagrałeś do bani niestety, zaraz klikasz na boczny ekran, nie masz nic polaczone, co my Ci powiemy?

    Nie odniosłeś się też do sprawy adaptera żółtego (tzw typ 3) - założyłeś go miedzy interfejs a OBD? juz 2 razy zwracano CI uwagę w wątku - w takich tanich interfejsach bez multipleksowania (alfaOBD z resztą i tak nie obsługuje) musisz zakładać adapter.

    próbowałeś coś zmieniać w ustawieniach interfaceu? próbowałeś z innego urządzenia się podłączyć?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-07-2019 o 10:47
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. AlfaOBD
    Utworzone przez Lotek900 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 04-02-2023, 18:50
  2. [MiTo] Alfaobd i alarm
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2019, 18:24
  3. [159] Alfaobd
    Utworzone przez Seba76 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-03-2017, 16:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory