Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: bagnet anteny na sharkfina

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Olafinski
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Łomianki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA 170KM 2011r
    Postów
    27

    Domyślnie bagnet anteny na sharkfina

    Cześć wam,
    chciałem się spytać czy da się zdemontować samą końcówkę anteny w Giuliettcie, żeby na jej miejsce zamontować tzw. sharkfinna, płetwę rekina, takiego jak mają BMW. Pisząc "samą" mam na myśli jakieś może jej zewnętrzne odkręcenie bez ingerencji od środka czyli zdejmowania podsufitki etc. Nie próbowałem się siłować, żeby niczego nie zniszczyć. Ktoś wie coś na ten temat? Będę wdzięczny za wszelką pomoc

    Olafinski

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem, co masz na myśli poprzez zewnętrzne odkręcenie... Anteny ori nie da się odkręcić z zewnątrz. Dostaniesz się przez lampkę tylną. Podsufitki nie musisz demontować. Antena jest przykręcona od środka jedną nakrętką i musisz podważyć haczyki po obu stronach. Zapewne dla radę dopasować jakąś wspomnianą antenę płetwę przy użyciu przejściówki do połączenia z kablem... Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Ostatnio wymieniłem antenę na nową to widziałem bebechy od środka...

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    Nie do końca rozumiem, co masz na myśli poprzez zewnętrzne odkręcenie... Anteny ori nie da się odkręcić z zewnątrz. Dostaniesz się przez lampkę tylną. Podsufitki nie musisz demontować. Antena jest przykręcona od środka jedną nakrętką i musisz podważyć haczyki po obu stronach. Zapewne dla radę dopasować jakąś wspomnianą antenę płetwę przy użyciu przejściówki do połączenia z kablem... Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Ostatnio wymieniłem antenę na nową to widziałem bebechy od środka...
    Serio antena nie jest odkręcana od zewnątrz? Nawet końcówka, bacik?

    Bo mógłbym przysiądź, że jak odbierałem swoją w salonie, to pod pokrowcem stała bez antenki, a pan Marek miał ją w ręku i po ściągnięciu pokrowca wkręcił ją na miejsce (od zewnątrz). Ale może z podniecenia miałem jakieś omamy albo zaburzenia odbioru świata.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Bacik, bagnet czy jak zwał jest odkręcany ale nie rozumiem co ma to zmienić w Twojej koncepcji... Rozumiem, że chcesz sam bagnet odkręcić i na to założyć płetwę? Hmm raczej się to nie uda, chyba, ze źle coś interpretuje

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Właśnie taka jest tego koncepcja. Odkręca się bacik, w to miejsce wkręca srubke z kabelkiem od płetwy ktorą się nakłada na oryginalną podstawę i przykleja do dachu na dołączonej taśmie dwustronnej. Próbowałem kiedyś tego rozwiązania ale ostatecznie nie zdecydowałem się na montaż z racji słabszego odbioru.

    P. S. Gdyby ktoś chciał oddam taką płetwę za darmo (ewent koszty przesyłki). W razie czego pisać pw
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 19-06-2022 o 11:14

Podobne wątki

  1. bagnet oleju
    Utworzone przez matrix w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 15:08
  2. który bagnet?
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 14:24
  3. Bat Anteny
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 15:45
  4. [156] bagnet!!!!!!
    Utworzone przez wojas w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 18:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory