Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Hamulce Brembo - piszczą po nagrzaniu.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    To nie założenia to przykłady.

    Niemniej za odpowiedź dzięki

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    żądasz odpowiedzi zero-jedynkowej, że taki a taki zestaw będzie ok- takiej po prostu nie ma - jest za dużo zależności i zmiennych - po przetestowaniu około 8 (!!!!) kompletów tarcz i kloców w giulietcie wniosek masz powyżej. Oczywiście mówimy o tzw dużym Brembo 330 mm. Wyobraź sobie że są jeszcze 2 inne typy hamulców w giulietcie na przodzie i robi Ci się jeszcze większy zamęt.
    każdy układ hamulcowy nie jest bezobsługowy i w mojej ocenie wymaga czyszczenia i konserwacji co najmniej 2 x w roku. Oczywiście znajdą się maruderzy, którzy napiszą po co? - waśnie po to, aby nie zakładać tego typu wątków bo wprowadzają jeszcze większy bałagan. Ktoś Ci napisze że np u niego ATE dawało rade, a innemu piszczały i cały Twój misterny plan w pis......
    w Twoim przypadku nie dość że dostałeś słabej jakości zamiennik to praca ASO (jestem tego niemal pewny) sprowadziła się do wywalenia starych klocków i zastąpienia nowymi bez przeglądu zacisków i ich ewentualnego wyczyszczenia.
    efekty opisałeś. moja rada- szkoda bić pianę tylko wrócić do ASO z reklamacją i egzekwować do skutku naprawę hamulców - nic nie ma piszczeć! stoją CI klocki w zacisku i do końca nie odbijają od tarczy stad po punktowym nagrzaniu zaczynają piszczeć.
    mnie ciągle zastanawia dlaczego po 44 tkm jak napisałeś chcesz wymieniać tarcze?
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 20-08-2019 o 06:42

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Hamulce piszczały/piszczą mi dwóch samochodach Peugeocie 307 i teraz w Giulietcie - przebieg 32 tyś.
    W pozostałych autach jakich jeździłem a nazbierało się ich trochę żadnych takich objawów nie było...

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    no to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czy to normalne :-) po prostu zbiera sie syf w zacisku i blokuje klocek który nie wraca do pozycji wyjściowej - trzeba wyczyścić i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 20-08-2019 o 12:47

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    po przetestowaniu około 8 (!!!!) kompletów tarcz i kloców w giulietcie wniosek masz powyżej
    A to pewnie Twój wpis gdzieś widziałem z informacją że EBC Red krzywiły tarcze i Ci wymieniali.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mnie ciągle zastanawia dlaczego po 44 tkm jak napisałeś chcesz wymieniać tarcze?
    Chciałem wymienić w pakiecie razem z klockami. Tarcze wytrzymają jeszcze z 5/7 może 10k, u mnie to 2-3 do 4 msc. Więc teraz klocki, za 2 msc opony, za 3/4 tarcze, później 1msc i olej do zmiany. Ot chętnie jedną z tych wizyt bym sobie oszczędził. Nie lubię też jeździć samochodem jak nie jestem pewien że wszystko jest na miejscu i jak należy i z zapasem. Ot mentalność "jakość, a nie jakoś", np. muszę jeszcze zrobić doktorat z akumulatorów, co prawda nie mam start-stop, ale pewnie i tak zmienię razem z oponami, wątek z forum mnie dość mocno nastawił budując u mnie niepokój że mi samochód nie odpali jak np. z gór po 2-3 dniach zejdę.

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Akumulator chcesz zmieniać w 2 letnim samochodzie?
    naprawdę ciekawe rzeczy wypisujesz.
    a tarcze trzeba zmierzyć przed wymianą bo powinny wytrzymać ok 80 tkm

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Akumulator chcesz zmieniać w 2 letnim samochodzie?
    naprawdę ciekawe rzeczy wypisujesz.
    a tarcze trzeba zmierzyć przed wymianą bo powinny wytrzymać ok 80 tkm
    A to też ciekawe rzeczy piszesz, bo ja słyszałem że przy ok 60tkm wymieniają tarcze. Patrząc po tym jak "schodzą" to u mnie ok 55tkm będą do wymiany (Dwa przeglądy gwarancyjne + wizyta w aso w czerwcu).

    Akumulator ma przypięty wątek na forum.
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...ght=akumulator
    Nawet jak szukałem samochodu to też trafiłem na jedna Veloce która miała wymieniany akumulator, na gwarancji.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Witam,
    to ile wytrzymuja tarcze czy klocki na podstawie ilosci przejechanych kilometrów to bzdura ...
    zależy jak się hamulje i ja esploatuje samochód..
    np: wystarczy przejechac kilka kółek na torze i masz już komplet do wymiany.
    Ja wymieniałem tarcze (ATE) i klocki w Julce + czyszczenie układu tak jak pisał Dareek i nie mam problemu z piszczeniem po 20k km przejechanych - natomist w drugim aucie: gt86 wymieniłem na bardziej sportowe tarcze i klocki.. i piszcza odrazu... zalezy od mieszanki ... im bardziej sportowe i maja hamować 'mocniej' tym więcej metali w kolckach i po prostu będą piszczeć.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Czytam ten temat i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że zazwyczaj piszczały klocki gdy tłoczek się nie cofał lub klocki blokowały się w zacisku.
    Na to wszystko miałem sposób czyszczenie hamulców oraz smarowanie tłoczka hamulcowego smarem ATE mieszalnym z płynem hamulcowym i aplikacja między osłonę gumową
    oraz aplikacja tego samego smaru na prowadnice pod osłony gumowe ,do tego styk klocków z zaciskie smarem ceramicznym albo Boscha lub Textara Cera Tec ostatnio smar firmy MA Ceramic Grease
    bo jest możliwość aplikacji w spreju.
    Po takim przesmarowaniu niema mowy o piszczeniu, smary ceramiczne maja zastosowanie do 1400C.
    Wszystkie te smar są dedykowane do układów hamulcowy zresztą Ate Bosch Textar są producentami układów hamulcowych.
    Na razie miałem do czynienia z tarczami i klockami Ate TRW,Bosch i nie miałem zastrzeżeń co do jakości ale jestem zwolennikiem stosowania oryginałów.
    Obecnie w alfie mam przód Ate tył TRW tarcze oraz orginały klocki na tylnych mam oznaczenie TRW.

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Powiem tak- miałem ATE, Bosch, Textar Zimmermann i mikoda gięły sie jak plastelina - problem znikł po montazu OE tarcz.
    w przypadku tarcz ATE w Inter Cars reklamacje sięgają około 80% - niektóre są krzywe już w pudełkach no ale wiadomo made in PRC
    z Klockami podobnie TRW czy np ferrodo to klocki max na 2 sezony niezależnie od przebiegu- nie wytrzymują kontaktu z warunkami atmosferycznymi typ sól i woda ponieważ ulegają rozwarstwieniu i rozklejeniu
    a to że na danym klocku czy tarczy jest logo producenta części to nie znaczy że jest to ta sama jakość.
    a co do akumulatora ok- naprawa gwarancyjna ale nie słyszałem alby ktoś profilaktycznie wymieniał aku po ok 2-3 latach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gindek Zobacz post
    A to też ciekawe rzeczy piszesz, bo ja słyszałem że przy ok 60tkm wymieniają tarcze. Patrząc po tym jak "schodzą" to u mnie ok 55tkm będą do wymiany (Dwa przeglądy gwarancyjne + wizyta w aso w czerwcu).

    Akumulator ma przypięty wątek na forum.
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...ght=akumulator
    Nawet jak szukałem samochodu to też trafiłem na jedna Veloce która miała wymieniany akumulator, na gwarancji.
    ja mam auto z 10.2017 w tej chwili 57 tkm tarcze jak nowe - nawet rantu nie mają auto lata po autostradach i Bieszczadach wiec lekko nie ma klocki jeszcze mjaą około 50 % stanu wiec naprawdę chyba uapalas na torze samochód.
    Podobnie akumulator - usterka ok ale żeby go wymieniać profilaktycznie po takim przebiegu- jakiś absurd.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 21-08-2019 o 13:00

Podobne wątki

  1. [159] Hałas po nagrzaniu
    Utworzone przez Manciek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 14:56
  2. Hamulce tył piszczą cholernie za każdym razem
    Utworzone przez Pawlus873 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 10:35
  3. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 21:12
  4. [146] Tnie oponę z tyłu i piszczą klocki
    Utworzone przez Krzyśko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 19:44
  5. piszczą kierunkowskazy
    Utworzone przez don_majkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 19:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory