Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: wymiana rozrządu

  1. #11
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,454

    Domyślnie

    Na znaki to można sobie namiot postawić.
    Skoro procedura wymiany rozrządu wymaga blokad to tak ma być i koniec.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Na znaki to można sobie namiot postawić.
    Skoro procedura wymiany rozrządu wymaga blokad to tak ma być i koniec.
    Nie będę się spieral, ale podejrzewam że nigdy nie wymieniales tego rozrządu ani nawet pewnie nie wiesz jak wygląda. Mniejsza o to.. procedura USTAWIENIA rozrządu wymaga blokad to i owszem, ale nie wymiana paska i pompy wody. Znaczysz koła i robisz identycznie jak każdy inny rozrzad pod warunkiem że przed wymianą rozrzad był dobrze ustawiony. Podaje tylko info koledze w razie by chciał spróbować sam lub miał mechanika który wymieniał rozrzady w poprzednich benzynach Fiata żeby uzmysłowić że multiair ani inne nowości w tym silniku nie komplikują układu rozrządu. To nadal stara benzyna Fiata jak w Punto i Pandzie

  3. #13
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,454

    Domyślnie

    Chcesz się spierać z inżynierami ,którzy to stworzyli?
    Blokady kosztują grosze i są dość uniwersalne w grupie fiata.
    A wymiana bez blokad to czysta głupota i januszowanie.
    A na tym forum jest już pewnie setki tematów gdzie problemem był brak blokad lub stosowanie niewłaściwych / V6/
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 23-08-2019 o 11:46
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Chcesz się spierać z inżynierami ,którzy to stworzyli?
    Blokady kosztują grosze i są dość uniwersalne w grupie fiata.
    A wymiana bez blokad to czysta głupota i januszowanie.
    A na tym forum jest już pewnie setki tematów gdzie problemem był brak blokad lub stosowanie niewłaściwych / V6/
    Hehe.. przeczytaj że zrozumieniem co napisałem raz jeszcze na spokojnie.. nie spieram się z inzynierami. Nie będę sie też spieral z Tobą. Nie piszę również o silnikach V6. Napisałem, że USTAWIENIE rozrządu w silnikach 1.4 z MA nie jest możliwe bez blokad (chociaż tak naprawdę jest, ale już mniejsza o to...) , natomiast wymiana paska i pompy wody jest możliwa i nie ma żadnego ryzyka jeżeli auto ma poprawnie ustawiony rozrzad przed wymianą. Mało tego, zakładanie blokad przy wymianie tych elementów nie ma większego sensu. Musisz rozbierać prawą stronę silnika, pompę prozniowa, która ma jednorazowa uszczelke, pozapinac te blokady i z 3 godzin warsztatowych robi się 5. Nie widzę tu też żadnego januszowania ani czystej głupoty. Tak jest po prostu latwiej i efektywniej. ASO tak robi bo musi, ale placi klient. Serwis musi zarabiać... jak dla mnie pieniądze zaoszczedzone można lepiej przeznaczyć na wymianę oleju częściej niż przewidują to 'inzynierowie' którzy stworzyli ten silnik bo akurat przewidziana przez nich wymiana co 30kkm jest 1000 razy większym ryzykiem dla tego silnika niż wymiana rozrządu bez blokad.
    Edit :kończymy temat chyba bo nie przybliża to OPa do rozwiązania
    Ostatnio edytowane przez fatcartman ; 23-08-2019 o 17:45

  5. #15
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,454

    Domyślnie

    Czyli z twojej opowieści wynika ,że jakiś Janusz postanowił przyoszczędzić i przy wymianie rozrządu nie wymienił pompy w sumie racja bo to,, ogromny,, wydatek .
    Potem jednak pompę szlag trafił i znów włączyło się januszowe myślenie i postanowił oszczedzić na uszczelce / no tak to duża ,,kasa,,/
    Podsumujmy te ,,januszowanie,,
    Robocizna 300 / no tak tych nie wydał bo zrobił sam/
    Nowy pasek ok 100 / ale pewnie Janusz zostawił stary bo przecież niedawno zakładał/
    co daje razem 400 / teoretycznie/
    Ile rzekomych oszczędności?
    Pompa 100, uszczelka z 15 / albo 20 cm uszczelki w płynie/

    Zysk ?
    Interes życia no i satysfakcja ,że się wydymało tego ,,złodzieja,, mechanika.
    Ps.
    Pompy wakum nie ściąga się w godzinę tylko w 5 minut a blokady 19 minut dla fajtłapy ,sprawny zrobi to w 10 minut.
    A cały rozrząd razem z pompą z blokadami w mojej okolicy / Lublin/ kosztuje 300 zł plus części.
    Do tego co jest bezcenne masz gwarancję na usługę .A dla mnie to najważniejsze biorąc pod uwagę coraz gorszą jakość części nawet tych OE.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 24-08-2019 o 07:28
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Czyli z twojej opowieści wynika ,że jakiś Janusz postanowił przyoszczędzić i przy wymianie rozrządu nie wymienił pompy w sumie racja bo to,, ogromny,, wydatek .
    Potem jednak pompę szlag trafił i znów włączyło się januszowe myślenie i postanowił oszczedzić na uszczelce / no tak to duża ,,kasa,,/
    Podsumujmy te ,,januszowanie,,
    Robocizna 300 / no tak tych nie wydał bo zrobił sam/
    Nowy pasek ok 100 / ale pewnie Janusz zostawił stary bo przecież niedawno zakładał/
    co daje razem 400 / teoretycznie/
    Ile rzekomych oszczędności?
    Pompa 100, uszczelka z 15 / albo 20 cm uszczelki w płynie/

    Zysk ?
    Interes życia no i satysfakcja ,że się wydymało tego ,,złodzieja,, mechanika.
    Ps.
    Pompy wakum nie ściąga się w godzinę tylko w 5 minut a blokady 19 minut dla fajtłapy ,sprawny zrobi to w 10 minut.
    A cały rozrząd razem z pompą z blokadami w mojej okolicy / Lublin/ kosztuje 300 zł plus części.
    Do tego co jest bezcenne masz gwarancję na usługę .A dla mnie to najważniejsze biorąc pod uwagę coraz gorszą jakość części nawet tych OE.
    Ja nie wiem o co chodzi... czytasz te posty, robisz to specjalnie czy wątek się pomylił? Gdzie ja napisałem żeby nie wymieniać pompy wody? Wręcz przeciwnie, napisałem OPowi że to najsłabsze ogniwo tego układu i należy ją bezwzględnie wymienić. Rozebranie pompy prozniowej to żaden problem, tylko że jeszcze trzeba ściągać uszczelke lub skoczyć po nią do ASO i tu może zrobić się godzina plus. A zostawienie tej samej to januszowanie bo kiedyś może być wyciek i będziemy robic ponownie i czyścić silnik. To już lepiej zostawić ją w spokoju i robić bez blokad bo rozrzad na 2 kołach i pasku to najprostszy układ jaki istnieje oprócz może ohv w polonezie itp. ciekaw jestem czy za 300 PLN ktoś zawraca sobie d... i wymienia uszczelke pod pompą prozniowa czy ładuje tą sama. podsumowując, bo chyba trzeba dużymi. Napisałem jedynie że można wymienić rozrzad ORAZ POMPĘ WODY bez blokad jeżeli jest poprawnie ustawiony przed wymianą. Taka wymiana nie niesie za sobą ryzyka i można ją przeprowadZić sprawniej, szybciej i taniej demontujac mniej elementów. KONIEC.
    Ostatnio edytowane przez fatcartman ; 24-08-2019 o 08:38

  7. #17
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,454

    Domyślnie

    No dobra zadam ci pytanie
    1.Skąd wymieniacz ma wiedzieć ,że rozrząd jest poprawnie ustawiony?
    2.Dlaczego pasek się rozciąga i jakie są z tym związane konsekwencje?
    3.Dlaczego wymiana uszczelki lub zastosowanie uszczelki w płynie jest dla ciebie takie trudne?
    4.Dlaczego mentalnie zostałeś przy silniku OHC?
    5.Weżmiesz na klatę jak w myśl twojej porady ktoś wymieni rozrząd na flamaster i zrobi to żle?Oddasz mu kasę i czas?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Może uspokoję temat prawidłowo wymiana jest z blokadami bo powinno się odkręcać koło wałku rozrządu a następnie naciągnąć napinacz i zakręcić śrubę koła wałku rozrządu momentem 120-130 Nm.
    i dlatego zakłada się blokadę na wał by prawidłowo ustawić cylindry i wałek rozrządu a blokada na wałek jest potrzebna by ustalić położenie wałka i nie zmienił się podczas napinania pasku oraz
    dokręcania koła wałku rozrządu.
    Tyle teoria i tak mechanicy powinni postępować.
    Ale silnik Fiata jest tak prosty że większość mechaników tego nie robi dotyczy to także ASO i wymienia na znaki właśnie szkoda czasu .
    Klient i tak nie widzi jak to robią a liczy się czas ,sprawny mechanik który wymieniał rozrząd w tych silnikach prawie się nie myli.
    Dla klienta liczy się tylko gwarancja a i tak trudno ją wyegzekwować.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    No dobra zadam ci pytanie
    1.Skąd wymieniacz ma wiedzieć ,że rozrząd jest poprawnie ustawiony?
    2.Dlaczego pasek się rozciąga i jakie są z tym związane konsekwencje?
    3.Dlaczego wymiana uszczelki lub zastosowanie uszczelki w płynie jest dla ciebie takie trudne?
    4.Dlaczego mentalnie zostałeś przy silniku OHC?
    5.Weżmiesz na klatę jak w myśl twojej porady ktoś wymieni rozrząd na flamaster i zrobi to żle?Oddasz mu kasę i czas?
    O matko... po co chcesz to ciągnąć...

    1. Te silniki mają czujniki o ile dobrze pamiętam. Zarówno wałka jak i korby. Oczywiście z fabryki może być przestawiony, może być inny pasek, cokolwiek. Ryzyko jest zawsze, ale z blokadami też da się to zrobić źle!
    2. Pasek się rozciąga ale w tym silniku nawet jeżeli napinacz jest w stanie agonalnym i już nie napina to pasek nie przeskoczy. Będzie luźny, mniej się wyciągnie ale nie przeskoczy. Również kiedy napinacza już nie ma rozrząd można robić na znaki. I co? I nic się nie dzieje po założeniu nowego, sprawnego napinacza. Magia....
    Przeskoczyć może natomiast kiedy łożysko pompy wyzionie ducha.
    3. Hahaha chcesz się kłócić z inzynierami którzy projektowali ten silnik?? Tam ma być jednorazowa uszczelka sciskana i tyle )) Tak samo jak pod pompę wody nie dajesz silikonu jeżeli jest przewidziana uszczelka. Dasz komuś gwarancję? Weźmiesz odpowiedzialnosc??? tutaj się uśmiałem ))
    4. Eeee multiair to właśnie OHC... tego punktu nie rozumiem... i po co te docinki?
    5. Pisząc to nie próbuje nikogo przekonać że moja metoda jest lepsza, napisałem tylko że da się tak zrobić szybciej i efektywniej. Jak przy każdej tego typu poradzie forumowej decyzja należy do czytającego. Dziwne że mam brać odpowiedzialnosc za coś czego nie będę robil ani nawet widział. Natomiast robiąc to komuś jako wykonawca usługi dałbym gwarancję, bo czemu niby nie. Uważam to za wymianę wykonaną prawidłowo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Ale silnik Fiata jest tak prosty że większość mechaników tego nie robi dotyczy to także ASO i wymienia na znaki właśnie szkoda czasu .
    Klient i tak nie widzi jak to robią a liczy się czas ,sprawny mechanik który wymieniał rozrząd w tych silnikach prawie się nie myli.
    Dla klienta liczy się tylko gwarancja a i tak trudno ją wyegzekwować.
    Dokładnie. Zakładając pasek od dołu ku górze nawet nie trzeba nic luzowac. To jest zamknięty układ na dwóch kołach właściwie, bo pompa ani napinacz nie muszą być w żaden sposób zgrane z kołami. Po co dorabiać zbędna filozofię i robić z tego ceregiele...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4T MA Distinctive 2011 - kasacja :( ---> Giulietta 2013 170@215KM Sport + Premium
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaso Zobacz post
    W Wawie to na Gocławku na Goździków jest dawny "twardowski" w rejonie wawy jedni z najlepszych z Know-how.
    Ale jeśli zależy Ci na dobrej cenie to pod Mińskiem Mazowieckim jest Pablo Garage tu połączenie dobrej ceny i know HOW ale daleko
    dzięki wielki za info zrobiłem u chłopaków od Twardowskiego na Goździków - mieszkam 10 min od ich serwisu rozrząd wymieniony, cały, nowy, oryginalny kupiłem na ricambi z poznania a i zrobili pełny serwis dzięki temu fura mechanicznie jak nowa :p było parę bolączek z których nawet nie zdawałem sobie sprawy. Ogólnie jak ktoś z wawy ma alfe do modelu Giulietta to chyba lepszego serwisu nie znajdzie. Nie wiem jak u nich z know how z Giulią czy Stelvio ...

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu 3.2 V6
    Utworzone przez Adam_Bandit w dziale 166
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 09:58
  2. wymiana rozrządu 2.5 v6
    Utworzone przez kamien007 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 09:24
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:41
  4. [147] 2.0 twin spark 2001 wymiana rozrządu problem z blokadą rozrządu
    Utworzone przez Lenix w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 12:19
  5. Wymiana rozrządu 2.0 V6 TB
    Utworzone przez Marcin Szł-y w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory