Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Wybór wersji silnikowej z turbo

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytując użytkownika leman:
    "2. Skrzynia m32 była montowana tylko w jednym modelu benzynowym - 1,4 tb 155 km i w dieslu 1,6 120km . QV miała skrzynie c635 znaną z Julki. Reszta silników miała c510 (5 biegowa) lub c514 (6 biegowa)."

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechis Zobacz post
    Dobrze w takim razie, będę skłaniać się ku wersji 120km. Sprawdzałem filmy na yt z tym silnikiem, tylko że w Giuliettcie i zbiera się całkiem ładnie
    120HP w Giulietcie sprawdza się bardzo fajnie IMHO, nie jest to nie wiadomo co, ale jest trochę funu, jest jakieś przyspieszenie, szybko zbiera się w mieście (w przeciwieństwie choćby do mojej byłem 159TBi 240Hp czy obecnej Giulii Veloce 280HP - większe lagi spowodowane masą i większymi turbo).
    W Mito ten silnik musi sprawować się jeszcze lepiej niż w Giulietcie. pancerny silnik, żadnych MA które się moga psuć i kosztują, żadnych M32 przy których trzeba kiedyś grzebnąć.

    zanim kupiliśmy Giuliettę, żona rozważała Mazdę 3, przejechałem się 2.0 165HP (choć myśleliśmy o 120HP, ale nie było na demo), wg mnie w ogóle to nie jechało (wolnossący), potem przejechaliśmy się demo Giuliettą 1.4TB 120HP i wiedzieliśmy że to jest to auto które kupimy. Doszedł jeszcze mod silnika, jest 147HP/265Nm i jest fajnie. Mod prosty i tani, ewentualnie można poszaleć i zakładać większe turbo (większe IHI bez przeróbek, albo Garetta bodajże GTB1446? z jakimś modem lekkim podłączeń)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    Na ten moment na otomoto są wystawione 2 samochody z silnikiem 120km. Jeden jest w Warszawie, całkiem ładny - niestety daleko.
    Drugi zaś ma założony gaz i dziwnie spasowany przedni zderzak (ot od razu rzuciło mi się w oczy). Plus jest taki, że na Śląsku. Niestety nie mogę jeszcze wstawiać linków.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 120KM CHCIAŁBYM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechis Zobacz post
    Na ten moment na otomoto są wystawione 2 samochody z silnikiem 120km. Jeden jest w Warszawie, całkiem ładny - niestety daleko.
    Drugi zaś ma założony gaz i dziwnie spasowany przedni zderzak (ot od razu rzuciło mi się w oczy). Plus jest taki, że na Śląsku. Niestety nie mogę jeszcze wstawiać linków.
    Ten ze Śląska całkiem ładny choć szkoda że z Niemiec i ciekawe co z tym zderzakiem. Byłeś już oglądać jakieś mito?

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    Oglądałem jedno, ale głównie w celu sprawdzenia czy takie auto wielkościowo mi odpowiada, jak w środku itd. Była to wersja 78km. Szukam też w Niemczech, bo mam tam siostrę i mógłbym sobie sprowadzić samochód.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    120HP w Giulietcie sprawdza się bardzo fajnie IMHO, nie jest to nie wiadomo co, ale jest trochę funu, jest jakieś przyspieszenie, szybko zbiera się w mieście (w przeciwieństwie choćby do mojej byłem 159TBi 240Hp czy obecnej Giulii Veloce 280HP - większe lagi spowodowane masą i większymi turbo).
    W Mito ten silnik musi sprawować się jeszcze lepiej niż w Giulietcie. pancerny silnik, żadnych MA które się moga psuć i kosztują, żadnych M32 przy których trzeba kiedyś grzebnąć.
    Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. 120kuni w Giuliettcie zbiera się stosunkowo dobrze i w dodatku silnik pancerny (samochód nie jest bardzo szybki, ale ma wysoki moment i małą turbodziurę), przebieg mojej to 226kkm (jestem trzecim właścicielem od 155kkm). Spalanie LPG to około 8.5 przy oszczędnej jeździe (z czasem nauczyłem się jeździć autem i spala jakieś 1l LPG mniej jak na początku - na kompie mam wskazanie 6.7l/100km, co odpowiada około 8l LPG, ale to 8.5l mam średnią z ostatnich paru tysięcy km (trasa 2x15km - w tym 2x2km korków). Oczywiście jest to spokojna jazda - przy jeździe dynamicznej, to nie miałem jeszcze spalania większego jak 11l LPG. Na autostradzie przy 140km/h około 9.5l LPG. Myślę, że samochód dojeździ do 300kkm... i go sprzedam
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 31-08-2019 o 11:41

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    Jeżeli faktycznie skrzynia m32 zaczyna dawać oznaki zużycia łożysk, to jej regeneracja zamknie się w 2000zł? Zaczynam rozważać kupno jednak wersji 155km, ze względu na to, że jest ich więcej niż tych 120km. :/

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    Jak już tak patrzysz, to rozważ też 135km MA, ewentualna naprawa wyjdzie niewiele drożej niż skrzyni m32, a nie każdy moduł się sypie.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    A jakby pójść krok dalej i kupić samochód z silnikiem MA z wymienionym modułem? Pomijając tym samym handlarzy i unikając sytuacji, że po kupnie auta z silnikiem MA i przejechaniu 5 tys km trzeba to wymieniać. Fakt faktem, trzeba trochę dołożyć, ale przynajmniej wymiana modułu z głowy. Co sądzicie?
    Tutaj oferta:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CqVWa.html

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Słuchaj, jeżeli jest to potwierdzone to można się skusić. Ja obrałem inną drogę, kupując jeden z tańszych egzemplarzy będąc gotowym na wydatki. Oczywiście to nie znaczy żebyś szukał trupa pospawanego w pół albo innego gruza gdzie stuka puka dzwoni i ogólnie bieda, ale w dzisiejszych czasach wszystko można załatwić, nawet wpis w książeczce. Wszystkiego się nie przewidzi, ale jeżeli osoba prywatna ma niby potwierdzone iż moduł był robiony, chodźby fakturka ? To bierz jak ci sie podoba. Oczywiście jeżeli miałbym dwa identyczne egzemplarze, gdzie w jednym aucie nie ma objawów i nie był robiony moduł, a kosztuje 20k, a drugi egzemplarz jest po robocie i kosztuje 23 to wybrałbym tańszy.

Podobne wątki

  1. Od jakiej wersji silnikowej jest ta skrzynia ?
    Utworzone przez Pinio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2017, 20:12
  2. [145] Czy do 1.6ts mozna wsadzić zegary z innej wersji silnikowej
    Utworzone przez konio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 10:17
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory