Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Felgi stalowe pod zimowe opony

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie Felgi stalowe pod zimowe opony

    Cześć,

    Chcę zakupić na zimę komplet felg i opony, przeczytałem na forum sporo na temat felg i opon ale nic konkretnego z tego nie wynikło za duży gąszcz informacji.
    Mam obecnie felgi aluminiowe w rozmiarze 16" i zwykłe zaciski pod tarcze 305mm przód i 264mm tył.
    Oczywiście chciałbym kupić felgi jak najbardziej budżetowo i stąd pytanie czy podpasuję do swojej Julki felgi od jakiegoś starszego modelu alfy np: 156 lub 159 albo zupełnie innej marki?
    Wiem że są różne ET a od tego głównie zależy czy będą pasowały.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,207

    Domyślnie

    Dopasujesz. Ja.mam zimowe na stali 16". Dopasuj tylko ET. Wpisz w wyszukiwarkę, że do Julci albo zobacz w instrukcji, jakie odsadzenie do 16.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,945

    Domyślnie

    ze 159 tak, ze 156 nie o ile pamietam, bo tam jest inny rozstaw śrub. proszę, nie kupuj stalówek, jak to wyglądać będzie. kup 16" alu ze 159 choćby
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Mialem to napisac - stalowki wygladaja tak sobie (przynajmniej u mnie tak bylo). Kupilem nowe alufelgi 17" bodajze za... 1500zł i za każdym samochód mi się zwyczajnie podoba.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ze 159 tak, ze 156 nie o ile pamietam, bo tam jest inny rozstaw śrub. proszę, nie kupuj stalówek, jak to wyglądać będzie. kup 16" alu ze 159 choćby
    Napisałem że chodzi o wersje budżetową felg
    Pamiętasz może jakie tam było ET na tych ze 159 żeby weszło dobrze do Julki?
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,945

    Domyślnie

    felgi stalowe używane (takie rozważasz?) + jakieś przyzwoite kołpaki (np ori AR) to będzie koszt większy od używanych alu ze 159. sprawa jest taka że 16 ze 159 są tanie, 1. dlatego że jest tego na pęczki (dużo 159 się już złomuje, idą na części, nie opłaca się naprawiać po stłuczkach itp), po drugie ludzie do 159 czy innych są bardziej zainteresowani kupowaniem 17-19 a 3. że jeszcze nie jest sezon na kupowanie zestawów na zimę na np 16".

    kliknij tu i poprzeglądaj
    https://allegro.pl/kategoria/do-samo...taw-srub=5x110

    myślałem o tym wzorze:
    https://allegro.pl/oferta/oryginal-a...-82-8315631296
    te powyżej są akurat odmalowane i na grafit, ciężko powiedzieć czy coś im było czy nie, możesz szukać używek niemalowanych jak się boisz, tylko w dobrym stanie. ktoś na fourm wrzucał fotki jak G wygląda na takich. a jak nie lubisz takich wzorów to jeszcze były 2 rodzaje szprych.

    ET będzie OK, w 16 w 159 było ET34 i 7" szerokości, to jest spoko do Giulietty bo np ja wsadzałem 18x8 ET41 ze 159 do żony Giulietty (ta 16 to się chowa w tych gabarytach - z każdej strony zapas)

    Aha, jeszcze mógłbyś pchać felgi szprychy z Giulii. Może w wątku o felgach tam zapytaj czy komuś nie leżą 16" z Giulii Business - wielu kupowało stockowe auta a potem wymieniali na większe felgi - tu miałbyś prawie nówki z pewnego źródła, może ciut drożej?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-09-2019 o 11:39
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,462

    Domyślnie

    na jesieni ub roku sprzedałem oe fele z oe kołpakami i rocznymi conti TS 850- za 1200 pln wiec... da się!
    jeśli chodzi o zamienniki stalowe felg - przestrzegam przed felgami stalowymi np z oponeo czy inter cars typu KFZ czy STD - chińskie dziadostwo- po rocznym używaniu nadają się do prostowania ewentualnie na śmietnik- są jak z plasteliny.
    jak coś to OE stalowe np tutaj - https://allegro.pl/oferta/felga-alfa...-41-8289414099 coc i ich trwaość jest dla mnie wątpliwa. Nie wiem - w porównaniu z nimi moje zimowe 18 stki są pancerne
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 02-09-2019 o 13:05

  8. #8
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał spoker Zobacz post
    Cześć,

    Chcę zakupić na zimę komplet felg i opony, przeczytałem na forum sporo na temat felg i opon ale nic konkretnego z tego nie wynikło za duży gąszcz informacji.
    Mam obecnie felgi aluminiowe w rozmiarze 16" i zwykłe zaciski pod tarcze 305mm przód i 264mm tył.
    Oczywiście chciałbym kupić felgi jak najbardziej budżetowo i stąd pytanie czy podpasuję do swojej Julki felgi od jakiegoś starszego modelu alfy np: 156 lub 159 albo zupełnie innej marki?
    Wiem że są różne ET a od tego głównie zależy czy będą pasowały.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Przecież jeszcze lato jest.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,945

    Domyślnie

    Niewiele wnosisz takim komentarzem. Zmiana na zimówki za powiedzmy już za 2 mce, trzeba mieć czas coś znaleźć/kupić - czasem kilka tyg trzeba polować na coś sensownego/ładnego/za w miarę sensowne pieniądze. na ostatnią chwilę możesz się obudzić z ręką w nocniku i pod presją przepłacić/kupić jakieś padło/lub coś co Ci się nie podoba. Jak najbardziej już teraz zacząć szukać.
    To samo opony, można poszukać jakiś z data produkcji np 2019 albo końcówka 2018 i kupić za lepsze pieniądze. W październiku ceny już zaczną iść do góry powolutku i też częśc okazji może zniknąć ze stanów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Za 2 miesiące będzie śnieg? Wątpię.
    Zawsze mnie zastanawia dlaczego nie ma takiego parcia na "letnie", gdy zaczyna się wiosna, ba - niektórzy jeżdżą do końca roku, żeby zedrzeć zimowe.
    To ma być bezpieczeństwo?

Podobne wątki

  1. Alfa 147 - felgi stalowe i opony zimowe
    Utworzone przez koniu w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 21:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory