Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Felgi stalowe pod zimowe opony

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Zimówka sprawdza się lepiej nie tylko na śniegu(co jest chyba oczywiste), ale i na zwykłym asfalcie przy niższych temperaturach. Wynika to po prostu z właściwości gumy. Więc wczesne poszukiwania są jak najbardziej na miejscu, z resztą nikt nie mówi że je zakłada

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Za 2 miesiące będzie śnieg? Wątpię.
    Zawsze mnie zastanawia dlaczego nie ma takiego parcia na "letnie", gdy zaczyna się wiosna, ba - niektórzy jeżdżą do końca roku, żeby zedrzeć zimowe.
    To ma być bezpieczeństwo?
    zimowki stosuje sie ponizej 8st C, poza tym snieg w Polsce potrafi padac w pazdzierniku. ja mieszkam w Bielsku i to nic dziwnego - bywalo ze nawalilo 30cm w pazdzierniku, potem oczywiscie topnialo i np nastepny dopiero w grudniu.
    ja wymieniam na letnie ok poczatku kwietnia ale tez zalezy od prognoz bo w ostatnich latach bylo wiele przypadkow ze nawalilo sniegu nawet w polowie kwietnia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat jak już jest u góry Felgi 16" na zimę, wymiarowo dokładnie jak mam zapisane w dowodzie (na Czechach tak mamy i teoretyczni tylko to jest dowzolone...), tylko ET Zamiast 41 mają 25 (na letnich mam o ile dobrze pamiętam 36 i jest spoko, jeszcze nie wychodzi poza błotniki) - i pytanie, będzie tych ET25 już zbytnia przesada...? Opinie?
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  4. #14
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Zimówka sprawdza się lepiej nie tylko na śniegu(co jest chyba oczywiste), ale i na zwykłym asfalcie przy niższych temperaturach. Wynika to po prostu z właściwości gumy. Więc wczesne poszukiwania są jak najbardziej na miejscu, z resztą nikt nie mówi że je zakłada
    Ktoś jeszcze wierzy w ten mit? Naprawdę?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zimowki stosuje sie ponizej 8st C, poza tym snieg w Polsce potrafi padac w pazdzierniku. ja mieszkam w Bielsku i to nic dziwnego - bywalo ze nawalilo 30cm w pazdzierniku, potem oczywiscie topnialo i np nastepny dopiero w grudniu.
    ja wymieniam na letnie ok poczatku kwietnia ale tez zalezy od prognoz bo w ostatnich latach bylo wiele przypadkow ze nawalilo sniegu nawet w polowie kwietnia.
    No i co z tego? Nie przejedziesz jednej ulicy po śniegu, który zaraz i tak stopnieje?
    Ostatnio w Meksyku spadł taki grad, że pokrył całe ulice. A tam nie zmieniają opon.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Wiesz co, wyszukaj sobie kilka artykułów na ten temat i się podziel wrażeniami, bo już po twojej wypowiedzi widzę że strata czasu na dyskusję z tobą. Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Krótko od siebie - jechaliśmy onegdaj w stronę Bawarii. Bodajże w październiku złapał taki śnieg za Lipskiem, że trzeba było jechać 60km/h jak nie wolniej, a kowboje w BMK'ach i innych nieposkromionych rumakach odpoczywali spokojnie na poboczu autostrady, co niektórzy na dalekim poboczu.
    Co do tematu - słyszałem nawet, że paradoksalnie felga aluminiowa jest bardziej trwała/wytrzymała jak stalowa. Ktoś powie coś mądrego? (Chodziło o plastyczność materiału - w przypadku uderzenia np. w krawężnik felga aluminowa się podda, a stalowa pęknie).

  7. #17
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Wiesz co, wyszukaj sobie kilka artykułów na ten temat i się podziel wrażeniami, bo już po twojej wypowiedzi widzę że strata czasu na dyskusję z tobą. Pozdrawiam
    No właśnie. Nawet nie musisz szukać, bo podaję ci jak na tacy:
    https://www.spiegel.de/spiegel/print/d-42736577.html

    Cytuję: „Opona letnia ma decydujące zalety na suchej i mokrej nawierzchni, nawet w niskich temperaturach” - mówi Ruprecht Müller, ekspert opon w ADAC.


    Może zarejestrujcie sobie taką religię: "Kościół 7-ego stopnia"?

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Może pójdziesz sobie wymądrzać się gdzie indziej. Po kiego spamujesz pisząc bzdety nie związane z wątkiem?

  9. #19
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Ja się nie wymądrzam, tylko cytuję mądrzejszych od siebie w tym temacie.
    Wymądrzają się ci, którym bez żadnych podstaw "coś się wydaje".

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Może inaczej. Owszem, te magiczne stwierdzenia w stylu "poniżej 7,8 stopni" są tylko ideą. Będzie letnia opona, która przy temperaturze bliskiej zeru(na "umownie suchym") się sprawdzi lepiej niż zimówka, a będzie zimówka która i przy 10 stopniach będzie wypadać świetnie. Nie mniej, tak się przyjmuje iż lepiej jest założyć zimówkę w takich temperaturach, bo letnie będą tylko tracić właściwości, pogoda chwiejna, a jak się pogorszy. . no cóż, szczęścia życzyć zwłaszcza RWD

    Należy podkreślić, że przewaga opony letniej jest po odpowiednim rozgrzaniu, w przeciwnym razie jest twarda i słabiej z przyczepnością
    Ostatnio edytowane przez EduarDOOX8 ; 05-09-2019 o 14:07

Podobne wątki

  1. Alfa 147 - felgi stalowe i opony zimowe
    Utworzone przez koniu w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 21:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory