Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Tylna wycieraczka

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155KM
    Postów
    27

    Question Tylna wycieraczka

    Cześć

    Mam pewien problem z tylną wycieraczką (tak tak użyłem funkcji szukaj ale nic nie znalazłem o tym przypadku). Ostatnio w Mito uszkodziła mi się wiązka w miejscu między klapą bagażnika, a resztą karoserii efektem czego nie miałem możliwości otwarcia bagażnika, brak centralnego zamka i sygnał że klapa bagażnika jest cały czas otwarta. Podjechałem do ASO w Krakowie na serwis i naprawili wiązkę oraz zdiagnozowali że zamek bagażnika jest uszkodzony i go wymienili. Wszystko super ale teraz mam problem, że jak uruchomię ogrzewanie tylnej szyby nagle powoli zaczyna pracować tylna wycieraczka , poza tym wszystko działa. Teraz pytanie czy ASO odwaliło fuszerkę i źle ogarnęło wiązkę że wycieraczka dostaje jakiś sygnał? Nie wiem też za bardzo jak wygląda połączenie wycieraczki skąd idzie sygnał do niej. Proszę o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Co mogę Ci powiedzieć ,wilgoć powoduje ześwirowanie gdzieś wiązki.
    Mam to samo od czasu do czasu ,wiązka klapowa tez kiedyś tam naprawiana i nic to nie pomogło ,gdzieś tam twierdzą że też może to body z czasem uszkodzić.
    Także na ten moment ja nie znalazłem pełnego rozwiązania, które eliminuje ten problem raz na zawsze,choć może położenie kompletnej tylnej wiązki naprawia to na jakiś czas.

    ps.temat wałkowany juz z tysiąc razy.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Najgorsze jest to że cały czas to występuje od momentu naprawy wiązki. Jadę jutro reklamować naprawę zobaczymy co powiedzą.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Moim zdanie wiązka jest źle naprawiona. Ja miałem też przy uszkodzonej wiązce sytuację, że po włączeniu ogrzewania tylnej szyby wycieraczka ustawiała się pionowo
    Po naprawię wiązki mam do dzisiaj spokój (naprawiałem chyba z 5 lub 6 lat temu)

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guzik Zobacz post
    Najgorsze jest to że cały czas to występuje od momentu naprawy wiązki. Jadę jutro reklamować naprawę zobaczymy co powiedzą.
    Jeżeli masz to cały czas niezależenie od warunków zewnętrznych to źle zrobione bądź body uszkodzone.


    Karol ja naprawiałem to jakieś 2 lata temu i dość sporadycznie mimo tego mi świruje ,choc teraz jak jest mokro tego nie mam a wydawało mi sie że występuje to w takich warunkach ,a może jak mróz jest ,hmmmmm.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Złożyłem reklamacje na jutro jestem umówiony z elektrykiem. Mam nadzieje że to naprawią

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Jeżeli masz to cały czas niezależenie od warunków zewnętrznych to źle zrobione bądź body uszkodzone.


    Karol ja naprawiałem to jakieś 2 lata temu i dość sporadycznie mimo tego mi świruje ,choc teraz jak jest mokro tego nie mam a wydawało mi sie że występuje to w takich warunkach ,a może jak mróz jest ,hmmmmm.
    To coś tam jeszcze masz nie tak, ja już nie pamiętam czy miałem ucinane przewody i wkładane na inne w tym newralgicznym punkcie.
    U mnie niezależnie od pogody jest wszystko OK. Bagażnik otwieram w ciągu dnia przynajmniej 3razy oprócz niedzieli

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Ja wyciągnąłem wiązkę z klapy prawie całą ,aby wyeliminować czy w dalszej części nie ma uszkodzeń.
    Cofnąłem potem też w stronę budy w tym samym celu i nie znalazłem innych uszkodzeń poza tymi w gumie.
    Co ciekawe były takie sytuacje ,że jednego dnia wszystko chodziło jak trzeba bez świrującej wycieraczki ,klapa nie była otwierana ,a tu nagle rano wsiadam włączam ogrzewanie szyby i mam skacząca wycieraczkę z info że klapa otwarta(boot open).
    Podejrzewam mikro pęknięcia izolacji i w specyficznych warunkach coś zwiera ,choć ostatnio jest spokój mimo deszczów i włączonego ogrzewania szyby i lusterek, ale czekam na mrozy,to na pewno wróci, nie ma tak że się samo naprawiło.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Udało się ogarnąć temat. Problemem była masa w tylnej klapie\ogrzewaniu tylnej szyby. Teraz wszystko pięknie śmiga

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guzik Zobacz post
    Udało się ogarnąć temat. Problemem była masa w tylnej klapie\ogrzewaniu tylnej szyby. Teraz wszystko pięknie śmiga
    Ale przewód masowy czy jest tam gdzieś punkt masowy?

    Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Tylna wycieraczka
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 31-08-2020, 11:09
  2. [159] Tylna wycieraczka ;/
    Utworzone przez quish1993 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 15:21
  3. Wycieraczka tylna
    Utworzone przez largo w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 20:37
  4. Tylna wycieraczka
    Utworzone przez Zerahat w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 10:27
  5. tylna wycieraczka.
    Utworzone przez Jeż w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 20:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory