Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 76

Temat: Aktywator Multiair - jaki ma wpływ na sam start silnika

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Odebrałem auto i niestety problem z odpalaniem nadal występuje więc przestawiony rozrząd nie był powodem . Więc zostaje chyba moduł skoro wszystko zaczęło się po wymianie rozrządu i oleju . Na ciepłym loteria a na zimnym od strzała . Rozrzad poprawili , stwierdzili że auto w bdb stanie a na dzień dzisiejszy separator (odma do wymiany bo przepuscza ) . Dostałem takie papiery , mechanik stwierdził że raczej moduł do wymiany bo pojawiła się jakaś nieszczelność pewnie , zero błędów i dalej nie ma pewnej diagnozy na 100%.. Więc albo żyć z tym i czekać aż się odezwie bardziej. ,zrobić płukankę i 0w30 albo wymiana .mechanik w aso mówił że szkoda kasy na płukankę i wymianę oleju bo to i tak nic nie da że lepiej moduł wymienić
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191126_170437.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	57.4 KB
ID:	263910   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191126_170455.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	52.6 KB
ID:	263911   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191126_170511.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	53.3 KB
ID:	263912   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191126_170531.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	60.0 KB
ID:	263913  
    Ostatnio edytowane przez tomciopaluch ; 26-11-2019 o 18:11

  2. #62
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomciopaluch Zobacz post
    a na dzień dzisiejszy separator (odma do wymiany bo przepuscza )
    Wiesz ,że jak odma jest nieszczelna to silnik dostaje lewe powietrze?
    A jak lewizna to zła mieszanka.
    Dlaczego sonda pokazuje pętlę otwartą na gorącym silniku? Nie zastanawiało to mechanika?
    Ps.Pisałem już w tym temacie o giulietcie, która też miała diagnozę MA do wymiany.
    Alfa dostała płukankę i olej 0W40 plus archoil 9100 i pojechała na tor Kielce.
    Jest już grubo ponad 2 lata i prawie 50 tyś km i dalej moduł ten sam.
    Błąd czasem się pojawia ale to chwilowo na kilkanaście sekund.
    To koszt tylko 200 zł a moduł pewnie ze 4000 z wymianą.
    Zawsze lepiej stracić 200 i ewentualnie oszczędzić kilka tyś niż wymienić MA bez spróbowania.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Nie zdecydowałem się jednak na wymianę modułu na tym etapie . We wtorek odstawiam auto na wymiane separatora i wtedy zobaczę co będzie , następnym krokiem będzie płukanka i wymiana oleju ... Odma tak wyglądała w serwisie , wyczyścili ale zaznaczyli że trzeba wymienić .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_795242760924924.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	66.6 KB
ID:	263924Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_494959997775523.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	51.8 KB
ID:	263925

  4. #64
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Syf jak syf to akurat nie problem,myje się to i jeżdzi dalej.
    Membrana cała? Bo jak cała to nie ma potrzeby tego wymieniać.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Dostałem info ze seperator przepuszcza wode na turbo ( membrana uszkodzona ) Odma do wymiany , tyle wiem ... Czy po tych zdjęciach i pomiarach i objawach można coś wywnioskować czy ten moduł jest do wymiany czy to dalej tylko domysły pracownika Aso .? . .auto be problemu przeszło wszystkie adaptacje ,testy no i nadal żadnego błędu oraz dziwnej pracy silnika
    Ostatnio edytowane przez tomciopaluch ; 27-11-2019 o 07:47

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Odebrałem wczoraj auto od mechanika . 1500 zł turbo zregenerowane. Wymieniona cała ta część z której taki jakby trzpienie wystają ( powodem była luźna ta jakby blaszka co chmurką zaznaczyłem podglądowo) ona dawala takie dźwięki dziwne , ponadto jak już robili to zregenerowali cale turbo ( 2 lata gwarancji na piśmie ).

    Wymienił mechanik cały separator i podczas wymiany wyszukał lekko dziurawy przewód podciśnienia który wyminil . Wczoraj auto 15/17 razy odpaliło od strzała bez znaczenia czy silnik gorący czy zimy a 2 razy sekundę dłużej kręcił , dziś palił od strzała 7 razy a raz zakręcił może sekundę dłużej i odpalił ( ani razu nie musialem na nowo kręcić drugi raz ) mozna powiedzieć ze 95% palił od dotknięcia ..Ponadto pierwszy raz normalnia załącza mi sie start stop ( nawet na mrozie na zimnym silniku ) a nigdy wczesniej nie miałem okazji go sprawdzić bo nie działał .

    Aktualizacja , dużo jeździłem w ciągu dnia i specjalnie dużo razy gasiłem i odpalałem , w sumie pewnie z 40 razy się uzbierało i 2 razy nie zapalił za pierwszym razem i musiałem na nowo przekręcic , ogólnie jest ogromna poprawa w porownaniu do tego co było , start stop załącza się bez problemu za każdym razem po wciśnieciu sprzęgła .

    Pogadam z mechanikiem w tygodniu żeby przepatrzył wszystkie przewody czy czasem gdzieś się coś nie przytkało lub czy jakiś inny przewód nie zmniejszył przświtu przez tą odme bo jednak po powyższych wymianach widać bardzo duża zmianę ale do 100 na 100 odpaleń jesczze brakuje więc może to jest jakiś trop a nie jak kazdy zakładał że moduł
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191206_140811.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	20.5 KB
ID:	264260  
    Ostatnio edytowane przez tomciopaluch ; 07-12-2019 o 16:00

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    625

    Domyślnie

    Czyli reasumując wydałeś worek PLN`ów , zregenerowałeś sprawne turbo ,wymieniłeś odmę , a problem był w wężyku za 5 zł. BRAWO TY.

    Jeżeli nie masz z tym problemu (bo ja bym miał) to podlicz ile kasy poszło łącznie na wężyk.

    ps, ja pier..... jeżeli tak ma wyglądać naprawa auta to ci mechanicy powinni mieć urwane jaja
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 07-12-2019 o 19:40

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Czyli reasumując wydałeś worek PLN`ów , zregenerowałeś sprawne turbo ,wymieniłeś odmę , a problem był w wężyku za 5 zł. BRAWO TY.

    Jeżeli nie masz z tym problemu (bo ja bym miał) to podlicz ile kasy poszło łącznie na wężyk.

    ps, ja pier..... jeżeli tak ma wyglądać naprawa auta to ci mechanicy powinni mieć urwane jaja
    Wybitnego pecha mam z tym autem ,tzn z mechanikami przy tym aucie , do tej pory na szukanie i powyzsze wymiany wyszło juz ponad 4 k ( w tym 2 x robiony rozrząd i 2 x płacony , 2 x płacone wymiany filtrów i olejów ) ,wymiana separatora , czujnik polożenia wału , regeneracja rozrusznika , turbo regenerowanie , no i cały czas było naciskane że trzeba moduł wymienić bo on jest winowajcą , ech, szkoda gadać ( wymiane modułu , wymiane odmy , regeneracje turbo - kazali robic w ASO ) , .

    Możesz mi ewentualnie doradzić czy dla swietego spokoju powymieniac wszystkie przewody od podciśnienia ( lub poczyścić ) lub gdzie jeszcze szukać skoro po wymianie odmy i jednego przewodu jest tak ogromna poprawa ale jednak 2 razy nadal byl problem z odpalniem i wnioskuje że jednak gdzieś jesczze jakiś problem istnieje i nie ukrywam że chcialbym na tym etapie całkowicie zlikwidowac usterkę aby auto paliło jak kiedyś 100/100 bez zająknięcia .
    Ostatnio edytowane przez tomciopaluch ; 08-12-2019 o 11:58

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    625

    Domyślnie

    Osobiście na tym etapie dałbym spokój i nie szukał na siłę problemów,skoro masz znaczącą poprawę ,to jeździł i czekał na ewentualne pogorszenie.

    U mnie też bardzo sporadycznie występują jakieś anomalie ,a to wspomaganie zniknie na chwilę tak raz na rok,a to wycieraczka tylna zeświruje , zapali tak jakby od niechcenia ,takie typowe "alfowe" zachowanie.

    I nie robię z tym nic ,kompletnie nic ,bo nie widzę powodów aby na siłę szukać gdzie jest problem.
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 08-12-2019 o 12:18

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    No i lipa . Radość i nadzieja przed wczesna . Wszystko wróciło do normy . Odpala już tak samo jak kiedyś, czyli kicha .start stop już się ani razu nie załączył dzisiaj . Ech , oszaleje bo już nie ogarniam tego -Dwa dni jak nowy , wszystko sprawne a dziś jak gdyby nigdy nic wraca wszystko .
    Ostatnio edytowane przez tomciopaluch ; 08-12-2019 o 16:05

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta 1.4 MA P1063 Aktywator MultiAir
    Utworzone przez maanieek112 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-09-2019, 18:18
  2. [Giulietta] Kodowanie Aktywacja Nowego Modułu Multiair - Aktywator Zaworów
    Utworzone przez adrian014 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-03-2019, 22:31
  3. [MiTo] Aktywator Zaworów Multiair Poszukuję
    Utworzone przez Czystawd w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2018, 06:34
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 07:20
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 08:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory