Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 76 z 76

Temat: Aktywator Multiair - jaki ma wpływ na sam start silnika

  1. #71
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomciopaluch Zobacz post
    Czy tak dziwny zbieg czy może mechanik przypadkowo przedziurawił wężyk podciśnienia
    One są dość delikatne i szczerze to dziurawią się ze starości.Daj ecu zrobić pełną adaptację po tych wszystkich zmianach jakie robiłeś.
    Miałem kiedyś podobny przypadek u kolegi.
    Wydał worek mamony w serwisach a przyczyną był jeden j..y wężyk.Ale tak to jest jak diagnostyka komputerowa zastąpi myślenie.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    One są dość delikatne i szczerze to dziurawią się ze starości.Daj ecu zrobić pełną adaptację po tych wszystkich zmianach jakie robiłeś.
    Miałem kiedyś podobny przypadek u kolegi.
    Wydał worek mamony w serwisach a przyczyną był jeden j..y wężyk.Ale tak to jest jak diagnostyka komputerowa zastąpi myślenie.
    napisałem na poprzedniej stronie No i lipa . Radość i nadzieja przed wczesna . Wszystko wróciło do normy . Odpala już tak samo jak kiedyś, czyli kicha .start stop już się ani razu nie załączył dzisiaj . Ech , oszaleje bo już nie ogarniam tego -Dwa dni jak nowy , wszystko sprawne a dziś jak gdyby nigdy nic wraca wszystko .


    Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale w piatek i sobotę było bardzo zimno ( caly czas minusy na polu ) a dziś jest +8 .

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Witam wszystkich możliwe że pare osób kojarzy moje problemy z ODPALANIEM auta w Multiair 1.4 . ogólnie już praktycznie dwa lata tak używam auto i do niedawna nic się nie zmieniło na plus czy na minus ( ten sam problem od dwoch lat i do tej pory nie mam diagnozy ) mechanicy stwierdzili ze jeździć do czasu az nie padnie coś i nie pokaże błedu lub w ciemno wymienić aktywator i wydać 5 k bo może on jest powodem problemów a może nie on .
    Do rzeczy , od kilku dni po nieudanej probie odpalanie zaczął wyskakiwac BŁĄD SILNIKA oraz odcina start stop a po podpięciu do OBD wyskakują błędy jak na zdjęciu , błedy i kontrolka silnika znika bez kasowania jeśli zrobię dłuzszy dystans i przy nastepnym poprawnym odpaleniu już nic nie świeci a SS działa normalnie ,

    Teraz pytanie czy te błędy świadczą że Aktywator szwankuje i on jest powodem problemów z odpalaniem czy on ciągnie za sobą jakieś komunikaty i wywołuje problemy w innych rzeczach czy problem z odpalaniem nie ma w ogóle nic wspólnego z aktywtorem a co innego moze byc przyczyną tych problemów co wyszło teraz na błędach , jednak dziwne że przez prawie dwa lata auto nie dalo żadnego błędu .

    Jeśli ktoś mogłby cos doradzić to będę wdzięczny , nauczylem się już żyć z tym problemem ale jednak wolałbym wiedzieć co jest powodem i naprawić to nawet jak mam wydać na aktywator 5k ale musze mieć pewność że to jest to Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1615127366977.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	83.2 KB
ID:	276622

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Z tych błędów wynika że jest probkem z ECU , może wiązka , możesz sprawdzić wtyczki w komorze silnika. Bład body może być spowodowany brakiem komunikacji z ECU. Może też problem jest z imo. Może trzeba podmienić ECU.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Z tych błędów wynika że jest probkem z ECU , może wiązka , możesz sprawdzić wtyczki w komorze silnika. Bład body może być spowodowany brakiem komunikacji z ECU. Może też problem jest z imo. Może trzeba podmienić ECU.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Dziękuje za odpowiedz, a może miec to wplyw na mój problem z odpalaniem ?? czy nie ma co wiązać albo czy jesli mam uwalony Multiair to on może coś mieszac w komputerze i poniekąd przyczyniac sie do błędów ( a ecu sprawne )?

  6. #76
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Zrób pomiar napięcia na akumulatorze podczas rozruchu i dla porównania zobacz napięcie na ECU w programie.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta 1.4 MA P1063 Aktywator MultiAir
    Utworzone przez maanieek112 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-09-2019, 18:18
  2. [Giulietta] Kodowanie Aktywacja Nowego Modułu Multiair - Aktywator Zaworów
    Utworzone przez adrian014 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-03-2019, 22:31
  3. [MiTo] Aktywator Zaworów Multiair Poszukuję
    Utworzone przez Czystawd w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2018, 06:34
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 07:20
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 08:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory