Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Stukająca/pykająca/strzelająca klapa bagażnika

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 120KM Benzin
    Postów
    11

    Post Stukająca/pykająca/strzelająca klapa bagażnika

    Cześć,

    To mój debiut na forum także proszę o wyrozumiałość. Forum przeszukałem lecz nie znalazlem odpowiedzi na mój problem.

    Otóż coś mi pyka w klapie bagażnika, tapicerka rozebrana wszystkie piny, zaczepy sprawdzone, a Julka wesoło na wybojach sobie pyka, gdy nierówności jest więcej to pykanie wpada w większą częstotliwość. Pominę stosowanie wyrazów dźwiękonaśladowczych. Natomiast postaram się Wam opisać owe pykanie, wyobrazcie sobie kamyk uderzający w karoserię, lub luźny kabelek który sobie uderza o karoserię.
    Samo pykanie roznosi się od prawej lampy w okolice silniczka tylniej wycieraczki i szyby, gdzie jest wyraźne słyszalne, ale trudno jednoznacznie wskazać winowajcę
    Do silniczka się nie dobrałem, gdyż muszę się zaopatrzyć w ściągacz żeby zdjąć wycieraczkę itd.

    Mam nadzieję że ktoś miał podobny problem I go rozwiązał w skuteczny sposób.
    Tak czy owak czekam na Wasze sugestie.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    zamek

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    W moim przypadku źródłem dźwięku przypominającego stukanie jest podłoga bagażnika...ale nie bezpośrednio.
    Odtworzyłem dźwięk poruszając w górę i w dół fragment podłogi z uchwytem do jej podnoszenia.
    Podłoga wytwarza nadciśnienie pod nią, a to otwiera klapki służące do wentylacji, które znajdują się pod zderzakiem.
    Spróbuj przejechać się z lekko obciążoną podłogą (mały plecak położony w okolicach zamka na podłodze), jeżeli stuki ustaną to masz winowajcę.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 120KM Benzin
    Postów
    11

    Domyślnie

    Miałeś podobny problem z zamkiem? Nie wydaje mi się żeby to było z zamka, aczkolwiek może się niesie w okolice wycieraczki, sprawdzę i dam znać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    W moim przypadku źródłem dźwięku przypominającego stukanie jest podłoga bagażnika...ale nie bezpośrednio.
    Odtworzyłem dźwięk poruszając w górę i w dół fragment podłogi z uchwytem do jej podnoszenia.
    Podłoga wytwarza nadciśnienie pod nią, a to otwiera klapki służące do wentylacji, które znajdują się pod zderzakiem.
    Spróbuj przejechać się z lekko obciążoną podłogą (mały plecak położony w okolicach zamka na podłodze), jeżeli stuki ustaną to masz winowajcę.
    Dzięki za odpowiedź, sprawdzę, ale nie kladłem tam lekkich rzeczy.. tylko ja leżałem w bagażniku i nasluchiwałem

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Sprawdź także - jeśli masz zapas czy jest dokręcony do podłogi wnęki. Miałem kiedyś takie popukiwanie, poprawienie dojazdówki uciszyło sprawę.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 120KM Benzin
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Sprawdź także - jeśli masz zapas czy jest dokręcony do podłogi wnęki. Miałem kiedyś takie popukiwanie, poprawienie dojazdówki uciszyło sprawę.
    Wyjąłem wszystko, położylem siedzenia itd.n nadal i wciąż z okolic wycieraczki niesie się pyk pyk

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    A nity od silniczka sprawdziłeś?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 120KM Benzin
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    A nity od silniczka sprawdziłeś?
    Tak szarpałem na wszystkie strony - cisza

    Wczoraj rozebrałem resztę tapicerki, poprawiłem wiązkę i klipsy tapicerskie, dokręciłem zamek oraz ucho zamka, dokręciłem światła i spojler oraz usunąłem luźny kawałek plastiku, który należy do loga alfy tak jakby był jej integralną częścią.

    Jeżeli to nie to, to będę musiał odpuścić i sprawdzić mechanikę.

    Czy wie ktoś gdzie dokupie klipsy tapicerskie? Chodzi mi o biały kołek i czarnego grzybka...Niestety parę się ułamało, bądź też ich brakuje, jak się okazuje alficzka miała robioną wiązkę I ktoś nieudolnie zanotował tapicerkę - na chama.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cześć kolego, udało ci się ogarnąć ten problem? Ja mam dokładnie taką samą sytuację, pukanie na nierównościach w okolicach prawej lampy/wycieraczki. Rożne ustawienia zamka i odbojów mniej lub więcej neutralizują problem, ale nigdy w 100%.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 120KM Benzin
    Postów
    11

    Post

    Cytat Napisał Bastek55555 Zobacz post
    Cześć kolego, udało ci się ogarnąć ten problem? Ja mam dokładnie taką samą sytuację, pukanie na nierównościach w okolicach prawej lampy/wycieraczki. Rożne ustawienia zamka i odbojów mniej lub więcej neutralizują problem, ale nigdy w 100%.
    Czołem, podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
    Pykanie ustaje gdy staje się cieplej.
    Ostatnimi czasy wypsikałem zamek WD40 - a dlaczego?
    Otóż moja Julka przeciekała na gumce tylniej wycieraczki a woda lała się aż do zamka. Gdy zebrało się jej dużo to przelewała się do luku z kołem zapasowym.
    A więc po wypsikaniu ustało/ucichło, ale nie jestem do końca przekonany że to bylo "to" bo czasem jednak słychać te pykanie w większym lub mniejszym stopniu. Zastanawiam się nad wymianą zamka, bo ten jest nierozbieralny aby potwierdzić swoją tezę.
    Póki co jeżdżę bez tapicerki już 8 miesięcy, nasłuchuję i drukuję na drukarce 3D klipsy tapicerskie - uwaga jak połamiesz kołki i czarne klipsy to te są sprzedawane w ASO osobno paczkowane po 10szt. Cena za paczke 150 ziko czyli w sumie 300 zl...
    Czekam na Twoje spostrzeżenia
    Pozdro

Podobne wątki

  1. [159] Klapa bagażnika
    Utworzone przez Proth w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-09-2018, 14:12
  2. Klapa bagażnika
    Utworzone przez cineks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2017, 16:22
  3. Klapa Bagażnika
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:17
  4. klapa bagażnika
    Utworzone przez Konrad156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory