Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Hałas przy jeździe w korku

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Giulietta Veloce 2017
    Postów
    3

    Domyślnie Hałas przy jeździe w korku

    Moja Giulietta Veloce podczas wolnej jazdy: ruszania bądź "toczenia się" w korku wydaje hałas podobny to tarcia metalu o metal.
    Sytuacja występuje przy dłuższej jeździe w korku. Problem zauważam częściej przy wysokiej temperaturze otoczenia i gdy samochód jest przechylony (np. na wiadukcie).
    Mam nagrane video z jazdy gdzie słychać ten dźwięk. mogę wrzucić link na priv, na video są tablice innych samochodów i nie mam narzędzia żeby je zasłonić.

    ASO rozkłada ręce. Wymienili klocki i tarcze z przodu i z tyłu. Następnie orzekli że to może być sprzęgło.
    Otworzyli ticket i po 2-3 tygodniach zadzwonili że mają zgodę i ściągają części.
    Po tygodniu zostałem poinformowany że centrala cofnęła decyzję. Podobno "rozwiązanie techniczne jest opracowywane" i jest planowane na... 2020r.
    Dzwoniłem na Zieloną Linię i tez nie otrzymałem żadnych nowych informacji.
    Gwarancja się kończy w przyszłym miesiącu. Z tematem "bujam się" od ponad trzech miesięcy.

    Czy ktoś z Koleżanek lub Kolegów miał podobny przypadek, lub mógłby poradzić co robić?

    Samochód jest jeszcze rok w leasingu, jak mi padnie sprzęgło lub skrzynia to puszczą mnie w skarpetkach.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Jeżeli naprawa jest w trakcie to co ma do tego kiedy kończy się gwarancja. ?

    A olej w skrzyni jest w ogóle ?

  3. #3
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Gwarancja ulega przedłużeniu o czas spędzony w serwisie, to po pierwsze.
    Po drugie, nie odbieraj zepsutego samochodu, to się bardzo szybko znajdzie rozwiązanie.

    Dlaczego miałbyś zasłaniać tablice innych samochodów?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Giulietta Veloce 2017
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Jeżeli naprawa jest w trakcie to co ma do tego kiedy kończy się gwarancja. ?

    A olej w skrzyni jest w ogóle ?
    TCT to sucha skrzynia.

    Samochodem wykorzystuje na co dzień, nie stoi w warsztacie.
    Obawiam się że po okresie gwarancji ASO się wyprze wszystkiego, nie mam nic na papierze, a ticket w ich systemie to nie gwarancja.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Gwarancja ulega przedłużeniu o czas spędzony w serwisie, to po pierwsze.
    Po drugie, nie odbieraj zepsutego samochodu, to się bardzo szybko znajdzie rozwiązanie.



    Dlaczego miałbyś zasłaniać tablice innych samochodów?
    Samochód nie stoi w serwisie, i zapewne mi go teraz nie przyjmą.
    Z tymi tablicami to w sumie racja, ale mam jeszcze za mało postów żeby linka dać.

  5. #5
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    A po co dawać całego linka?
    Wystarczy wpisać bez http://
    Kto będzie chciał, to sobie poradzi.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrum Zobacz post
    Moja Giulietta Veloce podczas wolnej jazdy: ruszania bądź "toczenia się" w korku wydaje hałas podobny to tarcia metalu o metal.
    Sytuacja występuje przy dłuższej jeździe w korku. Problem zauważam częściej przy wysokiej temperaturze otoczenia i gdy samochód jest przechylony (np. na wiadukcie).
    Mam nagrane video z jazdy gdzie słychać ten dźwięk. mogę wrzucić link na priv, na video są tablice innych samochodów i nie mam narzędzia żeby je zasłonić.

    ASO rozkłada ręce. Wymienili klocki i tarcze z przodu i z tyłu. Następnie orzekli że to może być sprzęgło.
    Otworzyli ticket i po 2-3 tygodniach zadzwonili że mają zgodę i ściągają części.
    Po tygodniu zostałem poinformowany że centrala cofnęła decyzję. Podobno "rozwiązanie techniczne jest opracowywane" i jest planowane na... 2020r.
    Dzwoniłem na Zieloną Linię i tez nie otrzymałem żadnych nowych informacji.
    Gwarancja się kończy w przyszłym miesiącu. Z tematem "bujam się" od ponad trzech miesięcy.

    Czy ktoś z Koleżanek lub Kolegów miał podobny przypadek, lub mógłby poradzić co robić?

    Samochód jest jeszcze rok w leasingu, jak mi padnie sprzęgło lub skrzynia to puszczą mnie w skarpetkach.
    Gdzieś na forum jest temat człowieka któremu skrzynie wymienili przy 50tkm tuż przed końcem gwarancji, z tym że jemu się skrzynia ewidentnie wysypała.

    Mnie przedłużenie gwarancji kosztowało 6.400 brutto.

    Po okresie leasingu przecież oddajesz samochód, czemu mieli by Ciebie puścić w skarpetkach? Oddaj samochód 2 tyg. wcześniej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Chrum Zobacz post
    TCT to sucha skrzynia.
    * z suchym sprzęgłem

    Natomiast w samej skrzyni jest olej, nawet można go wymienić za 150zl. Jest też olej w układzie sterowania skrzynia i ma nawet filtr, który też można wymienić.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Giulietta Veloce 2017
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gindek Zobacz post
    Gdzieś na forum jest temat człowieka któremu skrzynie wymienili przy 50tkm tuż przed końcem gwarancji, z tym że jemu się skrzynia ewidentnie wysypała.

    Mnie przedłużenie gwarancji kosztowało 6.400 brutto.

    Po okresie leasingu przecież oddajesz samochód, czemu mieli by Ciebie puścić w skarpetkach? Oddaj samochód 2 tyg. wcześniej.

    - - - Updated - - -



    * z suchym sprzęgłem

    Natomiast w samej skrzyni jest olej, nawet można go wymienić za 150zl. Jest też olej w układzie sterowania skrzynia i ma nawet filtr, który też można wymienić.
    ,


    Mechanikiem nie jestem, właśnie mnie oświeciłeś.
    W skarpetkach mnie puści ASO, jak w ostatnim roku leasingu wywali się skrzynia i będę musiał ja po cenach ASO reperować. Bo leasingodawca nie da zreperować w innym warsztacie.

    - - - Updated - - -

    Dla ciekawych:

    ://youtu.be/DVXOrp377YQ

  8. #8
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Trzeba było nie brać w leasing tylko kupić normalnie. Konsument ma o wiele większe prawa.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 11:43
  2. [Giulietta] Hałas przy jeździe na skręconych kołach
    Utworzone przez Doblo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 18:57
  3. Rurka przy korku płynu od wspomania
    Utworzone przez Kyokushin w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 09:35
  4. Piana w korku przy wlewie oleju
    Utworzone przez Kuban w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 23:16
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-03-2006, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory