Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Ciężko wchodzące biegi Giulietta 1.4 MA 2010

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    13

    Domyślnie Ciężko wchodzące biegi Giulietta 1.4 MA 2010

    Panowie, jak w temacie, ciężko wchodza biegi pierwszy i drugi, reszta idzie gładko, rzadko kiedy wchodzą te dwa biegi za pierwszym razem. I teraz pytanie, bo czytałem o podobnych przypadkach i wymianie oleju w skrzyni, ale znajomy mechanik przejechał się u siebie na placu i stwierdził, ze to raczej sprzęgło do wymiany. Co sądzicie? Bo jesli byłoby sprzęgło do wymiany, to czy nie ślizgałoby się na wszystkich biegach?

    Proszę o wyrozumiałość, bo uczę się dopiero mojej Julki Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Sprawdziłbym cięgna lewarka, szczególnie łączniki przy skrzyni. Mogą mieć nadmierny luz, lub są źle wyregulowane.
    Jeden przenosi ruch lewarka przód-tył, drugi lewo-prawo i właśnie temu bym się bliżej przyjrzał. Jeżeli łącznik nie przenosi pełnego skoku, to efekt jest taki jakbyś chciał wrzucić jedynkę nie przyciągając do końca drążka w lewo - będzie haczyło.
    W Mito z 2009 musiałem już to naprawiać - guma łącząca cześci sparciała i pojawił się luz.

    Łączniki widać przy skrzyni, po stronie akumulatora. Przyda się druga osoba do poruszania dźwignią podczas kontroli działania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	102.0 KB
ID:	262754

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    przyczyny mogą być różne, ale poza rozprawianymi powyżej, weźcie pod uwage że skrzynie C635 w początkowym okresie produkcji miały problem coś właśnie z wrzucaniem biegów o ile dobrze kojarzę właśnie tych niskich - w 2011 było na to rozwiązanie serwisowe i klienci którzy się na to skarżyli mieli robioną naprawę na gwrancji - nie była to jednak obowiązkowa naprawa z tego co pamiętam.
    jest o tym długi wątek tu na forum, poszukaj go i poczytaj czy problemy pasują.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Dokładnie tak ja mam auto z 2011 i u mnie problem nie występuje wszystkie biegi wchodzą idealnie.Napewno nie jest to wina sprzęgła w twoim wypadku.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Miałem ten problem w swojej Julce - prod. 12.2010r.
    Wina leży po stronie skrzyni biegów. O ile dobrze pamiętam to dokładniej koła zębatego 1-go biegu. Po 2011 roku zostało ono przeprojektowane.

    W swoim aucie wymieniłem kompletną skrzynię biegów na pozmianową (produkcja 2014, lub 2015r.) - biegi wchodzą idealnie. Jedynka nic, a nic nie haczy.

    Jedyne co pozostało to lekki skok lewarka po zapięciu 6-go biegu. Wygląda to tak, że wrzucam 6-bieg i przy puszczaniu pedału sprzęgła lewarek lekko odskakuje (tak jakby się "układał" w swojej pozycji). Kiedy zrobię to bardzo delikatnie nic nawet nie drgnie, ale wystarczy wcisnąć mocniej pedał przyspieszenia i puścić - wówczas efekt odskoku ma miejsce. Późniejsze jakiekolwiek wymuszenie takiego zachowania bez przepięcia biegu/wciśnięcia sprzęgła w ogóle nie ma miejsca.
    Miałem tak na poprzedniej, mam i na tej skrzyni. Może w tej kwestii ktoś jest w stanie się wypowiedzieć? Co sprawdzić, gdzie szukać?

    Praca przekładni jest cicha, nie zgrzyta, nie szumi, nie wyje.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Miałem to samo z 1 i 2. To koła zębate, wymieniałem olej, cięgna- szkoda czasu i pieniędzy. Szukaj nowszej skrzyni albo naucz się lekko upuszczać pedał sprzęgła podczas wrzucania 1 biegu. Na dwójkę nic nie wskórasz...

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dziękuję Wam pięknie za wszystkie odpowiedzi, zacznę więc działać ze skrzynią, jeśli wymiana oleju jest bezsensowna.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Możesz spróbować ale jak to się mówi z G... bata nie ukręcisz.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 19:35
  2. Skrzynia biegów i ciężko wchodzące biegi
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 14:23
  3. Twarde sprzęgło, ciężko wchodzące biegi?
    Utworzone przez dyymianek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 00:19
  4. Ciężko wchodzące biegi, nisko łapiące sprzęgło V6
    Utworzone przez maciekb w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 15:14
  5. Ciężko albo wcale wchodzące biegi podczas jazdy
    Utworzone przez lemoniadowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 20:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory