Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Zakup Giulietty 1.4 170 km po lifcie, wybór rodzaju skrzyni.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Campo
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfy + inne marki
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    (...)Jazda z tym automatem po miescie to zabijanie calkowicie radosci z jazdy tym autem.(...)niestety oprogramowanie jego jest tragiczne IMO. Byc moze jest to spowodowane moim specyficznym trybem jazdy-czyli glownie jazda po niewielkim miescie.(...)
    Kolega mógłby rozwinąć temat?

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Myślałem że TCT to dobra skrzynia pod każdym względem, sporo czytałem i mówiono że zarówno kwestia niezawodności jak i samej pracy skrzyni jest na bardzo dobrym poziomie

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Myślałem że TCT to dobra skrzynia pod każdym względem, sporo czytałem i mówiono że zarówno kwestia niezawodności jak i samej pracy skrzyni jest na bardzo dobrym poziomie
    Ogólnie to jest niezła skrzynia, chyba nawet mniej awaryjna niż DSG. Ale oprogramowanie ma takie, że jeżdżąc w trybie N, gdy po mieście muska się delikatnie gaz, potrafi wrzucić 6 bieg. Obroty silnika spadają na bardzo małe prędkości. A małe prędkości obrotowe mogą powodować przedwczesne zużycie się koła dwumasowego. W DSG jest podobnie. Wiadomo, ekologia...

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    A no tak, słyszałem o tej przypadłości.. z resztą w wersji z manualem komputer też śmiesznie podpowiada zmiany biegów . .

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Mam ta skrzynie w połachotaniu z 2 litrowym dieslem i faktem jest że szuka okazji żeby wrzucić 6 bieg np przy 60km/h ale można łopatkami zrzucić na niższy w końcu się nauczy potwierdzam wypowiedź na temat DSG bo ona identycznie próbuje wrzucać biegi.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Campo Zobacz post
    Kolega mógłby rozwinąć temat?
    Tak jak juz koledzy napisali-zbijanie biegow w kazdej mozliwej sytuacji aby bylo 1200 obr/min.Gdyby to bylo jakies auto kapelusznicze-no problem.Ale to jest Alfa i w dodatku w trybie Dynamic.Teraz jezdzac w trybie manual odkrywam radosc z jazdy tym autem-na poczatku byl Dynamic,ale okazalo sie ze w manualu nawet w trybie Normal da sie jezdzic skutecznie.To uczucie gdy wiesz ze w kazdej chwili mozesz przyspieszyc bez redukowania o 3 biegi-bezcenne.Sam tez jezdze raczej zachowawczo-trzymam obroty ok.2tysiecy,biegi zmieniam przy 3,5tys-chyba ze jest potrzeba dynamiczniejszego przyspieszenia.Odkad jezdze na manualu nie uzylem jeszcze 6 biegu-a mimo to spalanie jest mniejsze niz to cale eko w automacie.Ale najwazniejszy jest ten natychmiastowy dostep do mocy,ta gladkosc przyspieszenia od poczatku-tego wlasnie oczekiwalem od Alfy i dopiero w trybie manual dostalem.Jedyny minus trybu manual-przy naglym zahamowaniu ciezko jest wrzucic wlasciwy bieg.Juz wiele razy po gwaltownym zahamowaniu do zera myslalem ze startuje z 1 a byla to 2.Co do pomagania sobie lopatkami-niestety ja nie mam tego udogodnienia ,wiec aby skorygowac prace automatu musze najpierw przestawic go w tryb manual a dopiero pozniej moge zmienic bieg.Niestety zdarzyla mi sie kilkakrotnie sytuacja ze zapomnialem ze z powrotem zmienilem tryb na auto i probujac zmienic bieg wylaczylem na luz podczas jazdy.Nie jestem pewien czy to dobre dla skrzyni-wiec unikam tego na wszelki wypadek.
    Ostatnio edytowane przez Rossi 69 ; 23-10-2019 o 18:25

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Tak jak juz koledzy napisali-zbijanie biegow w kazdej mozliwej sytuacji aby bylo 1200 obr/min.Gdyby to bylo jakies auto kapelusznicze-no problem.Ale to jest Alfa i w dodatku w trybie Dynamic.Teraz jezdzac w trybie manual odkrywam radosc z jazdy tym autem-na poczatku byl Dynamic,ale okazalo sie ze w manualu nawet w trybie Normal da sie jezdzic skutecznie.To uczucie gdy wiesz ze w kazdej chwili mozesz przyspieszyc bez redukowania o 3 biegi-bezcenne.Sam tez jezdze raczej zachowawczo-trzymam obroty ok.2tysiecy,biegi zmieniam przy 3,5tys-chyba ze jest potrzeba dynamiczniejszego przyspieszenia.Odkad jezdze na manualu nie uzylem jeszcze 6 biegu-a mimo to spalanie jest mniejsze niz to cale eko w automacie.Ale najwazniejszy jest ten natychmiastowy dostep do mocy,ta gladkosc przyspieszenia od poczatku-tego wlasnie oczekiwalem od Alfy i dopiero w trybie manual dostalem.Jedyny minus trybu manual-przy naglym zahamowaniu ciezko jest wrzucic wlasciwy bieg.Juz wiele razy po gwaltownym zahamowaniu do zera myslalem ze startuje z 1 a byla to 2.Co do pomagania sobie lopatkami-niestety ja nie mam tego udogodnienia ,wiec aby skorygowac prace automatu musze najpierw przestawic go w tryb manual a dopiero pozniej moge zmienic bieg.Niestety zdarzyla mi sie kilkakrotnie sytuacja ze zapomnialem ze z powrotem zmienilem tryb na auto i probujac zmienic bieg wylaczylem na luz podczas jazdy.Nie jestem pewien czy to dobre dla skrzyni-wiec unikam tego na wszelki wypadek.
    To były wersje TCT bez łopatek?
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Campo
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfy + inne marki
    Postów
    31

    Domyślnie

    *EDIT

    W sumie mój post nic nie wnosił do tematu, kasuję treść, proszę o ewentualne usunięcie .

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez Campo ; 24-10-2019 o 12:38

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał spoker Zobacz post
    To były wersje TCT bez łopatek?
    Na to wychodzi że tak...

    Wysłane z mojego Nokia 3.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zakup nowej Giulietty Veloce
    Utworzone przez irmin w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 18-12-2018, 11:54
  2. [Giulietta] Zakup Giulietty
    Utworzone przez basti5674 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2017, 22:05
  3. Trudy wybór - zakup auta
    Utworzone przez patryyyk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory