Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wahacz - jaki wybrać?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo, 147
    Postów
    21

    Domyślnie Wahacz - jaki wybrać?

    Hej,

    Nie znalazłem takiego tematu pod MiTo, jedynie pod Giuliettą, ale nie wiem, czy się mam tym sugerować. Dlatego zakładam nowy. Jakiego producenta wahaczy do MiTo polecacie? TRW? Lemforder? Czy tańsze Delphi/Fast spokojnie wystarczą? Nie wiem, czy sugerować się 147 - tam właściwie cokolwiek się nie założyło i tak po jakimś czasie wahacze były do wymiany (górne oczywiście).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZiębaKarol Zobacz post
    Hej,

    Nie znalazłem takiego tematu pod MiTo, jedynie pod Giuliettą, ale nie wiem, czy się mam tym sugerować. Dlatego zakładam nowy. Jakiego producenta wahaczy do MiTo polecacie? TRW? Lemforder? Czy tańsze Delphi/Fast spokojnie wystarczą? Nie wiem, czy sugerować się 147 - tam właściwie cokolwiek się nie założyło i tak po jakimś czasie wahacze były do wymiany (górne oczywiście).
    A dlaczego chcesz wymieniać cały wahacz , ja co prawda w Giulietta wymieniłem wszystkie gumy na Lemforder

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo, 147
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    A dlaczego chcesz wymieniać cały wahacz , ja co prawda w Giulietta wymieniłem wszystkie gumy na Lemforder
    Chyba po doświadczeniach ze 147 - tam całe wahacze mechanicy mi wymieniali od razu. Myślisz, że może wystarczyć sworzeń/guma ?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 TB 120 KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    W większości aut wahacz wymienia się w przypadku kolizji kiedy jest po prostu zgięty albo jak jest tak skorodowany że strach dalej jeździć. Jeżeli jest w dobrym stanie to wymiana samych gum w zupełności wystarczy, bo to one pracują w wahaczu. LEMFÖRDER to górna półka i raczej niżej bym nie schodził bo oszczędzanie na zawieszeniu szybko się mści po portfelu.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Potwierdzam Lemforder idzie na pierwszy montaż w wielu markach aut.Wachaczy nie trzeba wymieniac całych Giulietta ma normalne wachacze z tego co widziałem 147 ma Ameliniowe przynajmiej górne przód, a dolne są ze stali i sworznie są integralną częścią.Dlatego się całe wymienia.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Leżajsk<>Rzeszów<>Warszawa
    Auto
    jest Giulietta 1.4TB była AR 156 1.8TS 99'
    Postów
    121

    Domyślnie

    Hmmm. U siebie wymieniałem sworznie(mechanik przy sworzniach stwierdził że tuleje OK) przy 170t km a po jakims czasie poleciały tuleje no to wymiana tuleji na Lemfordery. Po 10t km ponownie tylne tuleje poszly. I tak naprawdę zdałem się na ocenę mechanika, który powinien już przy sworzniach powiedzieć wymieniaj Pan całosc i bedzie spokój. I taka prawda, ze jezeli jest juz konkretny przebieg to lepiej wymienic całe i miec spokoj na jakies 100t km a nie bujanie sie po mechanikach. Bo jak widać na ORI można pojezdzic. A tak to takie pozorne oszczednosci.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    W sumie racja bo płacisz w kółko za wciskanie tulejek, a tak pyk raz a porządnie masz wymienione całośc i jednorazowa łatwiejsza robota.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZiębaKarol Zobacz post
    Hej,

    Nie znalazłem takiego tematu pod MiTo, jedynie pod Giuliettą, ale nie wiem, czy się mam tym sugerować. Dlatego zakładam nowy. Jakiego producenta wahaczy do MiTo polecacie? TRW? Lemforder? Czy tańsze Delphi/Fast spokojnie wystarczą? Nie wiem, czy sugerować się 147 - tam właściwie cokolwiek się nie założyło i tak po jakimś czasie wahacze były do wymiany (górne oczywiście).
    Fast nie kupuj, trw, delphi, lemforder ok, ewentualnie poliuretan ale nie wiem czy do mito jest bo do giulietty nie ma. ja mam w bravo poliuretan

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Leżajsk<>Rzeszów<>Warszawa
    Auto
    jest Giulietta 1.4TB była AR 156 1.8TS 99'
    Postów
    121

    Domyślnie

    Zależnie od warsztatu, kasują za wprasowania a czasem nie i ściagniecie wahacza. Do tego geometria.
    Do Giulietty sa poliuretany np tu https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/K...4szt./23111063
    i TedGum też chyba robi.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daroo84 Zobacz post
    Zależnie od warsztatu, kasują za wprasowania a czasem nie i ściagniecie wahacza. Do tego geometria.
    Do Giulietty sa poliuretany np tu https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/K...4szt./23111063
    i TedGum też chyba robi.
    O już są wcześniej nie było ja mam akurat poliuretan firmy MPBS.
    Sam tuleje wymieniłem ze sworzniami tylko trzeba je wypalić a później rozciąć brzeszczotem blache i tuleje wyciągnięte jedynie znajomemu zawiozłem, żeby mi nowe wprasował bo nie mam takiego imadła. I trzeba pamiętać aby dokręcać wachacze a szczególnie tuleje poziomą gdy wachacz uniesiemy do góry lub gdy auto stoi na kołach

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wahacz - co wybrać?
    Utworzone przez AlfaLorenzo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-01-2023, 21:41
  2. [159] Jaki wahacz dolny wybrać ?
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 21:23
  3. [146] Jaki wybrać silnik?
    Utworzone przez KrisII w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 03:28
  4. [159] Jaki wybrać EGR???
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 13:27
  5. Jaki wahacz do 147 ???
    Utworzone przez singbad w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 16:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory