Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Wymiana chłodnicy

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid89 Zobacz post
    Mi też ciekła po środku tylko, że na górze i też denso także to nie są najlepsze chłodnice a stosowane na 1 montaż. Ja nie musiałem klimy ruszać, tylko ją odgiołem troszke i chłodnica wody wyszła ale może w giulietta jest inaczej niż w bravo
    Ja wymieniałem w alfie 156 1,9 jtd 150km. Nawet nie zdejmowałem zderzaka, o odpinaniu przewodów klimatyzacji też nie było mowy. Robiłem to sam na parkingu, poszło dość gładko
    Jeśli chodzi o samą chłodnicę to kupiłem jakiś polski niedrogi zamiennik (z tego co pamiętam kosztowała do 200zł), pasowała idealnie i wyglądała na dość solidną.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Wrzuciłem DENSO DRM01007 - pasowała idealnie. Niestety czynnik klimy do zrzucenia. Ogólnie nie da się wyjąć samej chłodnicy- trzeba wyjechac całym zestawem chłodnic...Największym kłopotem okazały się 4 śruby trzymające u góry zderzak i pas przedni...Na pierwszy rzut oka nie wyglądały źle, ale to kolejny wynalazek stosowany tylko w Giulietta/Gulia/Stelvio... Śruba w śrubie, za cholery nie chciały puścić, ostatecznie się ukręcały- trzeba było nacinać i rzeźbić...Zamówione w ASO FIAT Włocławek po 9,50 za sztukę. Podaję numery jakby ktoś kiedyś szukał- śruba i tulejka

    50515638 i 670007603

    Chłodnica puściła po środku na samym dole. Żadnych uszkodzeń mechanicznych...Rozszczelnienie po 9 latach

    EDIT: powyższe numery to kostka plastikowa w którą wkręcana jest "dolna" śruba. Brakuje numeru dla "górnej" śruby wkręcającą się w "dolną". Dodam nr jak dojdzie z serwisu.
    Sorry że odgrzebie temat ale czeka mnie wymiana chłodnicy wody z tego samego powodu i mam pytanko co do tych śrub.Chodzi o te 4 duże Torxy pod maską?.Tamte numery co podał kolega chodzi mi o tą dolną śrubę to ten duży Torx w tą śrubę wchodzi?i razem w tej tulejce siedzi ?.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Tak wynalazek piękny...
    Też miałem wymienianą chłodnicę bo się rozszczelniła i faktycznie, za cholerę nie mogliśmy odkręcić tych śrub. Urwały się i zamawiałem nowe w aso.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Byłem przed chwilą popuścić te śruby dało radę 3 z jedną będę za chwilę walczył dalej bo drgnęła trzeba się wd40 wspomóc. A powiedz mi proszę trzeba odkręcać chłodnice klimy? czy tylko jak w książce pokazane że można ją ustawić na skos i wyjąc tamtą następną?.Wiem że kuler muszę odkręcić na 4 śrubach z tego co widzialem.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Chłodnica klimy bez rozpinania. Odchylić odpowiednio i wyjąć chłodnice wody.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV
    Postów
    14

    Domyślnie

    Zamiast WD40 przy odkręcaniu śrub polecam środek o nazwie coca-cola, polać, poczekać kilka minut i próbować odkręcać, to naprawdę działa.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cola by nic nie pomogła sruba razem z tuleją tańczyła cieszę się że uratowałem 3 jedną się dokupidzieki za pomocne rady będę walczył z chłodnicą w sobotę

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś czy występowały chłodnice do Giulietty bez korka spustowego?.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Jestem świeżo po wymianie chłodnicy i rzeczywiście da się to zrobić całkiem bezproblemowo bez zdejmowania chłodnicy klimatyzacji, wystarczy delikatnie odchylić ją do siebie i wtedy główną chłodnicę można wyjąć od spodu, trzeba tylko wcześniej zdemontować intercooler. Na foto poniżej akurat wersja 2.0 jtdm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2189.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	144.7 KB
ID:	280474
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2200.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	146.2 KB
ID:	280476
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2214.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	162.8 KB
ID:	280477

    Przy zdejmowaniu intercoolera zauważyłem, że w środku jest lekko wilgotny, również rura odchodząca od niego w środku nie jest idealnie sucha, czy to normalne zjawisko?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2192.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	71.2 KB
ID:	280478
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2198.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	101.3 KB
ID:	280479

Podobne wątki

  1. [MiTo] wymiana chłodnicy
    Utworzone przez Stusi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 12:55
  2. Wymiana chłodnicy w 147
    Utworzone przez arko w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 22:41
  3. Wymiana chłodnicy...
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 14:14
  4. [145] wymiana chłodnicy
    Utworzone przez adelon w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 11:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory