Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Wymiana chłodnicy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie Wymiana chłodnicy

    Witajcie,
    Prawdopodobnie strzeliła mi chłodnica, jest mokro pod nią i na obudowie wentylatora...Niestety zorientowałem się gdy pojawił się komunikat o 130C i nakazie wyłączenia silnika...Natychmiast zjechałem, upuściłem ciśnienie w wyrównawczym i dolałem ok 3,5L...Odpowietrzyłem zaworkiem na wężu za termostatem...Od razu mówię, że to nie chłodniczka EGR, bo ją wymieniłem ze 2 lata temu i tam jest sucho...
    Pytanie jaką chłodnicę zamówić, ceny na allegro różne, na stronie IC też rozrzut. Ceny od 300 Do 900 za nowe... Czy do wymiany konieczne jest rozpięcie klimy??? Bo jeżeli tak to już sam sobie tego nie wymienię i muszę jechać do warsztatu.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar michass
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta, Stelvio
    Postów
    80

    Domyślnie

    Zasada nr 1, nie odkrecamy korka na gorącym i nie chodzi tu tylko o poparzenie, ale o uszkodzenie układu.

    Wysłane z mojego URSUSa C-360 3P

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał michass Zobacz post
    Zasada nr 1, nie odkrecamy korka na gorącym i nie chodzi tu tylko o poparzenie, ale o uszkodzenie układu.

    Wysłane z mojego URSUSa C-360 3P
    Zrzucilem ciśnienie bo na pewno było wyższe niż zalecane dla układu, mając na uwadze upg. Nie zrobiłem tego jednorazowym zrzutem bo sie i tak wszystko gotowało, lekko odkrecilem i cisnienie schodziło ok 2 minut. Co moze sie uszkodzić podczas tego manewru? Myślałem, że działam w dobrej wierze...

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar michass
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta, Stelvio
    Postów
    80

    Domyślnie

    Od regulacji cisnienia w ukladzie jest korek i zbiorniczek. Wlasnie UPG, jak i inne uszczelnienia w ukladzir chłodzenia nie lubią skoków ciśnienia.

    Wysłane z mojego URSUSa C-360 3P

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał michass Zobacz post
    Od regulacji cisnienia w ukladzie jest korek i zbiorniczek. Wlasnie UPG, jak i inne uszczelnienia w ukladzir chłodzenia nie lubią skoków ciśnienia.

    Wysłane z mojego URSUSa C-360 3P
    Myślę, że nie strzeliłem w układ za gwałtownie. Wracając do tematu klimy, czy przeszkadza w demontażu?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Myślę, że nie strzeliłem w układ za gwałtownie. Wracając do tematu klimy, czy przeszkadza w demontażu?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    wymieniałem ale w bravo 1.9 16v i nie musiałem rozpinać klimy, chłodnice klimy można delikatnie odgiąć na bok. Jest troche roboty zderzak, 2 belki do zdjęcia ale spokojnie do zrobienia. Ja kupiłem firmy Nissens i 2lata narazie jest ok

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid89 Zobacz post
    wymieniałem ale w bravo 1.9 16v i nie musiałem rozpinać klimy, chłodnice klimy można delikatnie odgiąć na bok. Jest troche roboty zderzak, 2 belki do zdjęcia ale spokojnie do zrobienia. Ja kupiłem firmy Nissens i 2lata narazie jest ok
    Namierzylem już Nissens za ok 340zl, chyba zrobię podejście do wymiany. Napisze dla potomnych co i jak

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Namierzylem już Nissens za ok 340zl, chyba zrobię podejście do wymiany. Napisze dla potomnych co i jak

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    to działaj, zarezerwuj sobie cały dzień najlepiej i zaoszczędzisz jakieś 200 zł na mechanika

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Wrzuciłem DENSO DRM01007 - pasowała idealnie. Niestety czynnik klimy do zrzucenia. Ogólnie nie da się wyjąć samej chłodnicy- trzeba wyjechac całym zestawem chłodnic...Największym kłopotem okazały się 4 śruby trzymające u góry zderzak i pas przedni...Na pierwszy rzut oka nie wyglądały źle, ale to kolejny wynalazek stosowany tylko w Giulietta/Gulia/Stelvio... Śruba w śrubie, za cholery nie chciały puścić, ostatecznie się ukręcały- trzeba było nacinać i rzeźbić...Zamówione w ASO FIAT Włocławek po 9,50 za sztukę. Podaję numery jakby ktoś kiedyś szukał- śruba i tulejka

    50515638 i 670007603

    Chłodnica puściła po środku na samym dole. Żadnych uszkodzeń mechanicznych...Rozszczelnienie po 9 latach

    EDIT: powyższe numery to kostka plastikowa w którą wkręcana jest "dolna" śruba. Brakuje numeru dla "górnej" śruby wkręcającą się w "dolną". Dodam nr jak dojdzie z serwisu.
    Ostatnio edytowane przez gramian ; 06-11-2019 o 14:29

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Mi też ciekła po środku tylko, że na górze i też denso także to nie są najlepsze chłodnice a stosowane na 1 montaż. Ja nie musiałem klimy ruszać, tylko ją odgiołem troszke i chłodnica wody wyszła ale może w giulietta jest inaczej niż w bravo

Podobne wątki

  1. [MiTo] wymiana chłodnicy
    Utworzone przez Stusi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 12:55
  2. Wymiana chłodnicy w 147
    Utworzone przez arko w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 22:41
  3. Wymiana chłodnicy...
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 14:14
  4. [145] wymiana chłodnicy
    Utworzone przez adelon w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 11:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory