Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 124

Temat: Automatyczne podnoszenie klapy bagażnika

  1. #61
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    To ty też masz te sprężyny? Najb śmieszne jest to, że ja je będę musiał zdjąć. Kolega wyżej nagadał o szparach i jak zacząłem się przyglądać to u mnie klapa jest minimalnie przesunięta w prawo. Tzn. po prawej jest ze 2-3 mm mniejsza szpara niż po lewej. I teraz nie wiem czy tak było i nie zwróciłem uwagi, czy to efekt sprężyn. Choć obadałem tę klapę z każdej strony i ona u mnie nie ma żadnych luzów bocznych, więc raczej niemożliwe jest, żeby to był wynik działania tych sprężyn. Zamyka się jak się zamykała, tj. zamek trafia w ten drut, nic nie obciera. Więc pewnie tak było tylko, że wtedy tego nie widziałem, a tera kolega mnie zainspirował. Musze zdjęć te sprężyny i zobaczyć czy bez nich jest tak samo czy się "naprostowało". Może ktoś zerknie u siebie czy szpary między klapą a karoserią są identyczne czy jednak się różnią, choć minimalnie? Z tego co wiem to można położenie klapy regulować.

  2. #62
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta veloce
    Postów
    18

    Domyślnie

    To jest alfa czyli Fiat wiec czego oczekujecie ze będą z micrometrem klapy regulować [emoji28]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar perlim121
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Madryt
    Auto
    była 156 SW ....teraz Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    164

    Domyślnie

    u mnie jest równo....
    co do szpar,ze widać przez nie teleskopy...
    w starej mojej 156 tak miałem ale z maska z przodu,ze jak słonce padało pod pewnym kontem,to były widoczne te teleskopy

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    To ty też masz te sprężyny? Najb śmieszne jest to, że ja je będę musiał zdjąć. Kolega wyżej nagadał o szparach i jak zacząłem się przyglądać to u mnie klapa jest minimalnie przesunięta w prawo. Tzn. po prawej jest ze 2-3 mm mniejsza szpara niż po lewej. I teraz nie wiem czy tak było i nie zwróciłem uwagi, czy to efekt sprężyn. Choć obadałem tę klapę z każdej strony i ona u mnie nie ma żadnych luzów bocznych, więc raczej niemożliwe jest, żeby to był wynik działania tych sprężyn. Zamyka się jak się zamykała, tj. zamek trafia w ten drut, nic nie obciera. Więc pewnie tak było tylko, że wtedy tego nie widziałem, a tera kolega mnie zainspirował. Musze zdjęć te sprężyny i zobaczyć czy bez nich jest tak samo czy się "naprostowało". Może ktoś zerknie u siebie czy szpary między klapą a karoserią są identyczne czy jednak się różnią, choć minimalnie? Z tego co wiem to można położenie klapy regulować.
    I jak sytuacja? Zdejmowałeś sprężyny? Jak działa klapa? Ja dopiero otrzymałem przesyłkę ale aura nie sprzyja do grzebania... sprawdzę te szczeliny klapy i jak to wygląda w oryginale przed montażem.

  5. #65
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie zdjąłem, bo aura nie sprzyja. Poza tym wszystko działa jak działało, czyli świetnie, nawet w temp ujemnych. Jak ty już wiesz przed montażem to zrób sobie fotki szpar przed i po zamontowaniu. Sprawdzisz czy się coś zmieniło. U mnie pewnie tak było przed montażem tylko wtedy tego nie widziałem.

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Ok zrobię fotki i przyjrze się dokładnie spasowaniu. Czyli co zostawiasz skoro działa idealnie jak wyżej piszesz? Wcześniej pisałeś, że straszenie ciężko się zamyka? Czyli co ułożyły się sprężyny? Jest lepiej z czasem? W instrukcji właśnie makaron o tym pisze, żeby dać im chwilę na ułożenie...

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Sprężynki dotarły wczoraj , właśnie je zamontowałem. Przed zamontowaniem sprawdziłem szpary i porobiłem zdjęcia. Po montażu nie widzę aby się powiększyły. Klapa otwiera się płynnie ( choć muszę siłowniki wymienić bo mają już ciężko ;-) ) I w końcu nie będę brudził klapy na krawędzi aby ją podnieść.

    A co do zamykania to nie przesadzajmy , trzeba użyć trochę większej siły niż bez sprężyn.

    Jestem tylko ciekaw czy sprężyny nie wywierają na tyle mocnego nacisku rozporowego gdy klapa jest zamknięta a siłownik ściśnięty aby wygiąć mocowania samych siłowników ( tam gdzie są te kulki ).
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 18-01-2020 o 14:21

  8. #68
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie pisałem, że się ciężko zamyka, tylko ciężej. Na razie zostawiam. Nie ma czasu zdejmować i sprawdzać, a niczego niepokojącego nie widzę. Być może zdejmę w przyszłym tyg. dla sprawdzenia czy szpary zostaną takie same czy się zmienią.
    Z drugiej strony przyjrzałem się zawiasom klapy. Jeśli te dwie sprężyny wygną te zawiasy i punkty mocowania teleskopów to byłby cud. Choć wiadomo... w Alfie cuda się zdarzają.

  9. #69
    Użytkownik Świeżak Avatar perlim121
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Madryt
    Auto
    była 156 SW ....teraz Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    164

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Dzisiaj zrobiło się bardzo zimno....jakieś 2 stopnie i...klapa się nie podniosła
    Skręciłem bardziej te główki i działa choć wolniej niż wcześniej
    Przypuszczam, że to od zimna....Bo siłowniki raczej nie są do wymiany bo to dopiero 4 lata...
    Co Wy sądzicie?

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Siłowniki w klapie to gazowe siłowniki i w niższych temperaturach mają mniejszą sprawność ( z resztą na aukcji ebay u sprzedającego jest wyraźnie napisane że okresach niższych temp. będą gorzej działały )

Podobne wątki

  1. [159] Automatyczne podnoszenie i zamykanie klapy bagażnika
    Utworzone przez zeppelin w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 179
    Ostatni post / autor: 27-07-2020, 14:15
  2. [159] [159] Automatyczne podnoszenie i zamykanie klapy bagażnika
    Utworzone przez wino-w2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 05-03-2020, 19:06
  3. [Giulietta] Klapa bagażnika - podnoszenie
    Utworzone przez fala w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2018, 15:27
  4. Podnoszenie klapy bagażnika z pilota
    Utworzone przez Dawidos w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:29
  5. [155] Automatyczne podnoszenie szyby
    Utworzone przez Negro w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory