Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 124

Temat: Automatyczne podnoszenie klapy bagażnika

  1. #71
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał perlim121 Zobacz post
    Witam ponownie
    Dzisiaj zrobiło się bardzo zimno....jakieś 2 stopnie i...klapa się nie podniosła
    Skręciłem bardziej te główki i działa choć wolniej niż wcześniej
    Przypuszczam, że to od zimna....Bo siłowniki raczej nie są do wymiany bo to dopiero 4 lata...
    Co Wy sądzicie?
    Nic się nie stało. dziś miałem tak samo. To zgęstniały olej czy co tam jest w środku, w teleskopach. Ile masz dni w roku z temp. na minusie? No... Wystarczyło, że poszło na plus 1 i już ok. Ten koleś od tych sprężyn pisał, że tak może być na temp. minusowych. Z drugiej strony jakby te sprężyny odbijały zamarznięte teleskopy, to klapę by urwało przy takich 30 na plusie... hehehe

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał perlim121 Zobacz post
    Witam ponownie
    Dzisiaj zrobiło się bardzo zimno....jakieś 2 stopnie i...klapa się nie podniosła
    Skręciłem bardziej te główki i działa choć wolniej niż wcześniej
    Przypuszczam, że to od zimna....Bo siłowniki raczej nie są do wymiany bo to dopiero 4 lata...
    Co Wy sądzicie?
    i nie skręcaj tych główek, bo zara będziesz pierwszym, który będzie tu biadolił, ze sprężyny mu klapę urwały albo wysadziły z zawisów, albo i że dach się z tyłu zagiął z tego powodu i że nie polecasz. A wiadomo, że jak ściśniesz sprężyny jeszcze mocniej to i one mają mniej miejsca, bardziej się rozpierają i mogą zdeformować mocowania teleskopów i zawiasów. Gdzieś ta ponadmiarowa energia musi się uwolnić.
    I cos czuję, że właśnie w ten sposób ci kolesie z bravo forum porobili, pocudowali, pomontowali do tego jakiś chiński chłam i tera wielkie płacze, że im się teleskopy i zawiasy pogięły.

  2. #72
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [MENTION=80414]XJ6[/MENTION] nie pisz rzeczy o których nie masz pojęcia- to nie jest tak, że od razu po montażu w dzień czy dwa powygina zawiasy mocowania teleskopy bo tak to tu przedstawiasz i ludzie jak kretyni mierzą szczeliny w klapie dzień czy dwa dni po montaży- poczekaj kilka miesięcy - wtedy ocenisz.
    Po drugie jak czegoś nie wiesz to nie pisz- w Bravo wszystkie sprężyny były dobierane w pl firmie pod kątem twardości sprężystości etc.
    Gdyby to było takie proste każdy z producentów montowałby - przecież to tanie i proste w użyciu czyż nie? - prawda jest taka że te elementy nie są przystosowane do tego typu modyfikacji i tyle.

  3. #73
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Dareek mam taką prośbę. Jak kogoś nie znasz, to oducz się pouczać i pisać, że ktoś nie ma pojęcia o czym pisze, ok? Bo widzę, z masz tendencję do pouczania wszystkich o wsztsko. Normalnie forumowa krynica mądrości się znalazła, a sam wiesz tyle ile zjesz.

    Poza tym jak jesteś taki dobry kolega od straszenia pourywanymi klapami, to powiedz dlaczego nas nie ostrzegłeś jak mowa była w tym wątku o chęci zakupu tych sprężyn od tego Włocha tylko jak kilku z nas je kupiło to ci się nagle przypomniało, że w bravo się zawiasy powyginały od tego i jeszcze piszesz, że taki to tuning, że "każdy robi jak chce". To znaczy ty mądry to nie, ale te głupki co to pokupiły to niech se robią, najwyżej im się klapy pourywają, nie? Słabe to.

    Ok, może w bravo się i pourywały. I co z tego? to tylko dowód na to, że w PL firma dała ciała, bo zrobiła produkt, który nie dość, że sienie nadaje do tego do czego był stworzony, to jeszcze wyrządził szkody. Póki co o takim przypadku w Alfie nie słyszałem.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar perlim121
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Madryt
    Auto
    była 156 SW ....teraz Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    165

    Domyślnie

    panowie,nie ma co sie sprzeczać.....
    mamy założone te sprężyny tak wiec nie myślmy o tym czy się powyginają czy nie....
    po kilku miesiącach,czy latach się okaże czy to bubel czy jednak udogodnienie,prawda?

  5. #75
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ta. Amen.

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Dodam tylko że sprężyny z Włoch mają konstrukcję stożkową ( taka beczółka ) z jednym zwojem cofniętym w środku to tylko pokazuje że produkt jest przemyślany i sprawdzany a do tego jest wprost dedykowany do Giulietty i kilku inny z adnotacją że nie wszędzie można je założyć. Są też dłuższe niż te które widziałem na alldrogo i dodatkowo z cieńszego drutu. Pomyślcie że nie musi być tak dużej siły sprężynowania ale musi ta siła odepchnięcia być powiedzmy długa do momentu kiedy teleskop sam załapie. I właśnie tak jest w przypadku tych sprężyn.

  7. #77
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Dareek mam taką prośbę. Jak kogoś nie znasz, to oducz się pouczać i pisać, że ktoś nie ma pojęcia o czym pisze, ok? Bo widzę, z masz tendencję do pouczania wszystkich o wsztsko. Normalnie forumowa krynica mądrości się znalazła, a sam wiesz tyle ile zjesz.

    Poza tym jak jesteś taki dobry kolega od straszenia pourywanymi klapami, to powiedz dlaczego nas nie ostrzegłeś jak mowa była w tym wątku o chęci zakupu tych sprężyn od tego Włocha tylko jak kilku z nas je kupiło to ci się nagle przypomniało, że w bravo się zawiasy powyginały od tego i jeszcze piszesz, że taki to tuning, że "każdy robi jak chce". To znaczy ty mądry to nie, ale te głupki co to pokupiły to niech se robią, najwyżej im się klapy pourywają, nie? Słabe to.

    Ok, może w bravo się i pourywały. I co z tego? to tylko dowód na to, że w PL firma dała ciała, bo zrobiła produkt, który nie dość, że sienie nadaje do tego do czego był stworzony, to jeszcze wyrządził szkody. Póki co o takim przypadku w Alfie nie słyszałem.
    Co się jeżysz i obrażasz innych ? czytaj ze zrozumieniem - piszesz jakieś głupoty dorabiasz ideologię z jakimiś pourywanymi klapami na temat bravo to sprostowałem bo tak powstają baśnie, a czy POWYGINA ZAWIASY CZY MOCOWANIA SIŁOWNIKA w Giulietcie czy nie jak pisałem - nie przesądzam, tylko dziecinne jest stawianie tezy, że jak nic nie uszkodziło się po 24 godzinach to jest ok - to opowiadasz brednie. - pojeździj parę miesięcy zobaczysz- życzę Ci żeby działało i tyle w temacie.
    a co do tuningu- nie masz monopolu na wiedzię i gust - dlatego napisałem każdy robi jak chce - po co dorabiasz jakąś ideologie z "głupkami" i innymi inwektywami? Boli cię coś?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Dodam tylko że sprężyny z Włoch mają konstrukcję stożkową ( taka beczółka ) z jednym zwojem cofniętym w środku to tylko pokazuje że produkt jest przemyślany i sprawdzany a do tego jest wprost dedykowany do Giulietty i kilku inny z adnotacją że nie wszędzie można je założyć. Są też dłuższe niż te które widziałem na alldrogo i dodatkowo z cieńszego drutu. Pomyślcie że nie musi być tak dużej siły sprężynowania ale musi ta siła odepchnięcia być powiedzmy długa do momentu kiedy teleskop sam załapie. I właśnie tak jest w przypadku tych sprężyn.
    i o to chodzi- może ktoś zrobił rozwiązanie bezpieczniejsze dla głownie mocowania siłowników klapy - może być ok, ale trzeba mieć też świadomość że jak klapa jest zamknięta sprężyna musi wywierać ciągłą siłę na coś co raczej nie jest do tego technicznie przygotowane.
    oby działało bo to fajne rozwiązanie.

  8. #78
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Boli mnie jak straszysz ludzi po fakcie zakupu sprężyn powyginanymi klapami i bóg wie czym, mimo że nikt tego póki co nie stwierdził w Alfie. Szkoda, że żeś nie poinformował o tych sensacjach rewelacjach przed zakupem. O to mi tylko chodzi. Łatwo krytykować po fakcie. A nawet jak te sprężyny wygną zawiasy czy mocowania to co? Tu na forum jest mnóstwo cudeniek polepionych z niemieckich przystanków, o czym zapewne nie wiedzą sami ich właściciele i co? Wygnie się, to się zdejmie sprężyny, naprostuje i tyle. To nie dziura w dachu na środku. Nasi fachmani blacharze nie takie wygięcia doprowadzali do stanu lalunia...

  9. #79
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    no i widzisz- sam zadałeś sobie pytanie sam odpowiedziałeś- jakie to proste? rozwiązałeś potencjalny problem!
    Dla jasności nie wmawiaj innym rzeczy których nie powiedziały, bo masz tendencję do wyolbrzymiania słów innych i dorabiania ideologii.
    JESZCZE RAZ- nie mam zamiaru nikogo pouczać i nikogo nie straszę - nie mam takiego zwyczaju, a już na pewno nie krytykuję- Twoje auto - robisz co chcesz tylko proszę nie pisz mi że nie informowałem przed zakupem- szklanej kuli i czarnego kota nie mam i nie wiem co kto kupuje. co mi do tego? wieź daj na luz.
    Walnij se zimne piwko- ja tak zrobię - Twoje zdrowie!!

  10. #80
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Koledzy czy komuś się już zesr.. klapa? Kilku z nas montowało w tym samym czasie. Jak się wam to sprawuje. z moich obserwacji wynika, że sprężyny trochę się wyrobiły, usiadły w tym sensie, że odbija jak na początku, ale klapa zamyka się trochę lżej.

Podobne wątki

  1. [159] Automatyczne podnoszenie i zamykanie klapy bagażnika
    Utworzone przez zeppelin w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 179
    Ostatni post / autor: 27-07-2020, 14:15
  2. [159] [159] Automatyczne podnoszenie i zamykanie klapy bagażnika
    Utworzone przez wino-w2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 05-03-2020, 19:06
  3. [Giulietta] Klapa bagażnika - podnoszenie
    Utworzone przez fala w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2018, 15:27
  4. Podnoszenie klapy bagażnika z pilota
    Utworzone przez Dawidos w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:29
  5. [155] Automatyczne podnoszenie szyby
    Utworzone przez Negro w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory