Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 142

Temat: Racechip S - Wasze doświadczenia

  1. #131
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Trochę się chyba pogubiłeś
    Wzrost mocy to skąd się bierze?
    Poczytaj więcej o zasadach działania boxa. Przecież to jest zwykłe oszukiwanie ecu i podlewanie paliwa o czym zresztą sam napisałeś
    Wiem, że w benzyniaku bez filtra GPF albo w dieslu bez DPF można sobie ryzykować.
    Kiedyś widziałem gościa, który zostawiał za sobą chmurę sadzy po montażu renomowanego boxa. Pomyśl, co by było gdyby miał DPF'a?
    Za chwilę by go wycinał, bo dziadostwo się często wypala, itp. opowieści. Nie, skąd, to nie box
    Dlaczego też nikt nie chce pokazać wydruku z hamowni? Przecież to jest raptem 100 zł. Żaden pieniądz przy cenie boxa lub ewentualnych szkodach.
    W sumie to już nie moja sprawa. Dawno temu też się zastanawiałem nad boxem. Dzisiaj wiem, że nigdy bym tego nie założył.
    Kolego, nie masz bladego pojęcia do czego jest podpięty box i jak wpływa na ECU. Po Twoich wypowiedziach widać, że nie wiesz też zupełnie jak działa silnik benzynowy.
    Doszkolisz się trochę to możemy pogadać, ale jak widzę teksty typu: "Kiedyś widziałem gościa, który zostawiał za sobą chmurę sadzy po montażu renomowanego boxa" to wiem, że rozmawiam z wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie.
    I coś się tak przyczepił tych filtrów których w 1.4 MA nie ma?

    P.S. Po co mam wydawać kasę na hamownię? Jak już pisałem, nie każdego "jarają" cyferki, którymi mogę się pochwalić kolegom
    Napiszę przekornie: załóż boxa i jedź na hamownię udowodnić wszystkim, że to nie działa. Żaden pieniądz przy cenie wizyty u tunera

  2. #132
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Widzę, że chyba nadepnąłem szanownemu ekspertowi na odcisk.
    Handlujesz tymi boksami, czy masz jakąś umowę z dystrybutorem?
    Wrzuć tutaj wykres, to jakaś tajemnica? Takie wielkie pieniądze?
    Przy okazji pochwal się wiedzą, oświeć do czego się to podłącza.
    Śmiało, chętnie poczytam, myślę, że nie tylko ja.
    Poza uprzejmościami, którymi u ciebie na bogato, forum jest też do wymiany wiedzy.
    Więc śmiało, napisz proszę jakąż tajemną technikę posiadły boksy i gdzież to się podpina

  3. #133
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    383

    Domyślnie

    Box jaki by nie był, czy z procesorem w środku czy też nie, co do zasady, działa względnie zawsze tak samo.
    Na wejściu ma sygnał z jakiś czujników, na wyjściu natomiast sygnał jest zmodyfikowany, w celu oszukania ecu i wymuszaniu jakiegoś okreśłonego zachowania.
    Czy modyfikuje sygnał z jednego czujnika, czy z 15 zawsze jest ten sam cel...

  4. #134
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Kolego, nie masz bladego pojęcia do czego jest podpięty box i jak wpływa na ECU. Po Twoich wypowiedziach widać, że nie wiesz też zupełnie jak działa silnik benzynowy.
    Doszkolisz się trochę to możemy pogadać, ale jak widzę teksty typu: "Kiedyś widziałem gościa, który zostawiał za sobą chmurę sadzy po montażu renomowanego boxa" to wiem, że rozmawiam z wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie.
    I coś się tak przyczepił tych filtrów których w 1.4 MA nie ma?

    P.S. Po co mam wydawać kasę na hamownię? Jak już pisałem, nie każdego "jarają" cyferki, którymi mogę się pochwalić kolegom
    Napiszę przekornie: załóż boxa i jedź na hamownię udowodnić wszystkim, że to nie działa. Żaden pieniądz przy cenie wizyty u tunera
    Jesteś z Krakowa i pod ręką masz Conmira z hamownią, jedź do niego on ci zrobi pomiar za 50zł, ja pomimo iż mam diesla to chętnie się dołożę finansowo do tego i podejrzewam że inni koledzy też, wstawisz wykresy i wszystko będzie jasne na papierku a nie na słowo.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  5. #135
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    i coś już się ruszyło z tą hamownią ?
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  6. #136
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż Racechip S na gwarancji do Giulietty 1,4 MA 170 kM . Trochę grosza odłożyłem i idę w remaping ECU + IC od QV + DV+ GFB , zobaczymy ile to da przyrostu.

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    Trochę odkopuję - jak po dłuższym okresie użytkowania? Jakieś skutki uboczne, awarie? Może się wypowiedzieć jakiś użytkownik?

  8. #138
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechis Zobacz post
    Trochę odkopuję - jak po dłuższym okresie użytkowania? Jakieś skutki uboczne, awarie? Może się wypowiedzieć jakiś użytkownik?

    Ja już trochę km na nim zrobilem.
    Generalnie to mam ustawiony na 5 i trybu 4 nawet nie testowałem. Spalanie wydaje się podobne ale komp. pokazuje o ok 0.4l na 100km mniej niż w rzeczywistości tj. ok 6%.
    Od tego czasu mialem 3 usterki w tym 1 mogła mieć zwiazek - podczas ostatnich mrozów na normalu przy kreceniu do max obrotów wyskoczył mi check. Nie pamiętam kodu bledu i czy to nie było przypadkiem przeładowanie turbiny. Po skasowaniu błąd nie powrócił.

    Generalnie jeżdżę po warszawie i do Pruszkowa i nie miałem ani razu problemu z niewypalonym dpf. Nigdy mi się nie zapaliła kontrolka dpf.
    Wcześniej już opisałem moje wrażenia z jazdy na rechip s tak więc nie będę się powtarzał.
    Teraz od ok 3 tygodni mam wylaczony racechip taką kostką do bypasu i od razu odczułem spadek mocy. Spalanie na kompie o w rzeczywistości zrównało sie a ja sie przyzwyczaiłem do gorszych osiągów. Teraz jak wepne boxa mam nadzieję że znowu poczuję efekt wow.
    Jeśli chodzi o przyczynianie się boxa do szybszego wyeksploatowania silnika (szczególnie zaworów, wtryskow czy turbiny) to jest to jak najbardziej prawdopodobne. Sprzęgło to na 100% szybciej się zużyje dzieki zwekszeniu momentu szczególnie w okolicach 1200-1500 obrotów.
    Ale z drugiej strony to takie efekty może również nieść za sobą reamp ecu zwłaszcza przez marnego tunera.
    Pozdrawiam

  9. #139
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechis Zobacz post
    Trochę odkopuję - jak po dłuższym okresie użytkowania? Jakieś skutki uboczne, awarie? Może się wypowiedzieć jakiś użytkownik?
    Tak w skrócie, same plusy, zero problemów przy 1.4MA

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Tak w skrócie, same plusy, zero problemów przy 1.4MA
    A jak to wygląda na fabrycznym IC? Nie łapie zadyszki? Nie ukrywam, że cena jest atrakcyjna jeśli chodzi o taką formę modyfikacji. Ile zrobiłeś na tym kilometrów?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] RaceChip do Giulia
    Utworzone przez klag3 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 21:31
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory