Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 142

Temat: Racechip S - Wasze doświadczenia

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Szukam teraz informacji o powerboxach bo cały czas mam wątpliwości co do braku szkodliwości ich działania na silnik/osprzęt
    I znalazłem coś ciekawego na temat polskiego produktu na złącze OBD znanej z allegro firmy.
    https://www.performancechipreviews.c...formance-chip/

    Fajnie że w Polsce można produkować i sprzedawać ściemę za ok 500zł (na chipsecie sterującym miganie światełek)
    Rozważałem ich inny tańszy produkt CR1 ale pod "przykrywką" ciemnej żywicy okazuje się nieskomplikowany układ
    https://www.youtube.com/watch?v=Awbya9cPF7Y

    Nawet bym to wypróbował ale jako że z tym boxem na OBD oszukują to i tutaj nie wierzę

    A czy ktoś może ma doświadczenie jeszcze z V-techem (kosztuje poniżej 450zł)? Może to jest bardziej sprawdzone od RaceChip

    - - - Updated - - -

    Boksy na kościach PIC16F59 to zwykłe oszustwo. Ww. układy sterują wyłacznie miganiem diod. Poniżej link potwierdzający to co można przeczytać na stronie ww. którą wcześniej podałem

    https://www.wyborkierowcow.pl/chiptu...i-moc-silnika/
    Ja dostałem taką odpowiedż od Racechip

    Dear Tomasz,

    Thank you for contacting the RaceChip Customer Service.

    Every RaceChip is tested on every car, so we have only good feedback about the product inside this engine.
    It´s not possible that the RaceChip has a negative effect on the engine itself.

    But I would like to explain you how our RaceChip works:

    The RaceChips gets connected to different engine sensors, depending on the engine. In fact it gets placed between the ECU and the motor sensors where it takes the current driving data from the ECU and optimizes them in real time and accordingly to the driving situation.

    The optimization happens while acceleration only, where the performance is required, in order to not overload the engine unnecessarily on part load. Due to this load-dependent optimization we can achieve the best possible performance without overloading the engine.

    During the development process, our engineers' aim is to identify the engine's performance maximum, always within its safety tolerances. The achieved maximum engine performance gets communicated in our shop. Since there can be differences between the manufacturer's performance statement and the engine's real stock performance, the performance delta can be differently. In the end we like to show off what final performance you can expect from your engine.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Szukam teraz informacji o powerboxach bo cały czas mam wątpliwości co do braku szkodliwości ich działania na silnik/osprzęt
    I znalazłem coś ciekawego na temat polskiego produktu na złącze OBD znanej z allegro firmy.
    https://www.performancechipreviews.c...formance-chip/

    Fajnie że w Polsce można produkować i sprzedawać ściemę za ok 500zł (na chipsecie sterującym miganie światełek)
    Rozważałem ich inny tańszy produkt CR1 ale pod "przykrywką" ciemnej żywicy okazuje się nieskomplikowany układ
    https://www.youtube.com/watch?v=Awbya9cPF7Y

    Nawet bym to wypróbował ale jako że z tym boxem na OBD oszukują to i tutaj nie wierzę

    A czy ktoś może ma doświadczenie jeszcze z V-techem (kosztuje poniżej 450zł)? Może to jest bardziej sprawdzone od RaceChip

    - - - Updated - - -

    Boksy na kościach PIC16F59 to zwykłe oszustwo. Ww. układy sterują wyłacznie miganiem diod. Poniżej link potwierdzający to co można przeczytać na stronie ww. którą wcześniej podałem

    https://www.wyborkierowcow.pl/chiptu...i-moc-silnika/
    PRZEZ OBD NIE MOŻNA POPRZEZ ZEWNĘTRZNE CUDOWNE PUDEŁECZKO NIC WYSTEROWAĆ W ECU. POTRZEBNE SĄ SYGNAŁY Z CZUJNIKÓW , ZMIANA MAP W TRYBIE ODCZYT/ZAPIS JEST PRZEZ ZŁĄCZE OBD NIEMOŻLIWY

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    cytat
    "PRZEZ OBD NIE MOŻNA POPRZEZ ZEWNĘTRZNE CUDOWNE PUDEŁECZKO NIC WYSTEROWAĆ W ECU. POTRZEBNE SĄ SYGNAŁY Z CZUJNIKÓW , ZMIANA MAP W TRYBIE ODCZYT/ZAPIS JEST PRZEZ ZŁĄCZE OBD NIEMOŻLIWY"

    Przeczytaj jeszcze tekst z poniższego linka
    https://www.performancechipreviews.c...formance-chip/
    Jednak coś chyba można wysterować przez OBD

    Na pewno przez OBD, można zgrać wsad ECU i reampować ECU - tak robi się ten powiedzmy profesjonanly chiptuning (przy teoretycznej modyfikacji już gotowych map - bo podobno nie wszyscy to robią.
    Temat trochę "studiowałem" i w sprzedaży są faktycznie działające interfejsy za znośną kasę i można zdobyć gotowe mapy do konkretnego silnika z przyrostem mocy np + 20% czy +25%. To one prawdopodobnie są "obrabiane przez tunerów" albo zostawiane
    bez zmian/

    Jedynie co może zastanawiać to odczyt i jednoczesny zapis danych w trybie OBD w czasie rzeczywistym. Jednak czy to jest niezbędne do działania takiego chipboxa podłączonego do OBD ???

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    cytat
    "PRZEZ OBD NIE MOŻNA POPRZEZ ZEWNĘTRZNE CUDOWNE PUDEŁECZKO NIC WYSTEROWAĆ W ECU. POTRZEBNE SĄ SYGNAŁY Z CZUJNIKÓW , ZMIANA MAP W TRYBIE ODCZYT/ZAPIS JEST PRZEZ ZŁĄCZE OBD NIEMOŻLIWY"

    Przeczytaj jeszcze tekst z poniższego linka
    https://www.performancechipreviews.c...formance-chip/
    Jednak coś chyba można wysterować przez OBD

    Na pewno przez OBD, można zgrać wsad ECU i reampować ECU - tak robi się ten powiedzmy profesjonanly chiptuning (przy teoretycznej modyfikacji już gotowych map - bo podobno nie wszyscy to robią.
    Temat trochę "studiowałem" i w sprzedaży są faktycznie działające interfejsy za znośną kasę i można zdobyć gotowe mapy do konkretnego silnika z przyrostem mocy np + 20% czy +25%. To one prawdopodobnie są "obrabiane przez tunerów" albo zostawiane
    bez zmian/

    Jedynie co może zastanawiać to odczyt i jednoczesny zapis danych w trybie OBD w czasie rzeczywistym. Jednak czy to jest niezbędne do działania takiego chipboxa podłączonego do OBD ???
    Trochę mnie źle zrozumiałeś , chodziło mi o to że przez złącze OBD przez cudowne pudełeczka nie można w trybie online zarówno odczytywać parametrów silnika ( MAP-owanie ) modyfikować je i wysyłać do ECU. Pudełeczko musiałoby być wpięte szeregowo w układ monitorujący parametry silnika , pudełeczko odczytuje online ( taki drugi ECU ) i wysyła do pompy wysokiego ciśnienia i turbiny odpowiednio zmodyfikowane sygnały. Dochodzi do tego mapowanie temperatury i ciśnienia w ukłądzie dolotowym i mnóstwo innych parametrów , które na hamowni zczytując mapę silnika poddaje się modyfikacji "na stole" .
    Wszystkie box-y ( oczywiście te profesjonalne ) wpinane są pomiędzy czujniki a ECU i modyfikując odpowiednio sygnał "każą" ECU zmienić parametry wykonawcze na podzespołach samochodu.
    Tuning elektroniczny aby go zrobić dobrze i bezpiecznie dla silnika i jego peryferiów powinien być robiony pod konkretny egzemplarz samochodu.
    Nie będę ukrywał że też jestem cały czas zainteresowany boxem bo to tańsze rozwiązanie ale rozważam także hamownię i wizytę u znanego tunera

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    ok rozumiem
    Na korzyść racechip s względem konkurencji przemawia procesor ARM Cortex-M3, który faktycznie można zaprogramować w dość szerokim zakresie tak więc wg mnie realne jest to że producent faktycznie profesjonalnie podszedł do tematu. Szkoda że nie mogę znaleźć w necie jakiegoś zdjęcia z demontażu tego boxa.

    Zapytałem się też v-techa jaki ma moduł w modelu base za 480zł. Jeśli ten nieszczęsny PIC to chyba uznam, że polscy producenci w tym zakresie to nieźli kombinatorzy i konkurują raczej z chińskim badziewiem niż z porządnymi markowymi produktami.
    Opinie o V-techu raczej są mierne ale czekam na odpowiedź od nich.

  5. #15
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Ja posiadam u siebie box-a magneti marelli w silniku 1.4/170km.
    Po chipie ma mieć 204km/300nm
    Jedynie, co sprawdzałem to moment obrotowy za pomocą fes-a i potwierdzam około 300nm natomiast bez pokazywał ~250.
    Kupiłem do niego także pilota do sterowania mapami, ale jest to bezsensowny wydatek. Bawiłem się tym tylko po zakupie czy jest różnica a teraz jest załączony non stop.
    Od zamontowania tego urządzenia zrobiłem już 60kkm i jest ok

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Zgodnie z otrzymaną informacją od vtech ""Moduł w wersji Base jest na ATMega32A. Na PIC32MX jest moduł w wersji Elite."
    Niestety atmega32a nie ma możliwości pozwalających na wgranie mapy. Tak więc vtech też dla mnie jest niewiarygodny
    Tutaj link
    https://www.performancechipreviews.c...e-accelerator/

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Zgodnie z otrzymaną informacją od vtech ""Moduł w wersji Base jest na ATMega32A. Na PIC32MX jest moduł w wersji Elite."
    Niestety atmega32a nie ma możliwości pozwalających na wgranie mapy. Tak więc vtech też dla mnie jest niewiarygodny
    Tutaj link
    https://www.performancechipreviews.c...e-accelerator/
    Czyli jedynym logicznym wyjściem w przyzwoitych pieniądzach pozostaje RaceChip S . Tak na marginesie Magneti Marelli eLaborazioni wygląda całkiem ciekawie , ale nigdzie nie mogę ceny.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Czyli jedynym logicznym wyjściem w przyzwoitych pieniądzach pozostaje RaceChip S . Tak na marginesie Magneti Marelli eLaborazioni wygląda całkiem ciekawie , ale nigdzie nie mogę ceny.
    Też szukałem boxa MM bo dla mnie to z ww. firm najbardziej wiarygodna ale do diesla nie mogłem znaleźć. Do turbo benzyny 1.4 Fiata na pewno mają boxa ale w pl chyba niedostępny. Nic na ten temat nie ma w sieci.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Znalazłem na ebay-u

    https://www.ebay.it/itm/Modulo-Aggiu...-/122897465726

    koszt 435 EUR ....

    Bardziej opłaca się Racechip RS

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Wczoraj zamówiłem sobie na gwiazdkę bezpośrednio z Niemiec RaceChip S z możliwością zwrotu w ciągu 30 dni. Jak przetestuję to spróbuję opisać swoje doświadczenia.
    Jak pisze producent urządzeniem steruje procesor ARM Corex M3 czyli całkowicie inna bajka niż ATmega czy PIC, używane u konkurencji, które co do zasady nie mają technicznych możliwości wczytania jakichkolwiek map czy jakieś bardziej złożone sterowanie jakimkolwiek urządzeniem. Tam to jest po prostu zwyczajna ściema.
    W przypadku Race Chip jeśli faktycznie ma on procesor ARM Corex M3 to może mieć duże możliwości programistyczne. Producent twierdzi, że Race Chip ma specjalne dedykowane mapy pod konkretne auta/silniki. Nie jestem pewien czy to nie jest chłyt marketingowy bo przecież podłączenie jest standardowe jak w innych tanich chipboxach 1 kablem (chyba do szyny CR) .
    Nie wydaje mi się żeby RaceChip (nawet ten najdroższy GTS, który też według producenta ma ten sam procesor) miał możliwość zmiany map silnika, natomiast może bardziej inteligentnie dawkować ilość paliwa, ciśnienie tego paliwa i może ciśnienie w dolocie poprzez sterowanie turbiną (nie wiem w jaki sposób miałby to robić - pewnie zmniejszając ciśnienie na czujniku MAP ale musi robić to tak inteligentnie żeby nie przeładować turbiny).

    Mam nadzieję że się sprawdzi i nie przyczyni się do przyśpieszonego zużycia silnika/osprzętu.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] RaceChip do Giulia
    Utworzone przez klag3 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 21:31
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory