Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 142

Temat: Racechip S - Wasze doświadczenia

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Niestety przekłamanie w spalaniu jest. Przed założeniem race chipa max. różnica miedzy spalaniem faktycznym a z kompa to 0.1l/100 czyli w granicach błędu.
    Teraz to ok 0.3 - 0.5l przy dynamicznej jeździe.
    Pewnie czym spokojniejsza jazda tym ta różnica jest mniejsza.
    Spalanie na mieście to ok 7.5l/100. Bez chipa było mniejsze ale teraz raczej jeżdżę bardzo dynamicznie, wcześniej trochę bardziej oszczędnie.
    Nie zauważyłem żeby spadło spalanie, a spadek o 10% jak reklamuje producent to może tylko przy spokojnej jeździe albo i wcale.
    Dzięki za fajne przedstawienie produktu i podzielenie się opiniami z użytkowania.

    Nadal wszystko w jak najlepszym porządku?

  2. #52
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Jest bez zmian, nic niepokojącego się nie dzieje.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Czy pokusiłeś się o sprawdzenie działania boxa na hamowni? Lub czy dokonałeś jakichś pomiarów dla sprawdzenia jak wiele wnosi?

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Jest bez zmian, nic niepokojącego się nie dzieje.
    Podłączenie samodzielne czy konieczne wsparcie?

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Wpinasz dwie kostki i gotowe, nawet dziewczyna by sobie poradziła

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeadinhollywooD Zobacz post
    Czy pokusiłeś się o sprawdzenie działania boxa na hamowni? Lub czy dokonałeś jakichś pomiarów dla sprawdzenia jak wiele wnosi?
    nic nie robiłem - opisywałem tylko subiektywne odczucia.
    Moment obrotowy wzrósł bardzo odczuwalnie ale ile w rzeczywistości to nie powiem. Na pewno można uznać że w trybie normal jeździ teraz przynajmniej jak wcześniej na dynamicu czyli wzrost pewnie min. 30Nm bo takie podaje różnice między trybami instrukcja samochodu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AlfaLorenzo Zobacz post
    Podłączenie samodzielne czy konieczne wsparcie?
    jest instrukcja, poradzisz sobie Jak zwykle trzeba uważać żeby nie pourywać zaczepów kostek i jest trochę kombinowania żeby ładnie poukładać okablowanie. Na pewno sam to lepiej zrobisz niż warsztat bo ładnie sobie ułożysz kable. Samo podłączenie jest bardzo proste.

  7. #57
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 159 SW 2.0JTDM, aktualnie Giulietta QV
    Postów
    3

    Domyślnie

    Potwierdzam opinię ANZELMO. Racechip S siedzi w QV TCT i nic złego się nie dzieje.
    Tryb N z pudełkiem jest jak ori D. Spalanie wzrosło ale to wynika raczej z tego ze mocniej pomykam. Jak śmigam spokojnie wskazania kompa są takie same.
    Postaram się podjechać na hamownię. Wrzucie wykresy i będzie jasne ile faktycznie wzrosło.

    Dlaczego zdecydowałem się na BOX'a? ponieważ auto mam jeszcze na gwarancji, a cena za produkt premium była naprawdę atrakcyjna (kupiłem trochę taniej niż kolega
    Normalnie soft zostałby wykonany w CINSOFT (wszystkie auta tam robiłem i nie miałem z nimi najmniejszego problemu) - kontakt był zawsze bezproblemowy. Trochę dziwią mnie te złe opinie ale... no nic jesteśmy tylko ludźmi.

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał barto Zobacz post
    ponieważ auto mam jeszcze na gwarancji,
    [MENTION=33699]barto[/MENTION], a to nie wpływa na utratę gwarancji?
    Przeglądałem stronę i wygląda to zbyt optymistycznie ... +30% więcej KM i Nm tylko zmianą mapy? A może to tylko dla dieseli, bo w tych silnikach rzeczywiście taki efekt mozna uzyskać łatwiej?

  9. #59
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 159 SW 2.0JTDM, aktualnie Giulietta QV
    Postów
    3

    Domyślnie

    Jeżeli pojedziesz z boxem do ASO to pewnie gwarancję stracisz Działanie na zasadzie "bajpasu" nie zmienia mapy na stałe, jedynie modyfikuje dzielenie czujników pod które jest podpiety. Nie jestem specjalistą i nie chciałbym się tu rozwodzić na ten temat.

    Wiem na pewno że softem wyciśniesz więcej. Na stronach z "pudełkami" pokazują ogromne przyrosty ale większość użytkowników np. QV wie, żeby osiągnąć np. 300 hp trzeba trochę więcej zmodyfikować, sama mapa nie wystarczy.
    Także nie bierzcie wyników ze stron producentów BOXów jako wyroczni bo tak to nie działa.

    Rożnica jest, myślę ze realny przyrost jest na poziomie 10%. Pytanie jak to wygląda na wykresie, zobaczymy po hamowni.

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Moje statystyki spalania z Racechip S z kilku przejechanych zbiorników paliwa (jazda głównie dynamiczna po Warszawie).
    Generalnie spalanie wg kompa jest ok 6% niższe niż w rzeczywistości. Wcześniej nie było żadnych różnic.

    kilometry spalanie
    729,0 mieszane (280km trasa) - 6,2l/100km komp (rzeczywiście 6,7l/100) Amic
    646,0 miasto - 7,2l/100km komp (rzeczywiście 7,55l/100) Amic (5% więcej pali niż wskazuje komp)
    675,0 miasto - 7,0l/100km komp (rzeczywiście 7,4l/100) Amic (6% więcej pali niż wskazuje komp)
    820,0 miasto - 6,2l/100km komp (rzeczywiście 6,6l/100) Amic (6% więcej pali niż wskazuje komp)
    739,0 miasto - 6,4l/100km komp (rzeczywiście 6,8l/100) Amic (6% więcej pali niż wskazuje komp)
    782,0 miasto - 6,1l/100km komp (rzeczywiście 6,5l/100) Amic (6% więcej pali niż wskazuje komp)

Podobne wątki

  1. [Giulietta] RaceChip do Giulia
    Utworzone przez klag3 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 21:31
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory